Przymiarki do 1000l

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

Re: Przymiarki do 1000l

autor: miewan » 05 mar 2018, 21:08

Bieta pisze:Zgadzam się z Woytkiem w 100%- ma powalać na kolana.

Tylko, czy każde duże akwarium rzeczywiście powala, wielu z nas pamięta pewien nietypowy zbiornik wyrastający z podłogi i on raczej nie spełnił tej definicji, zresztą podobnie jak kilka innych nowopowstałych, które są bardziej kiczowate niż powalające i ich rozmiar tego nie zmieni, choć zawsze można uruchomić slogan : „to twoje akwarium i to tobie ma się podobać”, więc tego się trzymajmy.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Przymiarki do 1000l

autor: Asterix123 » 05 mar 2018, 21:43

Heh ciekawie sie temat rozwija z watpliwosci o filtracje i ogrzewanie do wielkosci akwarium gdzie wielkosc akurat byla przemyslana ale musze stwierdzic ze byla teraaz czekam na wycene szkla i zobaczymy co dalej z tego wyjdzie.
Niestety ze zmiana wielkosci idzie kolejny proble znaczy sie oswietlenie
Baniak 250cm chcialem oswietlic 200w na diodach power led 1w ale ile wat na wiekszy zbiornik tego juz nie wiem :/

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
  • 1

Często zagląda
 
Posty: 145
Rejestracja: 02 mar 2018, 11:59
Lokalizacja: polska
Reputacja: 27
GG: 0

Re: Przymiarki do 1000l

autor: Asterix123 » 05 mar 2018, 21:44

miewan pisze:
Bieta pisze:Zgadzam się z Woytkiem w 100%- ma powalać na kolana.

Tylko, czy każde duże akwarium rzeczywiście powala, wielu z nas pamięta pewien nietypowy zbiornik wyrastający z podłogi i on raczej nie spełnił tej definicji, zresztą podobnie jak kilka innych nowopowstałych,


A mozesz podeslac te przyklady chcialbym ustrzec sie bledow przy swoim zbiorniku

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 145
Rejestracja: 02 mar 2018, 11:59
Lokalizacja: polska
Reputacja: 27
GG: 0

Re: Przymiarki do 1000l

autor: miewan » 05 mar 2018, 22:02

Asterix123 pisze: mozesz podeslac te przyklady chcialbym ustrzec sie bledow przy swoim zbiorniku

Nie no Krzysiek, tego nie zrobię i nie chcę - każdy ma swoje klocki i swoje przekonania, mogę Ci natomiast polecić kilka „tutejszych” zbiorników dla inspiracji, a zacznę od polecenia przejrzenia tematów Misiaka
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Przymiarki do 1000l

autor: Bieta » 05 mar 2018, 22:44

miewan pisze:
Asterix123 pisze: mozesz podeslac te przyklady chcialbym ustrzec sie bledow przy swoim zbiorniku

Nie no Krzysiek, tego nie zrobię i nie chcę - każdy ma swoje klocki i swoje przekonania, mogę Ci natomiast polecić kilka „tutejszych” zbiorników dla inspiracji, a zacznę od polecenia przejrzenia tematów Misiaka


O i tu się zgodzę, co do Misiaka akwarium , to najlepiej zobaczyć osobiście i na żywo na własną parę oczu. Zdjęcia i filmik sa de best, ale na żywo jeszcze fajniejsze.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Przymiarki do 1000l

autor: Asterix123 » 06 mar 2018, 07:04

miewan pisze:Nie no Krzysiek, tego nie zrobię i nie chcę - każdy ma swoje klocki i swoje przekonania, mogę Ci natomiast polecić kilka „tutejszych” zbiorników dla inspiracji, a zacznę od polecenia przejrzenia tematów Misiaka


Widziale widzialem wiekszosc zbiornikow na forum 500+ w ktorych cos sie dzieje


Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 145
Rejestracja: 02 mar 2018, 11:59
Lokalizacja: polska
Reputacja: 27
GG: 0

Re: Przymiarki do 1000l

autor: miewan » 06 mar 2018, 08:28

Ależ nie ograniczaj się do tego przedziału, inspirację możesz mieć też z mniejszych zbiorników, to tylko kwestia perspektywy :D .
I nie karz mi znowu wskazywać, dla mnie ideałem są zbiorniki Christo, których raczej mało kto chciałby mieć w salonie ;P
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Przymiarki do 1000l

autor: ManiaPI » 06 mar 2018, 10:46

tak w sumie na początek to odpowiedz sobie na pytanie co tam ma być?wtedy będziesz wiedział czy dawać wypasione światło czy delikatniej ( oczywiście możesz zrobić sobie regulację, z backupem na przyszłość) . jeśli masz możliwość schowania technikaliów w piwnicy to sump chyba byłby najlepszy.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Przymiarki do 1000l

autor: miewan » 06 mar 2018, 11:42

W pewnym momencie wskazałeś o planowaniu zapuszczenia tam ławic małych ryb z ewentualnym wprowadzeniem skalarów, czyli jak można się przypuszczać obierasz wektor na SA, więc albo robisz oświetleniową oszczędnościówkę ze świeceniem mocniej jedynie w punktach, albo równomiernym rozprowadzeniem źródła światła po całości. Trzymając się docelowej kwaśnej herbaty, ja wybrałbym punktowe rzucanie snopem rozproszonego światła między duże i bardzo duże korzenie z "oszczędną" ilością niewymagających chwastów ( a najlepiej bez :cool )*. Kwestia inwestowania w oświetlenie jest tak naprawdę determinowana właśnie chwastami i ich wymaganiami, rybom jest to zupełnie obojętne ( a zdecydowanie akurat te lepiej czują się i wybarwiają w zbiornikach niedoświetlonych), więc już te Twoje 200 W może być wystarczające.
* a teraz czemu bez chwastów - to one podlegają zwiększonej pielęgnacji często u nasady, przy planowanej wysokości podstawy i samego szkła masz już "poprzeczkę zawieszaną na jakiś min 170cm) oraz jego głębokości, przy fakcie że rośliny wyższe sadzimy wzdłuż tyłu, takie operacje nawet z drabiny będą nieco karkołomne, a trzymając się wersji biotopowej zielsko nie jest tu niezbędne.
Ryby lepiej będą prezentować się na tle i w plątaninie korzeni niż roślin.
  • 2

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Przymiarki do 1000l

autor: adams2121 » 06 mar 2018, 12:54

Z tobą się nie zgodzę. Miewan
Przy całościowym oświetleniu zbiornika i odpowiednim dobraniu oświetlenia ryby wyglądają znacznie lepiej . Nie chodzi tu zwłaszcza o moc a dobór kolorów.
Ziemki dużo lepiej " czują i przebywają" w zielonych przestrzeniach niż w korzeniach , zbrojniki odwrotnie z kolei . Ale i jeden i drugie od czasu do czasu zmieniają zupełnie miejsce przebywania na inne .

Więc lepiej mieć i tak i tak .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
Reputation System ©'