Start 450l ogólne

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

Start 450l ogólne

autor: Deletor » 09 gru 2015, 23:47

Witam, w końcu po wielomiesiecznej obsówie terminów dziś w pokoju znalazł się baniak 150-50-60 co daje 450l brutto.
Filtr na początek to kubelek aquaela UNIMAX 700 jak producent podaje do akwarii 500-700l wiec myślę że da radę, później w miarę potrzeby trafi jakiś wewnętrzny, ew pompą cyrlulacyjna.
Oświetlenia jeszcze nie mam, ale planowane testowo paski ledowe smd 5630 barwa biała zimna plus dodatki niebieskiego i czerwonego aby urozmaicić widmo światła roślinom. Ledow będzie ok 9m co da ok 130W i ok 10tys lumenów (może nawet się pokusze o zrobienie trawnika zobaczę czy da radę).
Obsada rozlinna jak i rybna jeszcze bliżej nie znana. Na pewno przesiadka starych towarzyszy z małego akwarium czyli 6 neonkow, ha 8 brzanek ale nie pamiętam jak się zwały 2 zbrojniki albinosy i jedną mała molinezjia (nie wiadomo czemu reszta molinezji padła jedną za drugą w dość krótkim okresie czasu, normalnie jadly, rozmnazaly się i padały po koleji).
Do takiego zbiornika myślałem nad czymś dużym np skalary ale powiedzmy że boję się tarla a w sumie o resztę obsady jak się będą trzec. Podłoże będzie ciemne a w sumie czarne to dużą lawica neonkow by się ładnie prezentowała.
Ale póki co to i tak z 2-3tyg bez ryb. Nowy zbiornik, nowy filtr a poza bakteriami nie mam czym tego zaszczepić... więc trochę czasu na przemyślenia jeszcze będzie. Fotki jakieś wstawie jutro przy okazji mycia szkła, może uda się też żwir wyplukac.

(Propozycje ewentualnej obsady z chęcią przemyśle)

Pozdro

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2014, 00:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Reputacja: 1
GG: 0

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości
Reputation System ©'