"Rykowisko" ;)

Masz akwarium roślinne? Pokaż je innym i poznaj ich opinię!

Re: "Rykowisko" ;)

autor: ManiaPI » 14 lis 2013, 08:49

w sumie zbiornik był dedykowany pielęgnicom z CA ma za szerokie wzmocnienia poprzeczne( zasłaniają sporo światła w bocznych strefach, mimo czyszczenia po "chwili" parują pokrywają się zaciekami i blokują światło) i startowo było montowane oświetlenie które miało zapewnić wzrost nurzańca i kryptokoryn, co spełniało swoje zadanie do chwili kiedy pielki porosły i postanowiły że jamki będą tam gdzie są rośliny, więc finalnie roślin nie było i świeciłem jedna świetlówka ;D
teraz nie chcę mi się przerabiać pokrywy i montować dodatkowe źródła światła bo w planach jest nowy zbiornik. ten traktuje jako eksperymentalny sprawdzam sobie co rośnie i jak nawozić.
podobają mi się blyxa japonica, pogostemon helferi , Staurogyne sp ale... próbowałem i na początku nawet dają radę niestety... za mało światła że już o trawniku z heńka czy glosi nie wspomnę.
zresztą na tę chwilę rachunki za prąd i tak szybują mi pod niebiosa ;/ a zbiornik mimo słabego oświetlenia daje radę (?)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: "Rykowisko" ;)

autor: miewan » 14 lis 2013, 09:05

ManiaPI pisze: a zbiornik mimo słabego oświetlenia daje radę (?)


Oj daje,
mam stażystę chłopak ni cholery nie zainteresowany Naszym fiołem, ale widząc zmieniające się banery powitalne zawsze wyraża uznanie dla fragmentu "rykowiska".
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: "Rykowisko" ;)

autor: ManiaPI » 14 lis 2013, 12:47

to miłe, szczególnie w sytuacji że mnie się nie do końca podoba ;D zmieniłbym coś, ale tak mam cały czas, więc na spokojnie rozważam za i przeciw , przeczekuje impuls i jak jestem przekonany wewnętrznie że jednak coś zmienić to działam ;-)
z pielęgnicami nie miałem takich rozterek, one i tak robiły co chciały więc stały aranż to były głazy i korzenie na tyle duże że nie dawały rady poprzestawiać ;-)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: "Rykowisko" ;)

autor: thaz » 25 sty 2014, 18:55

Hej jak tam rykowisko? :)
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
Reputation System ©'