Ślimak ogrodowy jako pokarm

Re: Ślimak ogrodowy jako pokarm

autor: Seban » 31 maja 2020, 00:04

Karmiłem ślimakami i nigdy nie było problemów. Jednak w Drozdowie, dr Roman Pawlak podawał, że ślimaki to najbardziej ryzykowny pokarm, z naszego otoczenia. Mogą mieć pasożyty, których samo sparzenie ślimaka, nie zabije. Karmiłem też rosówkami/dendrobeną. Na początku bawiłem się w oczyszczanie ich. Zalewałem płatki owsiane mlekiem i do takiej lekko wilgotnej papki wrzucałem rosówki. Zostawiałem na około 12h. Następnie płukałem i do akwarium. Jednak po jakimś czasie, oczywiście z lenistwa, przestałem się w to bawić. U mnie nic nie brudziło wody, gdyż ryby wciągały je w całości. Na jedno karmienie szło od 5 do 50 sztuk. Moje ryby nie jadły os. Czasem podpłynęły i wzięły do pyska, lecz zaraz wypluły. W zdecydowanej większości rozpoznawały osy i tylko zerkały na nie, zaraz po wrzuceniu do akwarium. Gdy wzrokiem zidentyfikowały, że to osa, całkowicie ją ignorowały.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Ślimak ogrodowy jako pokarm

autor: gregm » 31 maja 2020, 11:20

Z rosówkami jest trochę zabawy.
W moim akwarium to tylko severum jest w stanie zjeść w całości i to tylko małe i średnie rosówki. No chyba że bocje, mają silne szczęki i są w stanie przegryźć dzydzownicę. Wydają przy tym takie dziwne odgłosy. Niestety jej paszcza nie pozwala na szybkie połknięcie ofiary, z czego korzystają guyanki.
Wracając do dzydzownic, to metodą prób i błędów, to robię tak. Raz w tygodniu kopię robaczki i wrzucam do wiadra z wigotnym piaskiem. Wiaderko stoi resztę dni w piwnicy. Minusem tego rozwiązania jest to, że trzeba je wykopać dwa razy. Ale czystoś pokarmu jest zadowalająca i mam pokarm na zawołanie.

Wysłane z mojego BV7000 Pro przy użyciu Tapatalka
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 sty 2016, 12:35
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 11
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'