[300] W końcu coś większego :)

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

[300] W końcu coś większego :)

autor: Grzechu » 10 lis 2020, 00:08

Cześć, po pierwsze witam na forum! Brakowało mi od dawna "staromodnego" forum, teraz wszędzie tylko grupy na fejsie, a ja uwielbiałem kiedyś (mówię jakby to była daleka przyszłość, a na karku 30) smarować długie posty, które nie znikają za godzinę :)
I przy okazji przypadkiem, widzę, że tu Podlasia dużo, świetnie :cool

Jako, że osiadłem na swoim, realizuję też docelowe akwarium, padło na 120x50x50 z frontem opti. Akwarium stoi puste miesiąc w domu i ciągle pluję sobie w brodę, że "tylko" 120cm. Marzeniem było 150cm, ale pierwotnie miało stać przy innej ścianie i 120cm było na styk. Po wszystkim nastąpiła zmiana planów w pokoju i teraz przy akwarium jest pół metra przestrzeni. I ciągle gdy patrzę to boli :facepalm1 Nawet wystawiłem na olxa komplet i uznałem, że jak zwróci mi się wszystko co włożyłem, to sprzedaję i zamawiam 375l. No ale, że nie brałem akwa po taniości to i chętnych zbytnio nie ma, zatem jadę z tematem dalej :)
Na pocieszenie, specjalnie dosunąłem o ile się da akwarium do narożnika i z drugiej strony mam ~50cm miejsca na coś w przyszłości :) np. kostka 50x50x50 która fajnie by się złączyła z tym akwarium. A najchętniej, mały morszczak - więc tym się pocieszam, że jak te już będzie hulało to potem wstawię tam kostkę morskiego :tancowac

Stelaż spawany, obudowałem płytą, blat 3cm drewniany. Pokrywę będę sam robił (dziś zamówiłem elementy), belka pod pokrywę już w trakcie (5 kanałów 8500K, 6500K, czerwone, niebieskie, zielone na sterowniku AQMA). Akurat siedzę na kwarantannie ( :whistle ), więc tylko odbieram paczki i posuwam prace do przodu.

Ze sprzętu będzie ultramax2000 (w jakimś świeżym wypuście z poprawionymi zaworami, zmienionym zasysem i większymi wężami 19/25mm) oraz grzałka aquael platinum 200W. Mieszkanie mam raczej ciepłe więc nie będę szaleć z mocą grzałki.Z filtem długo się wahałem, dalej się waham bo dopiero jutro chcę zamawiać, głównie nad ikolą 600 się zastanawiałem, ale w U2000 podoba mi się bardzo prefiltr bez otwierania kubła ani gąbek na zasysie w akwarium. no i jednak większa wydajność.

Korzeń po prawej, wyrwany w fajnej cenie w hurtowni (prawie 3kg~), korzeń z lewej, mangrowiec, ze starego akwarium 112l. Myślę dać ten z lewej wyżej trochę, dać kamieni grey stone i jakoś może będzie :) Gdzieś tutaj od prywatnych osób, albo z olxa nakupić mchów, anubiasów itp i zalewać powoli trzeba :)

IMG_20201029_203204.jpg


IMG_20201029_203110.jpg


1.jpg
  • 2

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Czasami zagląda
 
Posty: 41
Rejestracja: 09 lis 2020, 23:58
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 20
GG: 0

Re: [300] W końcu coś większego :)

autor: nsp » 10 lis 2020, 06:42

Witaj. Akwarium super :) Sam planuje w przyszłości przesiadkę na podobny rozmiar, z tym że, mogę "szaleć" tylko z głębokością i wysokością akwarium, bo długość 120 cm to jest max. co upcham w salonie.

Nie wiem czy to wina oświetlenia, zdjęcia czy coś, ale ten front nie wygląda na opti. Chyba że łapie zielony odcień od bocznych szyb.

Życzę powodzenia

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
  • 1

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0

Re: [300] W końcu coś większego :)

autor: adams2121 » 10 lis 2020, 06:53

Witaj
Rozgość się i pisz,jak najwięcej.

Oba korzenie nie bardzo pasują do siebie wizualnie.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: [300] W końcu coś większego :)

autor: thaz » 10 lis 2020, 07:40

Witaj! A wiesz ze brałem poważnie pod uwagę zakup tego od Ciebie? Widziałem to na olx i już już... ale docelowo zamówiłem 230cm długości :)

Odpalaj, będzie dobrze :)
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: [300] W końcu coś większego :)

autor: miewan » 10 lis 2020, 08:04

adams2121 pisze:Oba korzenie nie bardzo pasują do siebie wizualnie.

I niestety będzie się w przyszłości gryzło.
Generalnie lepiej nie łączyć różnych rodzai drzewa, ale też kamieni - wtedy zawsze coś nie pasuje.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [300] W końcu coś większego :)

autor: Bieta » 10 lis 2020, 09:15

Witaj :)
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: [300] W końcu coś większego :)

autor: Grzechu » 10 lis 2020, 10:21

thaz pisze:Witaj! A wiesz ze brałem poważnie pod uwagę zakup tego od Ciebie? Widziałem to na olx i już już... ale docelowo zamówiłem 230cm długości :)

Odpalaj, będzie dobrze :)


O, no szkoda z jednej strony, ale z drugiej mam miejsce na solniczkę, ciężko stwierdzić czy dobrze się stało :)

Szyba musi być opti, to chyba złudzenie, przystawienie światła z boku daje niebieskawą poświatę a nie zieloną ;) Ale to moja pierwsza szyba opti, więc jak odebrałem akwa to sam zadzwoniłem do producenta upewnić się... zamawiałem w akwaria.pro więc z tego co wiem wysoka liga :)

Co do korzeni, fakt, mi też się gryzą. Mangrowca mi szkoda wyrzucać przez sentyment no i wymiar, kawał drewna z fajnymi otworami, kanałami. Na ryskiej widziałem w zbiorniku takie połączenie mangrowca i red moora i wyglądało to naturalnie. No nic, na dniach zaleję próbnie i zobaczę, red moor powinien mocno się ściemnić. Jak nie, dokupię coś na lewa stronę :)
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 41
Rejestracja: 09 lis 2020, 23:58
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 20
GG: 0

Re: [300] W końcu coś większego :)

autor: miewan » 10 lis 2020, 10:32

Grzechu pisze:zamawiałem w akwaria.pro

Dużo mamy już na forum szkiełek od Marcina ( w tym naszą forumową ukośną kostkę - nie zdążyliśmy jej zaprezentować na żadnej wystawie - jej "debiut" miał być na odwołanej Oceanice) - więc nie musisz obawiać się czy to opti.
Owszem red moory ciemnieją, ale to drzewo jest zupełnie inne niż mangry, w dużych baniakach a takie mamy w Kameleonie trochę rozmywa się ta różnica - Twoje akwa jednak "duże" nie jest - przy ewentualnym oparciu aranżu tylko na tych 2 korzeniach + kamienie różnica będzie widoczna.
Co planujesz tam trzymać ?
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [300] W końcu coś większego :)

autor: Grzechu » 10 lis 2020, 10:49

Możliwe, główną rolę gra ten z prawej, najwyżej coś małego dokupię i usypię pod nim ze żwiru kopiec ze skałami :) A ten ponownie do garażu pójdzie.

Obsada niezdecydowana, wiem, że chcę coś "większego", spokojne pielęgnice (tylko obawa o rośliny) albo skalary. Obecnie w 112l mam kirysy i stadko bystrzyków ozdobnych więc to zostanie też "dosztukowane" i przeniesione. Marzą mi się bocje :)
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 41
Rejestracja: 09 lis 2020, 23:58
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 20
GG: 0

Re: [300] W końcu coś większego :)

autor: miewan » 10 lis 2020, 11:02

Jak już masz SA i dodatkowo myślisz o SA (skalary) to zostań przy tym , bocje to już Azja i bardziej na twardo - większość z nich to duże to bardzo dużych ryb (fakt te sklepowe na takie nie wyglądają).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości
Reputation System ©'