Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

Wszystko co dotyczy akwarystycznego wieżowca w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: miewan » 12 sty 2016, 18:48

Tak na szybko, pierwsze szkiełka zaczniemy ogarniać po godz. 12 w sobotę
20160112_161100.jpg

korzonki teoretycznie mają, piach o różnych gradacjach jest już częściowo zasypany.
W sobotę postaramy się "zaaranżować" dwa zbiorniki 450 litrowe na tangę ( man nadzieję, że Tropheus nie zrezygnował ze złożonej propozycji darowizny ;P ) i BW ( tu Alex ewentualnie spróbuje pokombinować z superdoniczką )
i radko "dostał" mniejszy, ale już działający ( z podłożem z grubego żwiru i chwastami do wywalenia ) mniejszy zbiornik na projekt"parasolki" ( zapewnia obsadę ).
Jak widzicie nie ma fotki skałek bo skałek nie ma ( są, ale słabo się nadają ) -> nic to zlikwiduję domowy skalniak łupkowy.
Dla czujących rozgoryczenie ;) z uwagi na niemożność pomocy w najbliższą sobotę uprzejmie informuję, że do dyspozycji i poprawienia mamy również pozostałe baniaczki, także tych sobót ( i pewnie nie tylko) będzie pewnie wiele :D .
Wszystkie zbiorniki przez nas "wykonane" zostaną "naznaczone" naszym przyklejanym logiem.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: annaursula » 13 sty 2016, 13:06

Wybieram się do Instytutu aby z sfilmować "wieżowiec" akwarystyczny. Jutro lub w piątek. Jeżeli jest ktoś chętny na wycieczkę to mogę zabrać :)
P.S. Niestety, wybieram się w godzinach, gdy dzieci są w szkole :)
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 99
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:12
Reputacja: 26

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: miewan » 13 sty 2016, 18:13

Anka, to lepiej przełóż wizytę na następny tydzień, jak już coś zrobimy...... ,
a tak przy okazji zapytam ktoś się jeszcze wybiera w sobotę prócz mnie, Roberta i adamsa2121 ?
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: William » 15 sty 2016, 01:56

Andrzej dam znać w ciągu dnia, bo póki co nie wiem czy zebrania przed zawodami nie będę miał...

Wysłane przy użyciu TT
  • 0

27L - gupiki Endlera
300L - Misz Masz
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1139
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:36
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 78
GG: 1665012

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: annaursula » 15 sty 2016, 09:44

Andrzej, mówisz i masz:)- przekładam filmowanie. O której będziecie w sobotę? Chcę dzieciom pokazać wieżowiec i mogę przywieźć trochę kamieni.
  • 0

Ostatnio zmieniony 15 sty 2016, 20:10 przez annaursula, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 99
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:12
Reputacja: 26

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: adams2121 » 15 sty 2016, 11:45

Wstępnie na ok 12 w sobotę
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: miewan » 16 sty 2016, 17:42

]No to pierwszy etap w postaci zaaranżowania dwóch zbironików 450 litrowych za nami .
Niestety nie zamieszczę fotorelacji, bo nie robiłem fotek, ale jest na to szansa jeżeli fotki te zostaną wrzucone przez Roberta.
Był też Supraśl , ale nie wiem co Anka kręciła, a Alex fotografował :( .
Na wystrój tangi poszło ponad 100 kg łupka z mojego domowego "skalaniaka", które onegdaj dostałem od strasznego_drania ( allah Tomku nareszcie kamyczki przysłużyły się dla społeczeństwa x) ), a ja nie mam w "gołębniku" zwału gruzu, po który z adamsem2121 jeździliśmy na dwa razy. Obiektywnie baniaczek przygotowany pod tangę przypadł mi do gustu.
Zresztą podobnie jak robertowa robota BW.
We 3 ogarnialiśmy te dwa zbiorniczki przez prawie cztery godziny ( choć piach w BW i żwirek kwarcowy w tandze już czekał na nas w baniaczkach).
Kupę czasu straciliśmy na popiłowanie korzonków (Robert z Tomkiem) i "młotkowanie" łupków a zwłaszcza, ogarnięcie a właściwie przytłumienia oświetlenia zastanego pod pokrywami ( 4 jak się okazało ledowe świetlówki T8 po 2 zimne i ciepłe ). Teraz świeci 1 środkowa i to "obwiązana" ciepła w BW i 1 skrajna zimna w tandze, ale i tak jest jasno :zły .
Baniaczki oznaczyliśmy naszymi nowymi forumowymi nalepkami.
Wizyta udana w czasie prac dogrywaliśmy elementy dalszej współpracy nie tylko związanymi z zagospodarowaniem baniaków :whistle
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: Robert » 16 sty 2016, 17:54

Miło spędzone dzisiejsze popołudnie w Białostockim Instytucie Biologi na przygotowywaniu " baniaków " powstają ( Czarne Wody + Tanganika ) .Doborowe towarzystwo Akwariuszy ( Andrzej - Miewan , Tomek - Adams , Robert - Akwariusze , Kamila - Maskotka ) + Ania opiekunka " całego zamieszania " .... w ciągłej akcji .... Czekamy na materiał filmowy Ani z /www.aquaponika.pl
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: thaz » 16 sty 2016, 18:12

Super, takie informacje ciesza ;) brawo Wy!

im@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: miewan » 16 sty 2016, 18:27

Od jakichś 2 godzin już się nie cieszę.............strasznie nap*******ją mnie mięśnie nógProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu,
ale jest też jeszcze jedna prawda niewiele byśmy zrobili bez adamsa2121 ( jego fach, możliwości logistyczne, wzrost i siła ) allah
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości
Reputation System ©'