42l - co do Neonków

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: 42l - co do Neonków

autor: meerec » 09 gru 2017, 12:34

500+ jeszcze nie dają na robale :-/ale uciułałem na kilka rybci... Miały być galaxy ale w sklepie zachwyciły mnie neonki zielone no i 8 zaadoptowałem :-D Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Pzdr.
M.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2017, 21:30
Reputacja: 24
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: Inc0 » 09 gru 2017, 22:44

:facepalm1 neony są żarłokami czasem potrafią się nawet zadławić zbyt dużą krewetką Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
EDYTA: poprawiony link
  • 1

Ostatnio zmieniony 10 gru 2017, 10:00 przez Inc0, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: meerec » 09 gru 2017, 22:54

Inc0 pisze::facepalm1 neony sa żarłokami czasem potrafią się nawet zadławić zbyt dużą krewetką Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Hmm, póki co są grzeczne, nie zauważyłem żadnych aktów agresji. W razie czego przesiedlę je do większego bajorka na które już układam plan ;-)
Swoją drogą, załącznik nie daje się otworzyć

Pzdr.
M.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2017, 21:30
Reputacja: 24
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: meerec » 10 gru 2017, 16:42

Inc0 pisze::facepalm1 neony są żarłokami czasem potrafią się nawet zadławić zbyt dużą krewetką Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
EDYTA: poprawiony link
A to dziad... aż robalowi gały wylazły z orbit :-D

Pzdr.
M.
  • 1

Czasami zagląda
 
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2017, 21:30
Reputacja: 24
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: meerec » 14 sty 2018, 21:34

Żeby nie tworzyć nowych wątków piszę w tym temacie, bo problem dotyczy tego akwarium. Jako oświetlenie mam tutaj podwójną belkę LED DIY o mocy 10W i strumieniu 1014 lumenów, barwa 4K (tutaj pytanie: dlaczego oświetlenia led jest dobierane w Waszych akwariach na podstawie mocy a nie strumienia?). Ostatnio zauważyłem drobny zielony nalot na jednej z bocznych szyb, rurze wylotowej do kaskady i na "nitkach" ponikła... :-/. Oświetlenie pracuje 9-10h na dobę. Obsada: ok. 20 Neonów Simulans (wiem, wiem, duzo ale to tylko chwilowo u mnie mieszka dodatkowa 8 sąsiada), 2 kiryski, 1 zbrojnik i kilkanaście Red Rilli.
Co może być powodem glonów? Z dużo światła? Za mocne jak na ten litraż?
Z góry dzięki za pomoc.
M.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Czasami zagląda
 
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2017, 21:30
Reputacja: 24
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: Inc0 » 14 sty 2018, 23:25

hehe chłopie ty to na siłę wyszukujesz sobie zmartwienia akwarium wygląda spoko , zielony pył, ja go na fotce nie widze wiec jest go mało i nie jest najgorszym z glonów jaki cie może nawiedzić a wciągnęły by ci go ze smakiem krewetki gdyby miały szanse się namnożyć przy neonach będzie im raczej trudno osiągnąć liczebność klasy plaga ;P sugerujetroche osytudzic emocje i swedzace łapy trzymac zdala od baniaka jedyna rzecz jaka mi sie nie widzi to widmo 4k lepsze byłoby 6k ale jest jak jest sugeruje obserwować gdy sie pogorszy wtedy interwencja na razie jest niezle baniak młody gdy sie ustawi bedzie lepiej
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: meerec » 14 sty 2018, 23:46

Heh, no bo ja taki głupek jestem ;-) szukam chyba dziury w całym, żeby było lepiej... Jest 4K bo akurat taką lampę miałem pod ręką i sie zrobiło :-). A robale się powoli mnożą, jak już się nowe ustabilizuje, Neony wylecą do niego, to poczwary będą miały pole do popisu ;-)
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2017, 21:30
Reputacja: 24
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'