[72l] Amatorski baniaczek.

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

[72l] Amatorski baniaczek.

autor: danq » 16 maja 2021, 09:09

Witam.
Proszę na wstępie zauważyć, że jestem kompletnym amatorem, co widać po zdjęciu jeśli chodzi o aranżacje.

Baniak dorwałem od hobbysty. Ma wymiary 60x40x30.
Poprzedni 40l stoi teraz pusty i czeka na pomysł. Poprostu stwierdziłem, że głupotą jest trzymanie tak małego akwarium na bocznym parapecie okna, gdzie od wschodu atakują go niemal w pełni promienie słońca przez dobre 3-4h. To skutkowało jak mi mówiono bezsensowną walka z wieczny mi glonami.

Obecne 72l zmieściło się we wnęce mebli i słońce nie dotrze tu nigdy. Oświetlenie jakie mi dano z pokrywa to swietlowka T8 15W o lekko różowej barwie. W poprzednim miałem LED (ot zestaw prosty kupiony na allegro). Powiadają, że te światło, które teraz mam jest lepsze.

Uzupełniłem zbiornik wodą mniej więcej w proporcjach : 30l ze starego zbiornika, 10l demineralizowana o fajnym pH 6.5-7 , ok. 20l wody kranówy odstanej. Nie mam jeszcze testów na poszczególne parametry, ale test pH kropelkowy wykonam dziś bo w 40l miałem wiecznie 8 i wyżej.

Obsada:
2x razbora klinowa (żyją od początku mojej przygody z akwarium, czyli od września)
4x narybek molinezja balonowa (rodzice padli)
2x kosiarka
Dokupiono
3x Danio
5x gupik

Mądry wybór?

Aranżacja była z początku męcząca bo mam żwir bazaltowy (10kg), w który ciężko mi się wtykało zakupione na allegro szczepki roślin po 2-3cm (tragedia!)
Zakupiłem dorosłe klasyki kabomba i moczarka.

Filtr Aquael Pat mini przeniesiony z mniejszego i nie wiem czy teraz tu nie jest zbyt słaby.

Aha. Dorzucilem do szczepków w zamówieniu jeszcze mikro i makro w proszku do rozrobienia z wodą, ale nie wiem jeszcze ile i jak dozować.

Edit:
Co tu się wyrabia. Właśnie dojrzałem zdechłego gupika czerwonego, który de facto przybył z innymi 2 dni temu, a obie kosiarki jak zasuwaly po całym zbiorniku (ale one szybkie) tak teraz dryfują przy dnie pod samym filtrem.
Popełniłem pewien błąd, że zasnąłem wczoraj, czyli finalnie lampa świeci się już pełna dobę. Póki co nie mam wylacznika tylko sama wtyczkę do gniazda. Może to mieć wpływ na nie, że poprostu za długo jest jasno?
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2020, 10:14
Lokalizacja: Opolskie
Reputacja: 1
GG: 0

Re: [72l] Amatorski baniaczek.

autor: Bieta » 17 maja 2021, 14:10

Kosiarki wymagają większego akwarium. Zamień je w zoologicznym na cokolwiek innego, np na pokarm dla ryb, albo na testy podstawowe NO2 (zawsze się przyda). Ryb więcej żadnych nie dokładaj. Akwarium wymaga znacznie lepszej filtracji.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości
cron
Reputation System ©'