[45] pierwsze akwarium - potrzebna pomoc

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

Re: [45] pierwsze akwarium - potrzebna pomoc

autor: adams2121 » 07 sty 2016, 17:34

Co do braku koloru - u mnie neony , wcześniej inessa czy teraz czerwone po nocy zawsze były bez kolorów , chwila z porankiem nawet bez sztucznego światła i kolory pełne ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: [45] pierwsze akwarium - potrzebna pomoc

autor: WOJTEK24 » 07 sty 2016, 18:15

A próbowałeś dodać sól? Jeśli nie spróbuj sól akwarystyczna trpicala z dodatkiem aloesu (ten aloes to bardziej dla ryb)
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: [45] pierwsze akwarium - potrzebna pomoc

autor: bzikus » 08 sty 2016, 00:11

Nie żadnej chemii nie dodawalem. Wyjątek jakiś starter ale to na początku wiem że nie był potrzebny ale miałem już kupione. Jutro kupie sól i zobaczymy.

Wysłane z mojego Q5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 gru 2015, 16:13
Lokalizacja: Sokolow Podlaski
Reputacja: 0
GG: 0

Re: [45] pierwsze akwarium - potrzebna pomoc

autor: Witek » 08 sty 2016, 15:17

Jak się uda dowiedzieć co to jest to dobrze doczytasz sobie co trzeba robić...
Ja bym na Twoim miejscu nadmiar przy odmulaniu wyciągnął i zasypał je piaseczkiem do piaskownicy, czy jakimś czarnym (ale drobnym bo zbiorniczek mały i ryby małe, tak by jedzonko pomiędzy ziarna nie wnikały bo ryby nie pobiorą).
To powinno zniwelować pylenie i chyba będzie spoko. do zasypywania możesz użyć butelki 0,5 litra z obciętym dnem i wtedy sypiesz piasek od strony dna a szyjką z grubsza kierujesz w miejsce gdzie ma dawka dotrzeć. Stresu trochę będzie, ale chyba mniejszy niż usuwanie całego podłoża przy słabo dojrzałym zbiorniku i raczej dosyć wrażliwą obsadą...
Powodzenia!
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: [45] pierwsze akwarium - potrzebna pomoc

autor: bzikus » 15 sty 2016, 08:45

Aktualizacja.
Nie dowiedziałem się co mam na dnie. Ale dostałem informację i zobaczyłem na żywym zbiorniku że po czasie pylenie ustaje.
Do filtra pat mini założyłem nowa gabke a do kaskady mam w kolejności przepływu oryginalny filterek, wata, filterek i ława. Na rurę założony prefiltr z grubej gąbki.
Mam problem z kaskada bo wciągnęła mi krewetki myślałem że to przez brak prefiltra ale to nie to. Krewetki wciagene chyba są przez skimer (tak się to pisze?) te które przeżyły w filtrze wpuscilem do akwa ale i tak 2 padły reszta ma się ok. A dziś rano tragedia w skimerze znalazł się mały neonik i po wpuszczeniu już się nie odratował.
Czy mozlliwe żeby wciagneło tam rybke czy musiała być padnieta? Wieczorem wszystkie jadły i latały po akwa reszta rybek z rana też zachowywała się normalnie.
Poranne testy wody ok NO2 - 0,NO3 - 10. Cały czas mam takie wyniki.

Woda się robi coraz mniej metna jak tylko nie dotykam dna lub neonki nie zrobią awantury z krewetkami o ich kapsułki na dnie.

Wysłane z mojego Q5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 gru 2015, 16:13
Lokalizacja: Sokolow Podlaski
Reputacja: 0
GG: 0

Re: [45] pierwsze akwarium - potrzebna pomoc

autor: thaz » 15 sty 2016, 08:57

bzikus pisze:Mam problem z kaskada bo wciągnęła mi krewetki myślałem że to przez brak prefiltra ale to nie to. Krewetki wciagene chyba są przez skimer (tak się to pisze?) te które przeżyły w filtrze wpuscilem do akwa ale i tak 2 padły reszta ma się ok. A dziś rano tragedia w skimerze znalazł się mały neonik i po wpuszczeniu już się nie odratował.


W swoim skimerze (EheimSkin 350) co chwila znajduję, to gupika, to jeszcze coś innego.
Krewetki 2-3 szt siedzą tam non stop do momentu ich wypuszczenia.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: [45] pierwsze akwarium - potrzebna pomoc

autor: adams2121 » 15 sty 2016, 12:01

Ja zauważyłem że w nocy najczęściej do skimera zostają zaciągnięte młode ryby i krewetki , rada na to jest potrójną -
Zdemontować skimer
Zabezpieczyć go przed takimi zdarzneniami
Większe ryby

U mnie krewetki same potrafią wyjść ze skimera jak się trochę przytka :D ;) , lecz na pełnym ciągu potrafią nie przeżyć

Do eheima pasuje takie dyi ;) nie wiem jak to w kaskadzie ale pewnie da się też pokombinować
Z jbl 1501 ok 20-30 krewetek wyciągnąłem ze środka , to samo z innych njezabezpiczonych zaciagow filtrów
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: [45] pierwsze akwarium - potrzebna pomoc

autor: bzikus » 15 sty 2016, 13:07

Ok dzięki Panowie trochę mnie uspokoiliście. Nie wiem co było wcześniej czy rybka padła i ją wciągnęło czy odwrotnie. Neonek wyglądał normalnie był ubarwiony na początku byłem przekonany że jeszcze żyje ale po wypłukaniu go w misce z wodą z akwa jednak się okazało że nie.
Czyli bardziej prawdopodobna jest sytuacja że po prostu podpłynął za blisko.

Opcja z koszyczkiem dobra ale nie wiem czy się uda bo skimmer w aqua nova ma jako pływak tylko uszczelkę w której jest powietrze, jak wkłady w kaskadzie się już trochę przytkają i zaczyna przepływać przy głowicy to spadająca woda zbija skimmer pod powierzchnię wody.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 gru 2015, 16:13
Lokalizacja: Sokolow Podlaski
Reputacja: 0
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości
Reputation System ©'