Suche Pokarmy

Suche Pokarmy

autor: pawelek2304 » 27 lip 2019, 18:51

Witam, chyba raczej nie było poruszana tu na forum taka tematyka, a mianowicie chodzi o suche pokarmy: płatki, pałeczki, tabletki itp. Jakie macie doswiadczenia z takim rodzajem karm, jakich producentów polecacie, jakich nie, jaki rodzaj jaki nie itd. Jak się sparwdzają dane karmy , jak wychodzą ekonomicznie. Ogólne opinie i wszystko nt. doświadczeń i praktyki z tym typem pokarmów.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 204
Rejestracja: 28 paź 2013, 08:52
Lokalizacja: Białystok/Piasta
Reputacja: 18
GG: 4993916

Re: Suche Pokarmy

autor: Awokado » 29 lip 2019, 07:19

Suche pokarmy to standard u większości z nas. Staram się żeby taka karma było możliwie jak najbardziej urozmaicona. Podaje sporo mrożonek, więc suche pokarmy dla równowagi to głównie żarcie roślinne. Używam tabletek firmy Glopex ze spiruliną i korą dębu, używam samej spiruliny w płatkach (np. spirulina super forte Tropicala), bardzo ciekawe są pokarmy firmy Tropical z linii soft. Mam kilka wariantów od granulek po drobne pałeczki, głownie jest to pokarm ogólny, często z zawartością kryla. Od kilku miesięcy stałym punktem jest też artemia firmy Nature Food, za która ryby przepadają. Bardzo polecam! :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Suche Pokarmy

autor: pawelek2304 » 29 lip 2019, 21:41

Ja jadę na tropicalu aże hoduje żyworódki to były to pokarmy z podstaowej linii, pare lat karmiłem ichtio-vitem a że się skończył zakupięłm ovo-vit i tu zaskoczenie. Ryby pobierają sałbo pokarm, narybek słabo przyrasta albo mio się tak wydaje, niby skałdnikowo lepszy ale efekt gorszy.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 204
Rejestracja: 28 paź 2013, 08:52
Lokalizacja: Białystok/Piasta
Reputacja: 18
GG: 4993916

Re: Suche Pokarmy

autor: adams2121 » 30 lip 2019, 04:43

Na samym suchym daleko nie zajdziesz. Jaki by on wspaniały nie był.
Ryby nie " przyzwyczajone" do pokarmu mogą nawet go nie tknąć . Mimo że $$$$ może dużo kosztować .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Suche Pokarmy

autor: Awokado » 30 lip 2019, 07:43

pawelek2304 pisze:Ja jadę na tropicalu aże hoduje żyworódki to były to pokarmy z podstaowej linii, pare lat karmiłem ichtio-vitem a że się skończył zakupięłm ovo-vit i tu zaskoczenie. Ryby pobierają sałbo pokarm, narybek słabo przyrasta albo mio się tak wydaje, niby skałdnikowo lepszy ale efekt gorszy.


Szczerze mówiąc to darowałbym sobie pokarmy tej najniższej linii. Na rynku masz wiele pokarmów z dużo lepszym składem, nawet wspomniane przeze mnie softy Tropicala. Zgodzę się też z Adamsem, że dieta powinna być wzbogacona mięsem, warzywami itp.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'