3/4 mchu i japan blue

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

3/4 mchu i japan blue

autor: Gaber » 21 wrz 2014, 20:17

Częstochowiak Wita.
Kilka akwarystycznych lat poświeciłem endlerkom, jednak gdy ujrzałem zjawiskowe gupiki "Japan Blue" serce mi pękło i endlerki zmixowałem z niebieściuchami.
Niestety nie był to dobry pomysł, więc zacząłem hodowlę od nowa zakupując wybiórczo parę rodzicielską.
Obecne pierwsze pokolenie"japońców" są po doborowej parce gupików z których uzyskuję całkiem satysfakcjonujące rybki.
Jestem na dobrej drodze do wyselekcjonowania "Japan Blue" o jaskrawym czystym błękicie bez niepożądanych domieszek innych barw w obrębie błękitu.
Z założenia płetwy mają być w typie dzikiego gupika tj. krótkie zwykłe i bezbarwne, ew.mieczyk w ogonie.
Na fotce samczyk pierwszego pokolenia "F1" i obok z prawej ojciec (czerwona strzałka) samczyka "F1"
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Samica typowo dzika bezbarwna która przekazała większość cech samca.
Mieszkanko
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Filmik Niebieściuch o świcie (klik)
Rybki pływają w 25 litrażu obsadzonym mchem jawajskim, subwassertangiem umocowanym do podłoża z powlekanego czarnego żwirku i podsypanym piaskiem od przodu.
Gdzieś przy grzałce z termostatem "Sera" poniewiera się stara gałęzatka kulista pamiętająca czasy nieistniejącego sklepu zoologicznego Pani Anety z 1 aleji N.M.P.
Piecze nad jakością wody sprawuje filtr wewnętrzny "Aqua-szut super mini 280" do tego klasyczny termometr przeważnie wskazujący te 24 °C.
Sztuczny dzionek zapewnia 12 watowa świetlówka kompaktowa.
Wszystko wzajemnie współgra dzięki czemu akwarium żyje i ma się dobrze.
W połowie lipca będąc na Łódzkiej giełdzie akwarystycznej udało się nabyć od hodowcy gupików prawdziwą oryginalną samicę z mojej ulubionej odmiany "Japan Blue" dzięki której uszlachetnię własną błękitną linię.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Nabyta samica na oko wygląda zwyczajnie jednak cechuje się wydatniejszym metalicznym połyskiem po bokach ciała oraz błękitem na grzbietówce która świadczy o obecności genów odpowiadających za pstrokaty kolor płetwy grzbietowej w męskim potomstwie.
Dla zainteresowanych oficjalna niemiecka stronka o gupikach :arrow: Japan Blue (klik)
Wrześniowa aktualka.
Akwarium zarosło dając schron narybkowi, więc problem z osobnym kotnikiem już nie istnieje.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Faworyt.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
i jego brat
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
***Grudniowa aktualizacja***
W zasadzie bez zmian poza licznym drobiazgiem
:arrow: Filmik (klik)
W kolejnym pokoleniu (F2) pojawił się japoński zwiastun z pożądaną cechą pstrokatej płetwy grzbietowej po łódzkiej gupikowej mamuśce nabytej w połowie lipca.
Na razie rodzynek spośród licznego miotu, jednak w najbliższym czasie będą kolejne niespodziewanki.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Samczyk po mimo młodego wieku wstępnie dobrze rokuje na kolejnego reproduktora jednak czas pokaże co z niego wyrośnie.
Jeśli wszystko będzie po myśli to skojarzę go z "mamuśką" wzmacniając w ten sposób pewne pożądane cechy w następnych pokoleniach.

****Marcowa Video-aktualizacja****
Wersja finalna mojej błękitnej kolonii gupików.
:arrow: Video (klik)
Pozostaje tylko pokoleniowe utrwalanie linii "Japan Blue"
W pokoleniu "F2" powstał niespodziewany podział cech na niepożądane samce form mieczowych z przeźroczystą grzbietówką i samce form bezmieczowych ze pstrokatymi grzbietówkami które są celem mojej hodowli :roll:
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Fotorelacja pokolenia "F3" już niebawem :>
Majowa fotodokładka
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Wrześniowa aktualizacja.
Niecałe 2 miesiące wstecz wybarwił się ładny samczyk Japan Blue z niepozorną grzbietówką i grochami na ogonie który wówczas wyglądał tak
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Obecnie
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Samiczka Japan Blue w wersji podstawowej "gold"
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Dla porównania samiczka Japan Blue w szarej wersji podstawowej
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Oraz nowy nabytek młodziutki samczyk Japan Blue w wersji podstawowej "blond" z pastelowym połyskiem
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2014, 12:00
Reputacja: 0
GG: 40444167

Re: 3/4 mchu i japan blue

autor: woytek » 21 wrz 2014, 21:02

Piękne ryby
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: 3/4 mchu i japan blue

autor: thaz » 21 wrz 2014, 21:08

Piękne gupiki. Swego czasu miałem okazję zakupić podobne samice (niebiesko połyskujące płetwy)
pytanie czy to były Japończyki o których piszesz ;)
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: 3/4 mchu i japan blue

autor: Gaber » 21 wrz 2014, 22:21

"Japan Blue" jest tylko odniesieniem do koloru błękitnego jaskrawego przedogonia który występuje przeważnie u samców.
Błękit dziedziczony jest z ojca na syna także istnieje poprzez gupikowe krzyżówki masa zestawień kolorystycznych i kształtu płetw pod nazwą "Japan Blue"
Moje gupiki to wersja dzikopodobna forma wyjściowa jak z niemieckiej strony
http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D643
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2014, 12:00
Reputacja: 0
GG: 40444167


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'