[63l] Plaża

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

[63l] Plaża

autor: fishadventure » 08 wrz 2015, 20:05

Witam, chciałabym przedstawić Wam mój (względnie) nowy nabytek :) Czekam na Wasze opinie i komentarze :)

Akwarium: standardowe 63l, 60x30x35, proste

Oświetlenie: 15W (standard w pokrywie) + 12W pasków LED 6500K

Podłoże: ziemia + piasek kwarcowy

Filtracja : HapPet Delfin 350 (będzie wymieniony, trwa zbieranie funduszy :P)

Ogrzewanie: Aquael Comfort Zone 75W

Flora: anubias nana mini, microsorium, rogatek, cryptocoryna aponogetifolia, saggitaria sublata, hygrophila, ludwigia mini red, pistia

Fauna: bojownik CT, 14x bystrzyk amandy, 5x otosek, x świderków, ampularia

Nawożenie: brak

Akwarium wystartowało na początku sierpnia, pojawiło się trochę glonów - zniknęły, pojawiła się pleśń na korzeniu - aktualnie się 'wycofuje'.
Do obsady dojdzie 1-2 otosek (jak pojawią się w sklepach), zastanawiam się również nad stadkiem kirysków karłowatych, co o tym sądzicie?
Co do roślin - planuję zakup hydrocotyli sp. japan i może jakiś kryptokoryn, także na korzeniu pojawi się mech.
+ co sądzicie o nawożeniu tego zbiornika? Przyznam że jedyne co stosuję to carbo z tetry (co2plus - dawka tygodniowa podzielona na 2 porcje) i nigdy żadnego z moich zbiorników nie nawoziłam (miałam głównie 25l), tak więc w tym temacie jestem zupełnie zielona.
Czekam na Wasze opinie i pozdrawiam :)
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 07 wrz 2015, 20:14
Lokalizacja: Poznań
Reputacja: 6
GG: 0

Re: [63l] Plaża

autor: qbass56 » 08 wrz 2015, 20:24

Kirysy o których piszesz więcej pływają w toni niż siedzą na dnie. Jak w toni wodnej będą pływać dwa stada to może być dupa .
Może np. Kiryski Panda? A te rośliny w tej grządce dookoła akwarium słabo wyglądają. Jak się rozrośnie to będzie lepiej.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 58
Rejestracja: 28 lip 2014, 19:12
Lokalizacja: Starogard Gdański
Reputacja: 12
GG: 0

Re: [63l] Plaża

autor: fishadventure » 08 wrz 2015, 20:59

Jeśli chodzi o lewą stronę, to rośliny 'rozsadzają się' same, saggitaria puszcza mnóstwo pędów i wyrasta dosłownie wszędzie, a co do prawej strony - po przycince roślinki będą dosadzane aż do uzyskania wymarzonego przeze mnie efektu. Wygląda to tak na chwilę obecną, ponieważ nie chciałam wszystkiego sadzić na tył, tylko od razu tworzyć docelową aranżację :)
Co do kirysków, cały czas się nad nimi zastanawiam, ale przede wszystkim czekam aż pojawią się w sklepach :)
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 07 wrz 2015, 20:14
Lokalizacja: Poznań
Reputacja: 6
GG: 0

Re: [63l] Plaża

autor: KODI » 08 wrz 2015, 21:10

Wygląda zacnie, pamiętaj jednak że piasek kiedyś Ci się wymiesza z ziemią, może wtedy to za ciekawie nie wyglądać. Ziemia pod piachem to bomba z opóźnionym zapłonem. Piasek tworzy strefy beztlenowe, dlatego do piasku idealne są zwierzaki kopiące, ziemia natomiast przykryta strefą beztlenową to biologiczna bomba, gdy jak wybuchnie zbiornik może być nie do uratowania.
To tylko moje przemyślenia, może się mylę :wstyd
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 327
Rejestracja: 10 paź 2013, 20:11
Lokalizacja: Częstochowa
Reputacja: 49
GG: 0

Re: [63l] Plaża

autor: thaz » 09 wrz 2015, 07:03

Kirys malutki (C.Habrosus) zachowuje się tak samo jak większość rodziny Corydoras - siedzi na dnie.
Piszesz o "karłowatych", pewnie masz na myśli C. Pygmaeus - te faktycznie są bardzo pocieszne, ale jak pisze qbass56,
lubią polatać w toni (gdzieś jest aktywny wątek na ten temat).
Polecam C. Habrosus.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: [63l] Plaża

autor: Witek » 09 wrz 2015, 10:46

Kodi, a jak się do tej "bomby" maja się świderki... nie będą jej rozbrajać... tylko czy ziemi nie wymieszają, to jest dobre pytanie...
Czy masz na ziemi jakąś siatkę czy coś innego co ją nieco przytrzymuje czy po prostu jest na niej piach i tyle.
Kiryski są fajne jak jest ich kilka, akwa niewielkie więc czym mniejsze tym lepiej moim zdaniem.
Na jaki filterek zbierasz fundusze?
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: [63l] Plaża

autor: KODI » 09 wrz 2015, 13:05

Świdry zlikwidują strefy i jednocześnie wymieszają piach z ziemią jeżeli nie ma siatki. Moim zdaniem, na tak małe akwarium eksperymenty z ziemią raczej są nie wskazane. W takim zbiorniku biologię i parametry rozwalić jest bardzo łatwo.
  • 2

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 327
Rejestracja: 10 paź 2013, 20:11
Lokalizacja: Częstochowa
Reputacja: 49
GG: 0

Re: [63l] Plaża

autor: adams2121 » 09 wrz 2015, 14:58

Przy takim akwarium ogólnie ciężko jest z utrzymaniem stabilnych warunków, mała zmiana i gibniecie parametrów - i problemy na nowo .
Zainwestuj w kaskade (filtr) A powinno się więcej miejsca w środku zrobić + możliwość użycia trochę wkładu innego jak gąbka , a więc stabilniejsze akwarium ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: [63l] Plaża

autor: fishadventure » 09 wrz 2015, 15:20

Na ziemi jest siatka podtynkowa. Wszystkie parametry w tym zbiorniku (zarówno jak w mniejszym - 27l tez na ziemi) są w normie i stabilne do tego oczywiście podmiany 20% wody.
Co do kirysków myślałam właśnie nad c. Habrosus lub c. Hastatus.
Filtr - napewno jakiś wewnętrzny, nie mam jak zmodernizować pokrywy zeby dołożyć zewnętrzny (mam dołożone światło pod pokrywą i zupełnie nie ma miejsca). Myslalam nad aquaelem turbo, ale do czasu zakupu trochę jeszcze wody się przeleje :P
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 07 wrz 2015, 20:14
Lokalizacja: Poznań
Reputacja: 6
GG: 0

Re: [63l] Plaża

autor: adams2121 » 09 wrz 2015, 15:31

Poszukaj na olx lub podobnym czasem i za20 zł. Można go nabyć
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości
Reputation System ©'