babka tęczowa

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: babka tęczowa

autor: Seban » 26 paź 2017, 12:51

Potrafią mocno podkopać rośliny.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: babka tęczowa

autor: miewan » 26 paź 2017, 13:22

Seban pisze:Potrafią mocno podkopać rośliny

Nie zauważyłem :rotfl , może wobec faktu że nie mam u nich chwastów, tyle że w porównaniu z
hypostomusem, rhinogoniusami, Sicyopterusami a zwłaszcza Schismatogobiusami nie kopią prawie wcale :D
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: babka tęczowa

autor: adams2121 » 26 paź 2017, 13:32

miewan pisze:
adams2121 pisze:Swoich będę się pozbywałem

Przecież obiecałeś mi je już jakiś miesiąc temu :zły


Racja - mea culpa.
Cofam propozycje
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: babka tęczowa

autor: Seban » 26 paź 2017, 18:25

W 2014 r. mieliśmy na zoobotanice neonowe. Przekopały kamienie, które zapadły się w piasek a po nocy drobny nurzaniec pływał po powierzchni.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: babka tęczowa

autor: drago » 26 paź 2017, 19:31

Bieta pisze:Jak w tytule chcę zamówić tego typu rybki babka blue Babka Stiphodon Neon Blue. Jako, że potrzebuję tej rybki (mam kłopot z glonami w akwarium, a one doskonale sobie poradzą z nimi) w ilości 5 sztuk


Jakie masz glony? Co prawda to glonojady wyspecjalizowane, jednak żaden gatunek glonojada wyspecjalizowanego nie zeżre każdego gatunku glona.

Bieta pisze:Woda: temperatura wody-22 - 27°C , pH -6.5 do 7.5,

Polemizowałbym i to bardzo. Co do tych niższych temperatur to ok. Ale tak wysokie mogą mieć wpływ dosyć istotny na długość życia. Chodzi tu głównie o hemoglobinę. Im wyższa temperatura tym mniejsza ilość rozpuszczonego tlenu. Tym samym układ oddechowy jest znacznie obciążony, a to gatunki które jak cytowałaś żyją w strumieniach.
Z tym podawanym odczynem 6,5 to samo. Może jest ktoś kto mi w końcu rozwikła tajemnicę. Co w strumieniach i potokach wartko płynących obniża tak bardzo odczyn? Z podawaniem takiego odczynu spotykam się u różnych gatunków reofili.

Bieta pisze:Pokarm: Główną dietą babek są glony, dlatego też preferowane są dla nich zbiorniki starsze, gdzie występuje większa ilość glonów. Dodatkowo chętnie przyjmowały rozmoczony granulat spiruliny. Uwaga: Białko pochodzenia zwierzęcego jest dla nich niewskazane, wręcz może być zabójcze.

Nie do końca białko zwierzęce jest takie zabójcze. Owszem karmione tylko takim żarciem na pewno padną na niewydolność układu trawiennego. Jednak w naturze są to też biofagi a nawet nekrofagi. Więc od czasu nie zaszkodzi.
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 180
Rejestracja: 26 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: akwarium
Reputacja: 111
GG: 0

Re: babka tęczowa

autor: Bieta » 26 paź 2017, 19:47

Drago, ten arykuł wzięłam z neta. Taki opis ryby mi wyskoczył, więc uznałam to za pewnik. Co do glonów to mam na pewno krasnorosty i takie długie zielone nitki. A z każdym tygodniem jest tego więcej. Mało tego parametry wody NO2, NO3, PO4 sa bardzo dobre. Z podmianką wody jadę regularnie raz w tygodniu. Teraz ostatnio 2x na tydzeń podmianka wody, bo już całkowicie nie radzę sobie z glonem. Obsada ryb w 112 litrach to 8 tetr cesarskich, jedna para glonojadów i kilka sztuk krewetek, 5 sztuk otosków. I nic więcej, nic.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: babka tęczowa

autor: drago » 26 paź 2017, 20:02

Bieta wiem skąd wzięłaś ten artykuł, znam go dobrze.
Krasne może i zjedzą, chociaż to też na pewnik nie ma co brać. Nitkowatych nie ruszą, nie mają pyszczka przystosowanego do takiego chwasta. Nitki jedzą mniej lub bardziej kosiarki.

Jest jeszcze jedna istotna sprawa, przy gatunkach babek glonożernych. Często przychodzą wychudzone z pozapadanymi brzuchami. Nie wiem co jest tego przyczyną, głodówki czy pasożyty, jednak co by nie było, takie osobniki szybko lądują u doktora kibla.
Ostatnio jak byłem w sklepie 26C były te babki pełen wypas.
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 180
Rejestracja: 26 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: akwarium
Reputacja: 111
GG: 0

Re: babka tęczowa

autor: adams2121 » 26 paź 2017, 20:25

U mnie jedzą wszystko, ostatnio żywy tubifex, mrożone ochotka, wodzień, artemia itd. temperatura ok 28 st.
Tlen wychodzi silikonem między szybami. + rzeka ;)

Co do miękkiej wody - deszczowka ma ok 4 pH, i chyba dlatego woda w rzece idzie w tym kierunku.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: babka tęczowa

autor: miewan » 26 paź 2017, 22:18

Elka widzieliśmy dzisiaj z Tomaszem Twój transport :whistle
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: babka tęczowa

autor: Bieta » 27 paź 2017, 05:09

A gdzie widzieliście mój transport?
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'