Czy helena ucieka z akwarium

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Czy helena ucieka z akwarium

autor: zeus » 17 sty 2014, 11:41

Mam niewielkie doświadczenie z akwariami otwartymi a wyobraźnia podpowiada mi coraz to nowe scenariusze;)

Wiem, że nie będę mógł mieć moich ulubionych ampularii, bo one wyłażą składać jaja na pokrywę. A co z helenkami? Szczerze powiedziawszy mało informacji jest w necie na temat ich zachowań (oczywiście wszyscy chwalą je jako eksterminatora innych ślimaków). Wiem, że jaja składają w wodzie więc chyba nie mają powodu żeby uciekać (żadnego nie widziałem na pokrywie nigdy). Macie jakieś doświadczenia z nimi w otwartych akwariach?

Z moich doświadczeń mogę dodać, że są w stanie przetrwać przy bocjach. Nie mam pojęcia jak one to robią, ale od czasu do czasu widzę jakiegoś dorosłego osobnika. Natomiast ampularie nie mają żadnych szans. Nigdy nie widziałem żadnego małego ślimaczka, a jaj składają ogromne ilości. Oczywiście bocje dużych ślimaków w ogóle nie ruszają, bo im się do paszcz nie mieszczą;)
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 51
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:30
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Czy helena ucieka z akwarium

autor: ManiaPI » 17 sty 2014, 12:02

zeus pisze: Oczywiście bocje dużych ślimaków w ogóle nie ruszają, bo im się do paszcz nie mieszczą;)


ruszaja , ruszają , wystarczy przegłodzić, potrafią skubane zrobić otworki w pokrywkach.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Czy helena ucieka z akwarium

autor: zeus » 17 sty 2014, 15:06

A to moje albo zbyt leniwe albo za dobrze karmione;)
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 51
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:30
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Czy helena ucieka z akwarium

autor: adams2121 » 18 sty 2014, 13:44

kilka helenek wyszło mi z akwarium, gdyż nie są akwaria całkowicie przykryte. warunek taki że lustro wody było blisko końca szyby. czasami też zebry potrafią w ogóle bez wody po samej szybie czołgać się dookoła akwarium ale nie wychodzą na zewnątrz. zauważyłem też że zebry lubią wchodzić na wzmocnienie(szklana półka) i siedzieć do góry nogami

co do bocji, ślimaki to ich przysmak, jeśli mają tylko ochotę ani wielkość ani gatunek nie ma dla nich znaczenia. moje bocje potrafią ok 1.5-2 cm rybkę zassać i złamać w pół. kręgosłup złamany i kolejny mieczyk z narybku w plecy :ksiadz:
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Czy helena ucieka z akwarium

autor: Seban » 25 sty 2014, 21:19

Helenki potrafią wyjść z butelki 1,5l po wodzie mineralnej zalanej do 1/3 wysokości. Nie wiem jak długo mogą wytrzymać bez wody. Na pewno jest to kilka godzin.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'