Projekt CA... Para pielęgnic ...

Wszystko co dotyczy akwarystycznego wieżowca w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku

Re: Projekt CA... Para pielęgnic ...

autor: Misiak » 21 kwie 2016, 10:56

Załatwione.
Teraz można myśleć co można dodać jeszcze.
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Projekt CA... Para pielęgnic ...

autor: Bieta » 21 kwie 2016, 21:07

Jesli chcecie coś dorzucić do meeki, to proponuję tylko spore dorosłe pielęgnice, maluchy zostana potraktowane jako pokarm, albo po prostu zabite, jeśli będą miały tarło lub młody narybek. Moje meeki w trakcie opieki nad narybkiem zabiły dużą pielęgnice nikaraguańską- dorosłego samca ( rybę takiej wielkości jak ma Thaz). Tak ja pogryzły w głowę, że zrobiły w czole ok centymetrową dziure, po dwóch dniach było już po rybie.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Projekt CA... Para pielęgnic ...

autor: Bieta » 21 kwie 2016, 21:08

Tutaj najlepiej jak meeki będą same, jedyna para dobrana, no może przetrwa pielęgnica pawiooka.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Projekt CA... Para pielęgnic ...

autor: Bieta » 21 kwie 2016, 21:14

Zgłaszałam swoja pomoc przy czyszczeniu zbiorników w Wieżowcu, niestety zmogła mnie choroba, od półtorej tygodnia zmagam się z infekcją, zapaleniem krtani, a jak się chodzi do pracy, to człowiek marnie zdrowieje. Jak wydobrzeję, to w którąś sobotę się zgłoszę do pomocy przy porządkach w akwariach. :(
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Projekt CA... Para pielęgnic ...

autor: ManiaPI » 21 kwie 2016, 21:45

przyda się "kobieca ręka" x)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Projekt CA... Para pielęgnic ...

autor: AniaK » 22 kwie 2016, 15:32

Dziękuję. Będę wdzięczna za każdą pomoc. Opieka nad taka liczba zbiorników wymaga, aby się dwoić i troić, a i tak pewnie nie wszystko będzie wyglądać tak jak byśmy chcieli. W okresach nawału innych zajęć (tzw. "na wczoraj") lub w czasie urlopu drugiej osoby staramy się zapewnić rybom przynajmniej regularne podmiany i czyszczenie filtrów. Sprawy estetyczne odchodzą wówczas na drugi plan. Niestety na wzmocnienie obsady nie ma co liczyć. Więc jeszcze raz dziękuję za dotychczasowa pomoc i proszę o zmobilizowanie sił przed konkursem.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 173
Rejestracja: 02 lut 2016, 16:24
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 71
GG: 0

Re: Projekt CA... Para pielęgnic ...

autor: Robert » 08 cze 2016, 18:35

jest taki temat żeby pielęgnice mekki wymienić na zebry ( pomysł powstał po rozmowach z min. z Andrzejem Kociołkowskim ) żeby uzyskać efekt pary z młodymi do ogólnego użytku ( zwiedzanie , oglądanie ) jest to najlepsza ryba . ?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: Projekt CA... Para pielęgnic ...

autor: Robert » 08 cze 2016, 18:39

co na to właścicielka pielęgnic ( czy wyraża zgodę na przekazanie ryb w inne ręce ? )
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: Projekt CA... Para pielęgnic ...

autor: Bieta » 08 cze 2016, 20:59

Hm, no cóż ja już nie jestem włascicielką tych pielęgnic. Ryby można przekazać w inne ręce, jestem neutralna w tym temacie. Mam do oddania samicę pielęgnicy Sajici wielkości ok 7cm. Mogę ją sprezentować do Instytutu Biologii. :)
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Projekt CA... Para pielęgnic ...

autor: ManiaPI » 09 cze 2016, 09:45

Robert pisze:jest taki temat żeby pielęgnice mekki wymienić na zebry ( pomysł powstał po rozmowach z min. z Andrzejem Kociołkowskim ) żeby uzyskać efekt pary z młodymi do ogólnego użytku ( zwiedzanie , oglądanie ) jest to najlepsza ryba . ?


a co nie tak jest z mekkami? tak samo będą się trzeć jak zebry...ja bym raczej dodał zebry żeby się ciekawiej zrobiło.
tam konieczny jest rozpraszacz, bo zebry , mekki czy cokolwiek będą się tak samo "bunkrować"
  • 2

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości
Reputation System ©'