Restart

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

Re: Restart

autor: miewan » 27 wrz 2016, 10:10

z tym czarnym tłem to zgoda, jednak jest i inny "patent" tyle, że ściana za akwa musi mieć neutralny/bezwzorkowy kolor ( szary, jasnoniebieski lub zielony) i być od niej oddalone na jakieś 2-3 cm i raczej z punktowym "zawieszonym" oświetleniem ( nie pokrywą ).
Lub to zewnętrzne brązowe lekko podświetlone od dołu lub góry.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Restart

autor: Mattteusch » 27 wrz 2016, 17:08

miewan pisze: ściana za akwa musi mieć neutralny/bezwzorkowy kolor ( szary, jasnoniebieski lub zielony) i być od niej oddalone na jakieś 2-3 cm

Ściana jest szara i znajduje się jakieś 15 cm za akwarium :D
A z tym ukryciem filtra to może faktycznie warto spróbować, w weekend znajdę trochę czasu to rozdzielę nurzańce na 2 grupy i jedna zostanie gdzie jest, a drugą posadzę przed filtrem :) Może dam też arkusz czarnego papieru zamiast tego tła - zobaczymy jak będzie wyglądało.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: Mattteusch » 29 wrz 2016, 15:09

Ok tak się akwa prezentuje bez niczego za tylną szybą:
DSC_2371.JPG

DSC_2370.JPG

DSC_2369.JPG

Mam też możliwość wyeleminowania tej pogiętej pleksy na akwa, dysponuję dociętą na wymiar szybą, tylko z bardzo ostrymi krawędziami. Jak będę nieopodal leroya to zajrzę po osełkę i może uda mi się doprowadzić szybę do stanu użytkowego :)
W weekend zajmę się widocznością filtra. A tymczasem, czy bez tła wygląda to lepiej?
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: marho760816 » 29 wrz 2016, 16:18

Moim zdaniem o niebo lepiej
  • 1

Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 385
Rejestracja: 28 wrz 2013, 04:50
Lokalizacja: BiałystokZielone Wzg.
Reputacja: 151
GG: 1449237

Re: Restart

autor: Awokado » 29 wrz 2016, 20:56

Spoko, tak jest o wiele lepiej :) ciekaw jestem tylko gdzie Ty ukryjesz filtr i taką wielką gąbkę? :P
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Restart

autor: Mattteusch » 29 wrz 2016, 21:00

Awokado pisze: ciekaw jestem tylko gdzie Ty ukryjesz filtr i taką wielką gąbkę? :P

Poprzednia gąbka była znacznie większa! ;p
Myślę o przesadzeniu części nurzańców przed filtr, całkowicie na pewno go nie ukryję, ale może chociaż troszkę uda się go zamaskować :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: Mattteusch » 30 wrz 2016, 17:18

No niestety, spróbowałem poprzenosić kilka nurzańców przed filtr, ale wyglądało to ogólnie mówiąc 'kiepsko', a filtr nadal było widać, więc po prostu przesadziłem je z powrotem. Zostawiłem jednego koło filtra, dla urozmaicenia scenerii :D
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: ManiaPI » 01 paź 2016, 12:48

a mi nie leży.
tylną cześć podniósłbym do góry, tzn te większe płaskie które teraz leżą spionowałbym. taka imitacja lekkiego urwiska.
da to większa powierzchnię zapiaszczonego dna, i poprawi trochę głębię,
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Restart

autor: Mattteusch » 01 paź 2016, 15:30

ManiaPI pisze:a mi nie leży.
tylną cześć podniósłbym do góry, tzn te większe płaskie które teraz leżą spionowałbym. taka imitacja lekkiego urwiska.
da to większa powierzchnię zapiaszczonego dna, i poprawi trochę głębię,

Na początku, jeszcze przed zaprezentowaniem pierwszego aranżu na forum, właśnie tak próbowałem zrobić, ale wyglądało naprawdę sztuczne, powiedziałbym wręcz tandetnie, toteż z każdą kolejną zmianą wszystko coraz bardziej leżało. Myślę, że pomysł by wypalił, gdybym miał wyższe kamienie, a nawet najwyższy z moich postawiony przy tylnej ścianie akwarium sięga zaledwie do połowy zbiornika, może ciut powyżej. Poza tym - kto widział w naturze ciąg stojących pionowo kamieni

Ok, skończyłem wszelakie prace w akwarium. Przedstawiam produkt finalny, przed wprowadzeniem mieszkańców, którzy zapewne i tak urządzą piach i muszle po swojemu
DSC_2381.JPG

DSC_2380.JPG

DSC_2378.JPG

DSC_2377.JPG

DSC_2376.JPG


Czy muszle powinny być opróżnione przeze mnie z piachu, czy muszlowce same sobie go wysypią?
Myślę, że wprowadzę tu 2+3 albo 2+4 multików lub ocellatusów. Czytałem, że ich terytoria nie przekraczają 25 cm wokół muszli, więc samce będą mogły podzielić sobie teren na 2 rewiry i jeszcze zostanie trochę zapasu :)
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: ManiaPI » 01 paź 2016, 15:54

nie chodzi mi o zrobienie z tyłu pionowej ścianki, choć to pewnie też nie byłoby złe
raczej o podniesienie kamieni z tyłu kosztem tych 3-4 które leżą na płasko na drugim planie
da to więcej miejsca na "plażę"= powiększenie terytoriów"muszlowych.
Mattteusch pisze:Poza tym - kto widział w naturze ciąg stojących pionowo kamieni

proszz

zrobisz oczywiście jak zechcesz, ma się podobać tobie....
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości
cron
Reputation System ©'