200 l Cezara

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

Re: 200 l Cezara

autor: adams2121 » 26 lut 2016, 15:33

Czym karmiles ?
Jak dużo ?
Jaka temp. ?
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: 200 l Cezara

autor: Cezar » 26 lut 2016, 15:39

temperatura 27 - 28,
Karmie codziennie małymi porcjami: sucha karma wieloskładnikowa tropikala + granulat D50 Plus tropikala i mrożonka serca indycze z owocami morza. Z tym ostatnim chyba trochę przesadziłem pod wieczór. I pewnie stąd te problemy.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 238
Rejestracja: 08 paź 2015, 14:02
Lokalizacja: Mońki
Reputacja: 65
GG: 0

Re: 200 l Cezara

autor: adams2121 » 26 lut 2016, 16:06

Zwierząt zimnokrwistych nie powinno się karmić pokarmem cieplokrwistym - tak gdzieś w mądrych książkach i od hodowców zbrojnikow się dowiedziałem i nie daje swoim nic z tych rzeczy

Tropical odpuść sobie ;) te.Co wymieniłeś

- gdzie jest spirulina
- szpinak
-kryl
- mysis
-lasonogi
-artemia
-oczlik
- podstawa diety

Z mrożonych w diecie czosnek i czerwień - podstawowe mięso z dodatkami

A ryba miała zatwardzenie spowodowane złą dieta - taka moja diagnoza

Może wypowie się ktoś z większym doświadczeniem niż ja ;)

Podnieś też o 1 st temp. - do 29
Od ok 28 dopiero paletki dobrze trawia
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: 200 l Cezara

autor: miewan » 26 lut 2016, 16:07

Serca wołowe, serca indycze - nie chce mi się/nie sądze, że placek w naturze kiedykolwiek miał okazję posmakować wołu lub ptaka.
Czy te serca są aż tak niezbędne - to nie wężogłów, szczupak czy mastacembal, jaki jest cel wprowadzania do jadłospisu tej karmy?
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: 200 l Cezara

autor: Inc0 » 26 lut 2016, 17:40

wzrooooost na turbo proteinie to prawda ze nie powinno sie karmic ryb miesem ssaków powodem jest problem z przyswajaniem tłuszczy "stałocieplnych zwierzat" przez zwierzeta zimnokrwiste serca wołowe zawieraja niewiele tłuszczu dlatego na drodze kompromisu sa stosowane
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: 200 l Cezara

autor: WOJTEK24 » 26 lut 2016, 17:51

Nie to ze bym lubił paletki lub za gów...nem przepadał, ale "ku przestrodze" kciuk w górę :)
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: 200 l Cezara

autor: miewan » 26 lut 2016, 18:07

Zgoda, to tylko taka zaczepka ;), ale głównie chęć rozwinięcia wątku i uzupełnienia o nową płasszczyznę z "odcinkowego" cyklu: " ile natury jest w zbiornikach biotopowych" prowadzonego już kilkukrotnie w różnych tematach.
Gdyby podążać drogą z mojego pytania, doprowadzilibyśmy do wielkich trudności z wyżywieniem ryb co do zasady.
Czyż np. tylko przykład słonaczka (Artemia salina) jakże popularnego pokarmu żywego lub mrożonego jako podstawy diety większości naszych ryb , a skubana żyje wyłącznie w śródlądowych wodach słonych ( w praktyce żadna z naszych ryb (też morskich) nie miałaby szansy nigdy spotkać go w swoim naturalnym środowisku ) nie jest tu taką ikoną "rybiego smaku".
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: 200 l Cezara

autor: Cezar » 26 lut 2016, 18:45

Tomasz - teraz prośba o podanie pełnych nazw pokarmów i gdzie w Białym mogę dostać.
Widzę, że każdy ma swoje zdanie na karmienie.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 238
Rejestracja: 08 paź 2015, 14:02
Lokalizacja: Mońki
Reputacja: 65
GG: 0

Re: 200 l Cezara

autor: Inc0 » 26 lut 2016, 18:56

to normalne gdzie dwóch Polaków tam 3 zdania :P
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: 200 l Cezara

autor: adams2121 » 26 lut 2016, 19:27

Szpinak - mrożony siekamy popularny - firma bez znaczenia , w każdym spozywczaku , od osiedlowego do marketu - bez reklamy

Reszta bez kryptoreklamy - takie uzywam po prostu

Na zdjęciach jest to co mi aktualnie zostało przed zakupem( jakieś 2 kg mam ) teraz .
Ogólnie ok 10-12 pokarmów mrożonych it do tego hikari, sera, tetra ,kremkers krystal , spirulina 36% , algi morskie , kryl , pokaRmy astra , nature food , jbl .

Do czego doszedłem przez 20 ponad lat ( z przerwą na burzliwą mlodossc i dorastanie ) to różnorodność pokarmów , mnogość pokarmów , 5 - cio posilkowy dzień - dietetycy się nie mylą raczej .
Karmię do 5 razy dziennie - nie mniej jak 3 razy - praca i inne sprawy często przeszkadzają .

Takie są moje doświadczenia - ja też się mylę - moja porażka była 3 lata temu - prawie cały zbiornik ryb ( niektórzy widzieli jakie) poszedł w pi......u. leczylem na różne przypadłości wszelakimi dostępnymi chemikaliami i nie ,
Z całej obsady przeżyły tylko molinezje księżycowe królewskie szt 4 , 7 zbrojnikow lda16 i otosek , z całej obsady .
No i narybek mieczyka - że 200 szt kilka dni przed zdarzeniem odlowilem z 2-3 cm wglebki jaka wtedy u mnie rosła - przypadek losowy ze geny utrzymalem.

Każdy popełnia błędy - trzeba uważać i trzymać rękę na pulsie , po rybach, ich wyglądzie i zachowaniu , jestem wstanie ocenić co i jak
Niestety u kilku tylko gatunków które obserwowałem ponad 5 lat
Teraz obserwuje paletki - już rok , za 3-4 chciałbym je zacząć rozmnazac - nie na ilość , tylko na jakość , im z miotu mniej , tym są zdrowsze i silniejsze ryby , pierwsze kilka odpuszczam zupelnie na nauke dla ryb, postaram się w głównym rozmnozyc , jak w naturze wśród innych ryb
Moim celem nie są $$$$ , to moje hobby , lubię pomagać , i sprawia mi to frajdę - nie wszyscy to rozumieją ;)
  • 3

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości
Reputation System ©'