lękliwe brzanki

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: lękliwe brzanki

autor: thaz » 15 mar 2015, 21:57

Zauważ, że masz te rośliny dość nisko - i tego poziomu trzymają się brzanki, nie pływają w otwartej toni wody.
Wrzuć coś wyższego.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5701
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: lękliwe brzanki

autor: Mattteusch » 15 mar 2015, 22:01

Właśnie z niecierpliwością czekam aż urosną nurzańce i ludwigie repens, z tego co wiem rosną mocno wzwyż i tego właśnie oczekuję :)
A i chciałem kupić pistie ale nie było w kameleonie, dowiedziałem się, że będą na wiosnę.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: lękliwe brzanki

autor: miewan » 15 mar 2015, 22:05

Poddaję się, co bym zmienił :
1. wydaj komuś brzanki,
2. wydaj komuś te kirysy co masz
3. zmień podłoże na nieco mniejszą frakcję
4. zakup którąś z mniejszych odmian ( ale większą ich ilość) kirysków
5. wyjmnij anubiasa z podłoża ( to epifit)
6. kup jeżeli już mają być brzanki np. wysmukłą ( Titteya) jak dla mnie fajniejsza i ławicowa
7. dodaj do głowicy pojemnik na ceramikę/matrix/de nitrate i na kolanko gąbasa ( może być mniejszy)
ps. daj znać to pomogę przy pkt 4 i 6
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: lękliwe brzanki

autor: Mattteusch » 15 mar 2015, 22:17

Po tych wszystkich problemach jakie był w tym baniaku, ja bardzo chętnie zmieniłbym obsadę tego akwarium i w ogóle dużo bym chciał zmienić, ale no niestety sprawa nie jest taka prosta w moim przypadku i niestety nie bardzo mogę dokonywać zmian związanych z wydatkami, a co dopiero takimi jak oddanie większości ryb i zakup kolejnej obsady czy dodawanie części do filtra :< i nie chodzi tu już o same finanse, jest też inny problem w który nie będę się zagłębiał... A co do anubiasa, jak go wyjmę to nie będzie pływał po akwarium?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: lękliwe brzanki

autor: Witek » 15 mar 2015, 22:26

Anubiasa do korzenia możesz przymocować...
Pistię daj ogłoszenie to ktoś Ci odpali nadmiar. Co do filtra to chyba ciężko będzie go zmodyfikować i zmieścić w tym akwa...
  • 0

Ostatnio zmieniony 16 mar 2015, 09:32 przez Witek, łącznie zmieniany 1 raz
Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: lękliwe brzanki

autor: miewan » 16 mar 2015, 08:06

Witek pisze:Co do filtra to chyba ciężko będzie go zmodyfikować i zmieścić w tym akwa...

Nie jest to kłopot albo równolegle przez trójnik i dwa kolanka, albo zmniejszony gąbas w poziomie przez kolanko.
Smutne w tym tylko jest, że dokupienie samego pojemnika to koszt ponad 40 zł, więc bardziej opłacalnym jest zakup gotowca.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: lękliwe brzanki

autor: Witek » 16 mar 2015, 09:43

40 złoty... e to chyba przesada... nie wiem czy do Fana będzie pasował od Turbo 500
http://www.clarias.pl/aquael-pojemnik-b ... -2625.html tu maja po 19...
Ale chyba taniej było by użyć oryginalnej obudowy od Fana tylko że na dół dać ceramiką czy coś... i wtedy oczywiście mniejszą krótszą gąbkę. Ceramika będzie pracować na brudnej wodzi, co może ją szybko zapychać... to minus... więc nie wiem czy się opłaci.
Nie wiem czy to też na teraz potrzebne... choć ja jestem jak najbardziej za tym by posiadać 2 filtry... jak będziesz miał wolne 35 złoty polecam FZN mini, dasz prefiltr a środek zasypiesz czym chcesz i będzie z tego fajny tani mały biolog.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: lękliwe brzanki

autor: miewan » 16 mar 2015, 09:53

Ha ciekawe, wczoraj pytałem w sieciówce Aqua-ela i podano mi cenę 43 zł za ten właśnie pojemnik.
Potrzebuję ich 3 może ktoś chętny do wspólnego zamówienia.
Zalety ciągu na 2 filtrach są duże, od dawna dubluję a nawet potrajam filtrację.
Raz że jeden można przeznaczyć na mechaniaka, a drugiego nawet mniejszego na "korekty ustawień"
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: lękliwe brzanki

autor: adams2121 » 16 mar 2015, 10:19

Wymień na turbofiltra z pojemnikiem - ok 50-60 zł za całość zasyp matrixem i będziesz biologie miał opanowaną - w mojej 80 daje rade bez problemu i z przerybieniem i z przkrewetkowaniem :D ;)

Pomóż sobie i zwierzakom- jak chcesz poszukam pojemnika - powinien sie gdzieś znaleźć ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: lękliwe brzanki

autor: Mattteusch » 16 mar 2015, 17:35

Nad zmianą filtra już myślałem, aczkolwiek aktualnie jak już wspomniałem nie jest to możliwe... Jak tylko będę miał sposobność dokonania jakichkolwiek większych zmian, na pewno najpierw uzgodnię to na forum :) Ale wracając do tematu brzanek, wydaje mi się, że chyba chowają się tak przez tego "agresywnego" samca, który nie daje im wyjść z kryjówek. On sam większość czasu spędza z przodu akwarium, unosząc się około 5 cm nad żwirkiem,ale jak tylko zauważy, że któraś z brzanek wypływa z kryjówki, od razu zapędza ją z powrotem. Z tego co czytałem brzanki odeskie są z reguły łatwymi w utrzymaniu i bardzo spokojnymi rybami, wie ktoś może skąd więc tyle problemów wywołanych agresją? O co może temu "agresorowi" chodzić?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'