[60l] prawie nowa gwinea

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

[60l] prawie nowa gwinea

autor: nashaden » 15 gru 2018, 00:18

Po miesiącu dojrzewania, dwa dni temu do akwa trafiło 15 krewetek White Pearl, a dziś obsada właściwa: 8x Modrook Słoneczny, 5x Głowaczyk Barwny, 5x Tęczanka Neonowa, 6x Otosek. Po wpuszczeniu rybek krewetki się pochowały i dopiero po tym jak zgasło światło wyszły ledwo dwie.

litrarz: 60l
grzałka: Aquael EasyHeater 100W
filtr: Aquael MiniKani 80
oświetlenie: DIY Power Led 16W (6000-6500K x3, 7000-8000K x3, 8000-10000K x5, White Full Spectrum x4, Royal Blue 440 - 450nm x1)

Flora: kryptokoryny, wątrobowiec pelia, java jawajski, creeping moss, nurzaniec niski

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2018, 22:01
Lokalizacja: Racibórz
Reputacja: 2
GG: 0

Re: [60l] prawie nowa gwinea

autor: Leszek.G » 15 gru 2018, 08:40

Fajnie, ale uważam że tęczanki nie nadają się do takiego litrażu - to ryba stadna i bardzo ruchliwa - powinna być trzymana w długich zbiornikach.
Głowaczyki to bardzo wdzięczne ryby, spokojne i uważam że tęczanki są nieodpowiednim towarzystwem dla nich bo są za szybkie i rosną dość duże..
Poza tym głowaczyki mają dość małe otwory gębowe i z tego co pamiętam u siebie to musiałem im rozdrabniać pokarm i podawać tak, żeby inne ryby nie zdążyły im go zabrać. I jeśli lustro wody będzie zasłonięte roślinami pływającymi to głowaczyki chętniej będą się pokazywać.
Poza tym, czekamy na kolejne foto ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 174
Rejestracja: 04 sie 2018, 08:03
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Reputacja: 66
GG: 0

Re: [60l] prawie nowa gwinea

autor: Bieta » 15 gru 2018, 13:56

Moim zadniem, 60 litrów dla tęczanek neonowych, to też trochę za małe akwarium. Tęczanka neonowa jest jedną z mniejszych tęczanek, jednak zbiornik powinna mieć dłuższy do pływania, tak co najmniej ze 100 cm (czyli krótko mówiąc co najmniej 200 litrów).
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: [60l] prawie nowa gwinea

autor: thaz » 15 gru 2018, 15:49

Akwarium ładniutkie, zdjęcia przepiękne! ;)
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: [60l] prawie nowa gwinea

autor: nashaden » 15 gru 2018, 22:44

Leszek.G pisze:Fajnie, ale uważam że tęczanki nie nadają się do takiego litrażu - to ryba stadna i bardzo ruchliwa - powinna być trzymana w długich zbiornikach.

Bieta pisze:Moim zadniem, 60 litrów dla tęczanek neonowych, to też trochę za małe akwarium. Tęczanka neonowa jest jedną z mniejszych tęczanek, jednak zbiornik powinna mieć dłuższy do pływania, tak co najmniej ze 100 cm (czyli krótko mówiąc co najmniej 200 litrów).


Zgadzam się z wami w 100%. Szczerze mówiąc nie planowałem tęczanek, ale one są po prostu piękne i nie mogłem się powstrzymać. Zaburzają również koncepcję trzymania w akwa krewetek White Pearl, bo gdy podrosną mogą zacząć na nie polować. Wyjścia widzę dwa: albo wymiana akwa na większe, albo postawienie trzeciego (w drugim mam neonki inessa). Czas pokaże...

Leszek.G pisze:Głowaczyki to bardzo wdzięczne ryby, spokojne i uważam że tęczanki są nieodpowiednim towarzystwem dla nich bo są za szybkie i rosną dość duże..
Poza tym głowaczyki mają dość małe otwory gębowe i z tego co pamiętam u siebie to musiałem im rozdrabniać pokarm i podawać tak, żeby inne ryby nie zdążyły im go zabrać. I jeśli lustro wody będzie zasłonięte roślinami pływającymi to głowaczyki chętniej będą się pokazywać.
Poza tym, czekamy na kolejne foto ;)


Głowaczyki i Furcatusy były planowane od początku. Co do pożywienia, to przyklejam w dolnej partii akwarium tabletki na szybie i w ten sposób one też dostają swoja porcję. Co do pokazywania, to póki co nie widzę większej nieśmiałości, choć rośliny pływające też od początku były w planie. Przy starcie zbiornika wrzuciłem rzęsę drobną, jednak prąd wody z filtra rzucał ją nie tylko po całym lustrze, ale powodował jej pływanie po całym akwarium. Kombinowałem z ustawieniem wylotu wody, ale nie udało mi się znaleźć takiego, które pozwoliłoby rzęsie na znalezienie miejsca, gdzie spokojnie by się unosiła, więc ją odłowiłem. Zastanawiam się nad Pistią, ale te jej ogromne korzenie mnie trochę "przerażają". Coś finalnie na pewno się znajdzie na tafli wody.

thaz pisze:Akwarium ładniutkie, zdjęcia przepiękne! ;)


Dziękuję. Niestety nie mam obiektywu makro, więc te parę fotek, które wrzuciłem to były jedne z chyba 40 które strzeliłem z ręki z kitowego 18-55, jedyne (no prawie jedyne), które wyszły w miarę OK.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2018, 22:01
Lokalizacja: Racibórz
Reputacja: 2
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'