[60L] Pierwszy Baniak Bronka

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

[60L] Pierwszy Baniak Bronka

autor: BRO » 12 kwie 2015, 21:30

Cześć!
Przywitałem się tam gdzie trzeba, więc czas żebym napisał coś o tym co mnie tu sprowadza, czyli pierwszym akwarium, które rozwijam od 01.04.2015.

Na dziś rano wygląda to tak:
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Może coś tam jeszcze pływać na zdjęciach, bo wczoraj wieczorem dodawałem kamienie z tyłu.
Jeszcze przed wczoraj, wyglądało tak, ale ten biały piasek kwarcowy w połączeniu z czarnym nawet przy małych rybach jest "ciężki w utrzymaniu", żeby się nie mieszał, więc go przykryłem.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Akawarium:
60L - 60x30x23

Podłoże:
Nic profesjonalnego, czarny drobny bazalt no i w środku biały piasek kwarcowy przykryty żwirkiem z tych kamieni co na tle. Pod bazalt nic nie sypałem. Może to błąd.

Nawóz
Do wody raz dziennie:
Węgiel oraz Makroelementy. Każdy w płynie, z dozownikiem.

Filtracja:
Aquael VersaMax FZN-1 - obecnie ze standardową gąbką, ale jest to jedna z rzeczy którą chcę zmienić w najbliższym czasie. Musze coś poczytać i ogarnąć jakąś ceramikę czy inny wkład. Na razie kompletnie nie wiem czym się kierować przy wyborze wsadu do koszyka.
Zapas i czasem po robocie w akwarium jako drugi: HBL-300

Światło:
2x E27 Osram 23W - 6500K - 1600 Lumen x2 więc wychodzi ponad 53 lumenów na litr wody. Świecone 8-10h
2x żarówka typu halogenowego ale led 1,5Wx2 6500K - nawet nie wiem ile to ma lumenów, bardziej to dla mnie światełko na późny wieczór przed spaniem, żeby świeciło. Nie dla roślinek.

Obsada
20x Neon innesa
6x Danio (2xCzerwone, 2xFioletowe,2xZielone)
3x Kosiarka
1 x Krewetka Amano, 1x Krewetka brązowa/czekoladowa - kompletnie nie wiem jaki to gatunek...

Rośliny
Sagitaria Subulata
Cabomba Caroliniana
Żabienica ocelowata - dość mocno zresetowana rośnie od nowa, bo po przygodzie z Welonem była mocno zmasakrowana i duże liście z którymi ją kupiłem praktycznie odpadały.
Rogatek sztywny
Niewielka ilość Nadwódki wielonasiennej do rozrostu
Trawniczek - Jak dla mnie kupiłem Eleocharis acicularis choć na paragonie było co innego, jakiś tam Echinodorus - ale to raczej błąd.
I dwie wolno pływające kuleczki Gałęzatki.

Swoją drogą, jak ktoś wie co tam stoi obok rurek z bambusa to ja bardzo chętnie się dowiem. Dostałem to razem z krewetkami, i wsadziłem. Może urośnie ;D

Parametry
Nie mam pojęcia! :) a widzę że o to pytacie... co generalnie powinienem kupić oprócz paseczków do PH żeby wiedzieć co się dzieje w mojej wodzie?

Generalnie to tyle.
Proszę o wyrozumiałość, szczególnie jeżeli chodzi o kompozycje ;) jestem totalnym świeżakiem, a to mój pierwszy baniak.
  • 3

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [60L] Pierwszy Baniak Bronka

autor: Misiak » 12 kwie 2015, 21:41

Masz niezłą rękę to aranżacji. Nawet ten zamek może się podobać.

O którą dokładnie roślinę chodzi? Za rurkami jest moczarka po lewej przy przedniej szybie gałęzatka a za nią chyba lotos.

A co do testów to pH, GH, KH, NO2, i NO3 to podstawowe testy.
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: [60L] Pierwszy Baniak Bronka

autor: BRO » 12 kwie 2015, 21:44

Zaraz za bambusem, stoją dwie pionowe :) wiec raczej to ta Moczarka.

Dzięki w takim razie. ;) Zamek był głównie dla dzieciaków, ale jak to mnie wzięło na poważnie to uznałem ze to chyba lipa i go wyciągnąłem. Trochę nie pasowałoby by do tych kamieni, a mi pusto było z tyłu.
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [60L] Pierwszy Baniak Bronka

autor: miewan » 13 kwie 2015, 07:24

Misiak pisze:Masz niezłą rękę to aranżacji. Nawet ten zamek może się podobać.

Podpinam się pod te słowa, widoczek z zameczkiem był naprawdę urokliwy, ale że obracamy się mniej czy bardziej poważnie w tematyce akwarystycznej, to teraz jest lepiej.
Gnejsy ostatnio są "modne" w aranżach a'la tanganika i wydaje mi się, że tam pasuje to bardziej, u Ciebie, choć to baniaczek ogólny lepiej wizualnie wypadłyby chyba korzenie ( choć teraz jest dobrze). Jedyne co mi się nie podoba to ta równiutka alejka niczym chodnik w parku, choć jak chwasty ruszą też wygląd ten się zmieni na lepiej. Natomiast to co bym zmienił na już to wydał te 3 kosiarki raz, że dość szybko się bydlaczą więc przytłumią rozmiarem pozostałe małe ryby, często są zadziorne ( bieda dla weloniastych danio) i z wiekiem stają się leniwe, lepiej w funkcji glonożera wypadłby otosek i co ważniejsze gabarytowo wpisałby się w pozostałe.
Biorąc jednak pod uwagę Twój staż nie pozostaje mi nic innego jak :
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [60L] Pierwszy Baniak Bronka

autor: thaz » 13 kwie 2015, 07:30

hej Bronq :)
Jak już pisałem na PW, baniaczek bardzo ładny :)

Kosiarki lada moment będą za wielkie na Twój zbiornik, bo szybko rosną.
Na starcie odpuściłbym sobie makro, no może w znikomych ilościach.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: [60L] Pierwszy Baniak Bronka

autor: adams2121 » 13 kwie 2015, 08:16

tą trzecią rośliną jest Żabienica ocelowata red - kiedyś miałem ją i nieźle dosyć rosła

kosiarki do wydania- póki nie zacznął gryźć reszty ryb - zwłaszcza mniejszych ;)
kosiarka dorosła mieczyka 1.5 cm jest wstanie chapnąć :evil
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: [60L] Pierwszy Baniak Bronka

autor: BRO » 13 kwie 2015, 08:47

adams2121 pisze:tą trzecią rośliną jest Żabienica ocelowata red - kiedyś miałem ją i nieźle dosyć rosła

Ocelowatą to ja znam :D Pisałem o niej opisując skład akwa. Mocno ogołocona ale rośnie świeżutko dużo lepiej niż te dorosłe liście.

Chodzi mi dokładnie o to: Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Tego nie znam.

thaz pisze:Na starcie odpuściłbym sobie makro, no może w znikomych ilościach.

Takie mam: http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=20829
WATER BOOST MACROELEMENTS to specjalnie skomponowany nawóz makroelementowy dla roślin łodygowych szybko rosnących. Wzbogaca wodę o niezbędne dla roślin makroelementy – azot, potas, fosfor – zestawione w optymalnych proporcjach. Łatwo przyswajalna forma oraz odpowiednie zbilansowanie makroelementów zapewniają szybkie wchłanianie i uzupełnienie niedoborów roślin. Preparat nie jest szkodliwy dla roślin ani innych organizmów żywych.
Zgodnie z zaleceniem: 1 mililitr (jedno naciś. dozownika) na każde 50 litrów dziennie.

miewan pisze:Podpinam się pod te słowa, widoczek z zameczkiem był naprawdę urokliwy, ale że obracamy się mniej czy bardziej poważnie w tematyce akwarystycznej, to teraz jest lepiej.

Dzięki!
Dobrze wiedzieć że całkiem dobrze mi poszło!:D

miewan pisze:otosek i co ważniejsze gabarytowo wpisałby się w pozostałe.

Ile tego na 60L? 3-5?
Planuje też dokupić krewetek.
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [60L] Pierwszy Baniak Bronka

autor: WOJTEK24 » 13 kwie 2015, 08:48

Fajny widoczek :)

Roślinka to wydaje mi się że to moczarka.
Trzymam kciuki za rogatka ... też chciałem sobie posadzic tak jak ty ... niestety nigdy mi sie nie udało utrzymac go na długo w ziemi.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: [60L] Pierwszy Baniak Bronka

autor: marcin » 13 kwie 2015, 09:29

widok całkiem całkiem myślę jednak ze zrobiłeś błąd z wymiana pisaku sam mam bazalt i piasek nie mam żadnych problemów z tymi dwoma rodzajami powiem ci ze u mnie się jakoś nie mieszają na tyle ze mi to przeszkadza a ta granulacja jest zbyt duża i za prosta jak pisze miewan .
Mogłeś zastosować najprostsza metodę i wykorzystać pocięta butelkę na cienkie paski opalone lekko zapalniczka czy palnikiem zęby ryby się nie kaleczyły miałbyś blokadę praktycznie nie widoczna i cieka dla oka
życzę powodzenia :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: [60L] Pierwszy Baniak Bronka

autor: Seban » 13 kwie 2015, 09:56

BRO pisze:
miewan pisze:otosek i co ważniejsze gabarytowo wpisałby się w pozostałe.

Ile tego na 60L? 3-5?
Planuje też dokupić krewetek.

Ja bym dał 5-7 szt.

Gratuluję ręki do aranżu. Dla mnie wszystko ze sobą współgra. Nawet zamek mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, dziwnie byłoby bez niego. :D
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości
cron
Reputation System ©'