projekt "ślepiec"

Wszystko co dotyczy akwarystycznego wieżowca w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku

projekt "ślepiec"

autor: miewan » 17 sty 2016, 09:43

Dostaliśmy "zlecenie" na ślepczyki jaskiniowe.
Baniak musi się tu trochę różnić od innych, bo ma to być.....wnętrze jaskini.
Nie wiemy, jeszcze które to będzie szkiełko i postaramy się wybrać któreś ze środkowych.
Największą "przeszkodą" tu jest że zbiorniki są przynajmniej "dwustronne" do obserwowania, więc zagospodarować można tylko boczne ścianki i dno. Nie wiem jak wykonane są akwaria mniejsze ( bo nie zaglądałem im pod pokrywy ), ale przy tych większych, które już ogarnęliśmy są po dwa wzmocnienia podłużne i dwie "spinki", myślę że tu jest przynajmniej jedna. Więc można wykorzystać te wzmocnienia jako "nośnik" dla konstrukcji "zwisających skał" w tym stanie oczywistym jest, że nie można wykorzystać skał naturalnych.
Trzeba by pobawić się ze styropianem ( tu wywołuję marcina850530 ) lub podobnie "lekką" konstrukcją, chociaż pianka montażowa chyba też by zadziałała tak czy inaczej potrzebny jest ktoś o zdolnościach plastycznych.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: projekt "ślepiec"

autor: Inc0 » 17 sty 2016, 09:52

Wiszace skały to napewno "atrakcyjny bajer" ale czy praktyczny? beda utrudniac obsługe baniaka .Jaskinie rzadko kiedy sa zalane woda do "sufitu " to nic innego jak skalniaki z niemal zerowym oswietleniem
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: projekt "ślepiec"

autor: Robert » 17 sty 2016, 19:12

Przydały by się jakieś skały ( inne materiały ) do urządzenia akwarium dla ślepców ktoś ma coś czym może się podzielić ?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: projekt "ślepiec"

autor: miewan » 17 sty 2016, 19:50

Inc0 pisze:Wiszace skały to napewno "atrakcyjny bajer" ale czy praktyczny?

Inc0 nie zamierzam budować konstrukcji wzdłuż wzmocnień podłużnych, ani też robić "zwisu" tuż przy szybie, jak pisałem tylko ewentualnie boczne/a ścianki/a są do wykorzystania + ewentualne z nich "wybrzuszenia" bez zasadniczego "wchodzenia" na szyby frontowe.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: projekt "ślepiec"

autor: rudy102 » 17 sty 2016, 20:20

Proponuje beton komórkowy wystukac na odpowiedni ksztalt. Pomalować wielokrotnie roztworem z kleju do płytek. Potem kilka warstw szkła wodnego, całość pokryć farbami i lekkie skały na sufity gotowe. A na spince dać oświetlenie jak slince wpadajace przez szpare.

Ewentualnie zarobić w betonie komórkowym matrycę i posmarować ją klejem do papieru w płynie i wysypać grubo kaszka manna. Potem wypełnić pianką poliuretanową i jak wyschnie wyciągnąć.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: projekt "ślepiec"

autor: ManiaPI » 17 sty 2016, 20:34

miewan pisze:
Inc0 pisze:Wiszace skały to napewno "atrakcyjny bajer" ale czy praktyczny?

Inc0 nie zamierzam budować konstrukcji wzdłuż wzmocnień podłużnych, ani też robić "zwisu" tuż przy szybie, jak pisałem tylko ewentualnie boczne/a ścianki/a są do wykorzystania + ewentualne z nich "wybrzuszenia" bez zasadniczego "wchodzenia" na szyby frontowe.


ale dlaczego nie? zrobienie na przedniej szybie "sufitu jaskini na szerokość wzmocnienia, stworzy klimat jaskini a nie będzie przeszkadzać w obsłudze.może być sympatyczne w odbiorze.
boki i tył jak najbardziej.
taka mam chorą wizje :D
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: projekt "ślepiec"

autor: miewan » 17 sty 2016, 21:14

ManiaPI tył nie może być zabudowany !
Wszystkie zbiorniki są "do oglądania" w większości z dwóch, a skrajne z 3 stron.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: projekt "ślepiec"

autor: adams2121 » 17 sty 2016, 21:35

A oświetlenie już jest w pokrywie gotowe
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: projekt "ślepiec"

autor: marcin » 17 sty 2016, 23:10

a w czym ja mógłbym wam pomóc w budowie ścianek ? jaki termin wykonania mniej więcej bo u mnie krucho teraz z czasem , możne być cieka sprawa z nawisami ale jakieś wzmocnienie w piankę typu kątownik , rurka i powinno coś wyjść ;P jeszcze jedno pytanie jak duże są możliwości typu powierzchnia robocza długość wysokość szerokość
  • 0

Ostatnio zmieniony 17 sty 2016, 23:18 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: projekt "ślepiec"

autor: miewan » 17 sty 2016, 23:16

Spoko, już chyba coś wymyśliłem
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
cron
Reputation System ©'