200l

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

Re: 200l

autor: thaz » 13 gru 2020, 19:24

Z drugiej lewej :P znaczy z prawej - no tam przy wylocie.
Tak na froncie, w takim cukierku, słabo wygląda.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: 200l

autor: marcin » 13 gru 2020, 19:49

thaz pisze:Z drugiej lewej :P znaczy z prawej - no tam przy wylocie.
Tak na froncie, w takim cukierku, słabo wygląda.


mi tam nie przeszkadza w tym miejscu jak siedzę w fotelu i patrze na akwarium to jej nie widzę praktycznie .
a jeśli chodzi o cukierki to lubię czekoladowe hahah , a tak poważnie to żaden cukierek według mnie wygląda poprawnie lecz nie wzorowo
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: 200l

autor: marcin » 22 gru 2020, 18:16

Pierwsza miesięcznica :Hahaha

Dziś mija pierwszy miesiąc od restartu, zielsko jakoś rośnie ,rośliny takie jak Alternanthera Reineckii Mini i Alternanthera Reineckii Rosanervig winieta około 3 cm nad żwirem i posadzone same szczyty na nowo w sobotę wywaliłem około 3 kg ceramik z jednego kubła i zasypałem tylko 0,5L MATRIXEM zostawiłem traszek ceramiki by zaszczepić z niej nowe media .Teraz myślę zęby kupić sobie dodatkowo jeszcze siporax niby z sery o wymiarach 25x25 mm do drugiego kubła w którym tez jest jeszcze zasypana ceramika . Większych problemów jeszcze niema pojawiło się troszkę glonów biedy niema ale czas zrobić pierwsze testy na NO3 i PO4.
  • 2

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: 200l

autor: marcin » 03 sty 2021, 20:01

Nie wiem dlaczego taka słaba jakość nagrania a na YT. jak oglądam na tym czym nagrywałem jest dużoooo lepsza trudno jest jak jest
phpBB [video]


spróbuje to nagrać jeszcze raz czymś innym może to pomoże w jakości na YT.
  • 4

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: 200l

autor: adams2121 » 04 sty 2021, 07:20

Na YT możesz wybrać jakość - aż do fhd
Ale tylko bodajże bezpośrednio na kanale .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: 200l

autor: marcin » 02 lut 2021, 17:39

kolejna miesięcznica

Tym razem widok nie jest miły dla oka nawiedziły mnie plagi glonów a wszystko zaczęło się pier... po wymianie w drugim kuble mediów filtracyjnych z dnia nadzień z tygodnia na tydzień widok akwarium marniał do tej pory glony na trawniku chyba okrzemki nie mam pewności , gdy biorę szczoteczkę i go "czesze" trawnik wygląda ok zielono ale wszystko wraca , odłączyłem jena świetlówkę czy to ma wpływ na ilość światła NIE jest jeszcze gorzej, na Lobelia Cardinalis MINI wyskoczyły przez to tez jakieś zielenice Świetlówka wruciła ponownie . krasnorosty zakatowały mi bucepulandry i trochę mikrozria powycinałem co się da ale nie wszystko . Tak samo i mech jest zakatowany tym ciemnym czymś co trawnik to przyciąłem i mech wróciło :zły Odstawiłem potas bo podobno krasnale go lubią idzie go tylko tyle co jest w azocie , jedynie co mnie w tym wszystkim cieszy to Hygrophila pinnatifida odbiła prawie jak feniks z popiołu i ma się jak na razie dobrze . Dalej od kilku dni do kubła podpoiłem dodatkowy mały filierek narurowy zasypany 100g. węglem aktywnym niby wyciąga z wody to co krasnale potrzebują ( wcześniej go odgazowałem ) dziś pierwszy raz w życiu zastosowałem dodatkowo węgiel w płynie Carbo trzy krotna dawkę więcej się bałem :bojesie .A i zapomniałbym ograniczyłem ruch wody wracając do dawnego patentu co gdzie już kiedyś pokazywałem i raz jeszcze teraz zastosowałem go podwójnie na dwa wyloty z dwóch filtrów Czekam na efekt.

tragiczne fotki :(
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: 200l

autor: marcin » 06 mar 2021, 19:17

Stan na czwarty miesiąc

Glony powoli w odwrocie rośliny przetrzebione przez nożyczki w celu wycięcia najbardziej zainfekowanych i zżółkniętych liści z powodu glonów , Eleocharis Parvula już nie zachodzi brązowym nalotem ale zaatakowały ja inne glonowate które sukcesywnie podcinam temu tak wyłysiała i nieco się zmarnowała :zły . niektóre rośliny są już ok , teraz cierpi znowu pinatifida .

Dodatkowa świetlówka 39w świeci tylko półtora godzinny dziennie

mała zmiana nawożenia ,podnieciłem parametry NO3, PO 4 i FE przyniosło to jakiś efekt .
poszło 4 podmianki po około 50/60 l raz na tydzień 50/50 kran i Ro takie mam teraz parametry GH - 11 , KH - 7 . PH około 6.6

wymieniłem jeszcze węgiel na nowy zostawię go kesze na miesiąc zobaczy czy co się zmieni
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: 200l

autor: thaz » 06 mar 2021, 22:15

Wypijmy za ogrodników! Ile to trzeba się napilnować.... :hihihi
Widzę że Amandy jak zwykle, stoją.
Akwarium ładniutkie!
  • 1

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: 200l

autor: marcin » 07 mar 2021, 12:51

thaz pisze:Wypijmy za ogrodników! Ile to trzeba się napilnować.... :hihihi
Widzę że Amandy jak zwykle, stoją.
Akwarium ładniutkie!


Jestem słabym zawodnikiem by nazywać mnie jakimś ogrodnikiem

A Amandy często tam stoją i upodobały sobie to miejsce z wylotem z filtra ale i pływają ładnie cała ławica pomiędzy wolną przestrzenią akwarium . Obsada się zmniejszyła o 11 hengeli jaka przyczyna nie mam pojęcia padały po jednej sztuce co kilka dni i została jedna , teraz myślę o dokupieniu jeszcze ze 20 sztuk Amandy bo te żyją dobrze urosły i ładnie zaokrągliły, ubytków w tej ławicy jakoś nie zaobserwowałem .
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: 200l

autor: marcin » 05 kwie 2021, 20:39

Walka z glonami wygrana w 90% cześć trawnika dalej jest czymś porośnięta biedy niema systematycznie podcinam pojedyncze źdźbła najbardziej porośnięte wygląda to jak brzozowata wata na pojedynczych źdźbłach . Wyleciał tez już węgiel ,zwierzyłem tez cyrkulacje wywalając mój patent zatopiłem go ponownie zwykłym kolankiem i ustawienie wylotów z filtra spowodowało to ze bystrzyki zaczęły poruszać się po całym akwarium a tak stały tylko w jednym prawym rogu i wypływały tylko do żarcia .Po raz pierwszy zawiódł mnie mój HW302 pociekł ale na szczęście miałem go wcześniej postawionego do miski ze względu na swoje prawie 9 lat , przepuszcza co jakiś czas niewielką ilość wody kupiłem już nowa głowice by nie inwestować jak na razie w nowy sprzęt muszę ja jeszcze tylko zmienić
w szkle za wiele zmian niema trochę przycinam co jakiś czas i tyle
  • 1

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
Reputation System ©'