pielęgniczki kakadu

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: pielęgniczki kakadu

autor: thaz » 04 sty 2016, 16:05

Ja bym zostawił w ogólnym, samica jest mega agresywna kiedy pilnuje potomstwa
więc większość amatorów sushi spokojnie odpędzi. Grunt to ze 2 miejsca mega zasłonięte.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: pielęgniczki kakadu

autor: Windus » 04 sty 2016, 19:27

thaz pisze:Ja bym zostawił w ogólnym, samica jest mega agresywna kiedy pilnuje potomstwa
więc większość amatorów sushi spokojnie odpędzi. Grunt to ze 2 miejsca mega zasłonięte.


Miejsce się znajdzie. A jak z wykarmieniem narybku?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: pielęgniczki kakadu

autor: thaz » 04 sty 2016, 22:25

Windus pisze:Miejsce się znajdzie. A jak z wykarmieniem narybku?


Dadzą radę, na pewno tylko pewien % narybku przeżyje - ale jeśli będziesz pamiętać,
żeby za każdym karmieniem "zmielić" nieco mocniej np. płatki to jest szansa na większy %.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: pielęgniczki kakadu

autor: Windus » 07 sty 2016, 22:29

Czyli w teorii można uzyskać przychówek w akwarium ogólnym? Mam ok. 100 neonów czerwonych. Myślisz, że jest szansą aby coś się uratowało? Akwarium ma 160l. Wiesz jak już pisałem pytam teoretycznie.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: pielęgniczki kakadu

autor: thaz » 07 sty 2016, 22:35

Przy 100 neonach czerwonych może być ciężko :ksiadz:
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: pielęgniczki kakadu

autor: Windus » 08 sty 2016, 08:43

thaz pisze:Przy 100 neonach czerwonych może być ciężko :ksiadz:


Jak zaczynałem udzielać się w tym wątku neonów było zdecydowanie mniej. Dlatego teraz zwątpiłem w sukces rozmnożenia kakadu w akwarium ogólnym. Kiedyś mój tata "przypadkiem" rozmnożył te pielęgniczki. Robił coś w akwarium ogólnym i przełożył parkę do małego zbiornika. Rybkom spodobał się nowy klimat, coś zaiskrzyło i po chwili była ikra. Ale kosztem samca. Tata zorientował się za późno co się działo w akwarium, samiczka zagoniła samca. Mojemu tacie czasami zdarzają się takie przypadki. Dlatego pytałem czy ktoś robił to bardziej profesjonalnie. Jakoś sobie wziąłem za punkt honoru rozmnożenie tych rybek. Albo zrobię porządek w akwarium ogólnym w pracy i będę czekał na łut szczęścia. Albo zrobię bardziej książkowo: w mieszkaniu osobny zbiornik z odpowiednio przygotowaną wodą twardość, pH itp. Dzięki thaz za pomoc. Swoją drogą samiczka długo samiczka prowadzała Ci młode? Wyczytałem, że potrafią nawet kilka tygodni opiekować się narybkiem.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: pielęgniczki kakadu

autor: ManiaPI » 08 sty 2016, 15:57

jeśli mogę...
kilka razy kakadu wyprowadzały u mnie młode w akwa ogólnym,
jako że po paru doświadczeniach z próbami zbycia ryb rozmnożonych w ilościach pokaźnych dawno zrezygnowałem z rozmnażania "komercyjnego" i pozwalam żeby działało prawo dżungli, nie mnożyłem ich specjalnie, ale kilka razy wyprowadzały ( różne pary na przestrzeni lat) młode .
co najlepsze, nie karmiłem ich specjalnie, młode żerowały na glonach i resztach potem te które przeżyły coraz śmielej porywały pokarm innym rybom i tak to szło. z miotów do dorosłości zostawało od 1- do 9 szt.
nie miałem co prawda neona czerwonego z kakadu ale były innesa, nie zaobserwowałem żeby jakoś spektakularnie atakowały narybek chroniony przez staruszków , no i zbiorniki zazwyczaj mam zarośnięto zagracone.
większe problemy dla ikry stanowią ślimaki , i dla narybku zbrojniki nocą.
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: pielęgniczki kakadu

autor: Windus » 09 sty 2016, 21:34

ManiaPI wróciła nadzieja, żeby spróbować rozmnożyć kakadu w akwarium w mieszkaniu. Mam spory korzeń, włożę pod niego dwa kokosy. W jednym z miejsc gdzie mam być kokos praktycznie nic nie pływa nawet w/w neony. W przyszły czwartek-piątek będę miał samiczkę to zobaczymy czy coś się z tego urodzi.
Jest jeszcze opcja żeby kokos otoczyć mchem a później całość obwiązać siatką taką w jaką są pakowane cytryny. Jak mech zacznie rosnąć zrobi się zarośnięta kryjówka.
Na dzień dzisiejszy nie mam aparatu żeby zrobić zdjęcia. W przyszłym tygodniu zdam relację.
Bardzo dziękuje za wpisy. Na prawdę sporo można się nauczyć.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: pielęgniczki kakadu

autor: thaz » 09 sty 2016, 21:44

No ale pytanie brzmi czy chcesz na tych rybach zarabiac, ze tak zalezy Ci na wysokiej przezywalnosci?
Jesli nie, to wystaczy jedna kryjowka i na pewno cos uchowasz.
Te ryby tra sie jak gupiki.

im@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: pielęgniczki kakadu

autor: Windus » 09 sty 2016, 22:00

thaz pisze:No ale pytanie brzmi czy chcesz na tych rybach zarabiac, ze tak zalezy Ci na wysokiej przezywalnosci?
Jesli nie, to wystaczy jedna kryjowka i na pewno cos uchowasz.
Te ryby tra sie jak gupiki.

Nie chcę na nich zarabiać. Mam możliwość wymiany tych rybek na inne bardziej cenne dlatego zależy mi na odchowie chociaż kilku sztuk. Do tego bardzo mi się podobają pielęgniczki kakadu dlatego chcę je widzieć u siebie w akwarium plus czerpać małą korzyść z tego, że je mam.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'