Razbora Galaxy [Microrasbora sp. Galaxy]

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Razbora Galaxy [Microrasbora sp. Galaxy]

autor: Windus » 19 lis 2016, 16:04

Witam,

jako, że mam wolne akwarium 25 l. postanowiłem do niego wpuścić razbory galaxy. Może ktoś je hodował i podpowie odnośnie warunków w jakich mogą być trzymane. Z roślin (małych) mam mech jawajski, mikrozorium, wgłębkę i załatwię jeszcze inne gatunki mchu. Mam małe korzenie, skałkę i sporo kamieni o różnych kształtach i kolorach. Jakieś uwagi odnośnie aranżu? Na dnie może być drobny piasek czy szukać czegoś ciemnego? Dodawać wywar z szyszek olchy czy dać liście dębu? Rybki tolerują wodę kranową czy mieszać z wodą RO? Akwarium po pierwsze ma wyglądać a drugie ma mieć odpowiednie warunki dal rybek (temperatura, twardość, pH). Będę wdzięczne za wskazówki. I najważniejsze ile ich można wpuścić do takiego akwarium? Dodam, że to będzie akwarium jednogatunkowe.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Razbora Galaxy [Microrasbora sp. Galaxy]

autor: Inc0 » 19 lis 2016, 16:27

żadnych cudów wianków bardzo płochliwa rybka stadna minimum 7-10szt bo beda w mniejszej grupie sie wykańczać masa kryjówek bardzo wskazana, poprawnie współżyje z krewetkami tzn zjada maluszki większych niż 5-7mm już nie zje bo są za duże ,pokarm jedzą zarówno suchy jak i żywy ale musi być drobniutki dobrany do rozmiaru ich pyszczka . Jeśli myślisz o rozmnażaniu żywy pokarm musi być i tu swój wkład wniosą krewetki do tego związku i ;P woda bez specjalnych ceregieli maja sporą tolerancje u mnie żyły w warunkach jak dla neocaridin tj GH około 10 kh około 4 ph 7,2-7,6 była kilka starych filmików z czasów gdy je miałem : https://www.youtube.com/playlist?list=P ... mYT4GUZGv8
  • 2

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: Razbora Galaxy [Microrasbora sp. Galaxy]

autor: Windus » 19 lis 2016, 18:38

Akwarium już dojrzewa :D Myślę na początek o 10 sztukach zobaczymy co z tego wyjdzie z czasem. Ciężko się je rozmnaża? Jakie towarzystwo poza krewetkami preferują w większych zbiornikach? Bardzo ładne akwarium jest na filmikach. Ile ma litrów?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Razbora Galaxy [Microrasbora sp. Galaxy]

autor: Inc0 » 19 lis 2016, 19:03

One lubią bardzo dojrzałą wodę wrecz starą to akwarium to krewetkarium 54l brutto postawione dla dla krewetek neocaridinia ver red (sakura) wiec praktycznie prowadzone bez nawozów było ale z co2 z butli na stałym poziomie( mały henio ma swoje wymagania ;P ) wyjatkiem było dozowanie 1-2ml potasu z aquart na tydzień. Podmianki zależnie od potrzeb od 5 do 10l czyli 10-20% ,Danio niebiańskie u mnie tarły się na okrągło ale dopuki w baniaku były dorosłe to z młodzieży 1-2sztna kwartał dożywały rozmiaru "nie kulinarnego dla dorosłych" baby bum nastąpił dopiero gdy przeniosłem dorosłe bo wyjadały co czerwieńsze młode krewetki wtedy było jakieś 50szt młodych odchowanych. To są naprawdę malutkie rybki nie rosną większe niż krewetki karłowate z gatunku neocaridinia davidi czyli max 3cm i dlatego nie nadają się do dużych akwariów wielogatunkowych nawet neony je zdominują i będziesz je widywać tylko przy karmieniu po za tym trzymają się strefy przydennej i środkowej
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: Razbora Galaxy [Microrasbora sp. Galaxy]

autor: Windus » 19 lis 2016, 20:20

Trochę za bardzo wybiegłem w przyszłość z tym większym akwarium. Dzięki za rady, niedługo postaram się zamieścić zdjęcia akwarium natomiast rybki planuję zakupić za ok. 2 tygodnie.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Razbora Galaxy [Microrasbora sp. Galaxy]

autor: Windus » 18 cze 2017, 19:10

Zeszło mi ale w końcu zrobiłem akwarium dla tych rybek. W sumie aranżacja nawet mi się podoba, na żywo wygląda trochę lepiej. Będę kładł nacisk na utrzymanie roślin, mam nadzieję, że mikrozorium i bolbitis się rozrośnie. Wtedy nie będzie trzeba mi nic więcej do szczęścia. Na początek daje węgiel w płynie, zobaczę jak będą rosły. Woda to mieszanka kranówki i RO dałem też trochę wywaru z szyszek olchy. Rybki najprędzej wpuszczę w czwartek lub piątek. Może koniec pisania, tak to wygląda na dzień dzisiejszy:
P1290867.JPG

Następne zdjęcie pewnie już z rybkami :)
  • 4

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Razbora Galaxy [Microrasbora sp. Galaxy]

autor: Bieta » 18 cze 2017, 19:27

Całkiem fajnie to wygląda :)
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Razbora Galaxy [Microrasbora sp. Galaxy]

autor: Windus » 18 cze 2017, 19:44

A dziękuje. Wiesz jak zacznie rosnąć mech (jest na korzeniu, który jest oparty o filtr) oraz bucek (widoczny z przodu po prawej) to będzie lepiej. Dodatkowo rybki oraz sesja w nocy nada klimat temu zbiornikowi. Na wszystko trzeba poczekać.
Zapomniałem się zapytać o jedno, dać roślinę na powierzchnię wody? Wszelkie uwagi oraz rady mile widziane ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Razbora Galaxy [Microrasbora sp. Galaxy]

autor: Seban » 18 cze 2017, 19:59

Ładnie wyszło. Anubiasy White i punto też tam masz?
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Razbora Galaxy [Microrasbora sp. Galaxy]

autor: Windus » 18 cze 2017, 21:17

Tak. Nie widać tego na zdjęciu ale white są na dole korzenia a punto u góry. Po tym jak mi je dałeś ładnie rosły a później coś je zastopowało... Teraz staram się o nie dbać jak najlepiej się da. Swoją drogą na poprzedniej żarówce rośliny lepiej rosły. Może poszukam jakiegoś zamiennika. Zdjęcie robione było pod kątem, patrząc prostopadle wygląda nieco lepiej. Ale jak już pisałem wszystko w swoim czasie.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
Reputation System ©'