Co z moim welonem?

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: Co z moim welonem?

autor: alek » 27 lut 2017, 17:38

Spróbuj sposobu Inc0, tylko spokojnie i delikatnie. W najgorszym przypadku skończy się złamaniem "szczęki" i zapewne śmiercią w niedalekiej przyszłości. W/g mnie w obecnej sytuacji i tak czeka ją kraina wielkiej wody.
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: Co z moim welonem?

autor: Bieta » 27 lut 2017, 18:01

Moim zdaniem, jeżeli nic się nie zrobi, to rybka wcześniej, lub później zdechnie. Wydaje mi się , że lepiej spróbować palcem ruszyć szczękę do góry. Sporóbować zawsze warto, może się uda. Nie robiąc nic w tym kierunku, fundujesz rybce cierpienie, i powolna smierć. Ja bym spróbowała zrobić ten zabieg. Takie jest moje zdanie na ten temat. Ty zrobisz tak, jak będziesz uważała, najlepiej. Decyzja należy do Ciebie.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Co z moim welonem?

autor: Joanna » 27 lut 2017, 18:33

Próbowałm "zamknąć" jej pysk palcem ale niestety nie udało się. Tzn jak trzymalam palcem bylo ok ale jak puscilam znow opada. Po zabiegu welon spadł na dno i przez ok minutę leżał na boku udając martwego. Po chwili wystrzelił jak z procy ale usta nadal ma szeroko otwarte. Poddaje się. To nie na moje nerwy. Ryba się zestresowała w ja prawie na zawał zeszłam. Podmieniłam 50% wody. Dodałam CMF i czekam. Dam znać jak to się skończy...
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2017, 22:03
Lokalizacja: Ludwikowo
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Co z moim welonem?

autor: Misiak » 27 lut 2017, 18:38

Gdy zamknęłaś tą szczękę to złożyła się prawidłowo?
Chętnie bym zobaczył ją z bliska, ale niestety mieszkasz za daleko :/

Może jakiegoś paraliżu dostała skoro szczęka palcem się zamyka a zaraz potem opada?

Czy rybka pobiera pokarm?
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Co z moim welonem?

autor: Joanna » 27 lut 2017, 19:03

Zamkneła się ładnie. Myślałam nawet, że się udało.... nie je od wczoraj wieczór. Specjalnie podaje granulki i licze ale nie znika nawet jedna. W Zoo powiedzieli że nie jest to symptom choroby. Że u nich też welony tak czasem mają. Jednym przechodzi podobno inne zdychają. Mam jedna sztuczną roślinę w zbiorniku. Wszystkie żywe załatwiła w dwa dni. Tak sobie myślę że może próbowała i tą zjeść i się pokłuła ale ta roślina taka wiotka i miękka jest. Sama już nie wiem...
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2017, 22:03
Lokalizacja: Ludwikowo
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Co z moim welonem?

autor: Bieta » 27 lut 2017, 19:30

Tak myślę, że mogła odgryźć kawałek plastikowej rośliny i coś sobie uszkodzić. Ja bym nie trzymała w ogóle sztucznych roślin, jest tyle pięknych prawdziwych roślinek, które ryby nie zjadają. Zawsze można coś ciekawego wybrać.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Co z moim welonem?

autor: Joanna » 28 lut 2017, 07:48

Do wszystkich, którzy ze mną korespondowali.....
Welon zdechł dzisiejszej nocy. może nie powinnam ale zrobiłam mu sekcję. Usta po przytrzymaniu palcem zamknęły się.
Ryba w środku wyglądała zupełnie normalnie poza jednym.... jej pęcherz pławny był pojedynczy..... na pewno nie uszkodziłam go przy rozcinaniu... czy to jest jakaś anomalia bo pierwszy raz widziałam taki pęcherz...
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2017, 22:03
Lokalizacja: Ludwikowo
Reputacja: 0
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'