Obsada zbiornika 50l

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: Obsada zbiornika 50l

autor: wisnia_wwy » 04 lis 2017, 11:12

Dzień 10 od zalania zbiornika, jakość zdjęć słaba, ale to jedyne co na tą chwile jestem w stanie wrzucić (jedno zdjęcie z oświetleniem led które na zdjęciach wygląda zupełnie inaczej niż na żywo, na drugim oświetliłem lampką zwykłą :D ). Wiem że nie jest to takie super akwarium, ale jak na 1 raz chyba nie jest najgorzej. Mam już całkowicie inny pomysł, ale to na większy zbiornik który planuje w następnym roku kupić po przeprowadzce :) Tak czy inaczej za parę dni zamawiam testy wody i mam nadzieję że tydzień-dwa i będę mógł wpuszczać pierwszych mieszkańców.

Może ktoś polecić jakąś niewymagającą dużego światła roślinkę na 1 plan? obecnie mam wsadzone takie malutkie kryptokoryny nie pamiętam ich nazwy, ale nie wyglądają zbyt dobrze, chyba się nie przyjmą. Jeśli ktoś ma jakieś rady to chętnie przyjmę jak zawsze ;)
  • 2

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 26
Rejestracja: 17 paź 2017, 19:06
Lokalizacja: Wyszków
Reputacja: 9
GG: 0

Re: Obsada zbiornika 50l

autor: Seban » 04 lis 2017, 11:58

Ja bym przesunął korzeń bardziej pod tylną ściankę i troszkę go przysypał podłożem. Jak rośliny się rozrosną będzie ekstra. Start zbiornika uważam za bardzo udany.
  • 1

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Obsada zbiornika 50l

autor: adams2121 » 04 lis 2017, 12:32

Trawniki są zazwyczaj wymagające-te bym sobie na razie odpuścił. Jeśli kryptokoryny nie dają "rady " inne rośliny tym bardziej.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Obsada zbiornika 50l

autor: ManiaPI » 05 lis 2017, 10:21

trochę szkoda że wybrałeś żabienice... to są ogromne rośliny, a zbiornik ...
kryptokoryny tak maja pogubią liście i odbiją.będzie dobrze
nie wiem jakiego rodzaju ale podejrzewam że wendti rośnie bez trudu do 20-30 cm i łatwo się rozrasta na boki dlatego zabrałbym je z przed przedniej szyby, trochę w głąb
patyk za Sebanem do tyłu.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Obsada zbiornika 50l

autor: Awokado » 05 lis 2017, 12:35

Z poczatku rośliny mogą rosną slabo. Po pierwsze potrzebują chwili żeby się ukorzenić, po drugie te żabienice zgubią część liści o ile nie wszystkie i zaczną wypuszczać świeże liście podwodne, po trzecie rośliny zanotują silniejszy wzrost kiedy w zbiorniku pojawią się juz ryby i "użyźnią" podłoże. Spróbuj zaszczepić na korzeniu jakiś mech. Co do trawnika, spróbowałbym z Hydrocotyle Tripartita. Zbiornik wygląda ok, więcej bedzie można powiedziec gdy nieco się zagęści :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Obsada zbiornika 50l

autor: wisnia_wwy » 05 lis 2017, 15:52

ManiaPI na 1 planie tak jak pisałem jest mała kryptokoryna, a dokładnie kryptokoryna parva, która rośnie do 5-6 cm według informacji w internecie więc jeśli się przyjmie to powinno być okej. Żabienice które kupiłem jeśli chodzi o wysokość rozrastają się do 30 cm, biorąc pod uwagę moje słabe oświetlenie nie powinny aż tak bardzo się rozrastać, a jeśli będą to będziemy przycinać. Zależało mi na tym zeby kupić roślinki, które dadzą rade na słabym oświetleniu. Zamówiłem dwa razy z internetu rogatka który miał tez być, ale dotarł mi w beznadziejnym stanie, a w sklepie w moim mieście go nie było i właścicielka mówiła że o tej porze roku już nie jest w sprzedaży, dlatego właśnie są żabienice :)
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 26
Rejestracja: 17 paź 2017, 19:06
Lokalizacja: Wyszków
Reputacja: 9
GG: 0

Re: Obsada zbiornika 50l

autor: ManiaPI » 05 lis 2017, 18:46

jeśli to parva to ok( ciężko poznac na fotce) moja wina że drążyłem :D
ale w 30 cm echinodorusy nie bardzo wierzę x)
co masz w podłożu? jeśłi nie było substratu to prostym rozwiązaniem będzie dać pod korzenie pałeczki nawozowe do kwiatów koszt minimalny a działa znakomicie, tylko nie teraz a w momencie kiedy rośliny ruszą.
nie kumam informacji że to nie pora roku na rogatka toto rośnie jak głupie okrągły rok. x)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Obsada zbiornika 50l

autor: adams2121 » 05 lis 2017, 19:13

Pierzastej rośliny - mogę Ci podarować trochę. Podaj na pw adres.
Ew napisz jak cie interesują rośliny jeszcze - a może uda się w społeczności skompletować je. Za darmo ;) i nie to że nie rośnie i nie ma ;)

Ja je wyślę tobie

SA mniejsze echinodorusy - np quadricostatus, a tanelus bodajże jako trawnik widuje tu i tam. Natomiast te ze zdjęć to do 70/80cm rosną.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Obsada zbiornika 50l

autor: wisnia_wwy » 05 lis 2017, 20:25

ManiaPi mam 3 żabienice. Opisy są z internetu, na metkach były podobne dane.
- Echinodorus ‚Lena’ – Żabienica ‚Lena’ - Typowe cechy tej odmiany to pastelowe kolory liści. Roślina rośnie od 20 do 30 cm wysokości i 10 do 20 cm szerokości.
- Echinodorus ‚Tricolor’ – Żabienica ‚Tricolor’- Podwodna blaszka liściowa z ogonkiem długości do 15 cm, lancetowata, długości do 10 – 15 cm i szerokości 5 – 8 cm .
- a trzecia to chyba amazońska kupiona z allegro wynika że największa, do 40 cm rośnie.

A co do rogatka to mówiła coś że nie wytrzymałby transportu i nie ma teraz go dostępnego tej porze roku, w sumie się z tym zgodziłem bo kupiłem dwa razy z allegro i dwa razy przyszło mi rozklapciałe coś czego nie dało rady wsadzić w podłoże. A co do podłoża to wrzuciłem kilka kulek GT pod korzenie.


adams tak na prawdę nie mam za bardzo miejsca na roślin więcej, to małe akwarium mógłbym jedynie wcisnąć na tył coś w stylu rogatka właśnie, coś co rośnie w górę a nie na boki. Biorąc pod uwagę oczywiście to że nie mam zbyt mocnego oświetlenia więc u mnie w grę wchodzą rosliny mało wymagające. Chyba że wywaliłbym tą żabienice amazonska, bo bardziej wsadziłem ją z braku innych roślin. Jeśli masz rogatka, lub coś pdoobnego co się nada to ja chętnie przyjmę, kasę na wysyłkę oczywiście przeleje :)
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 26
Rejestracja: 17 paź 2017, 19:06
Lokalizacja: Wyszków
Reputacja: 9
GG: 0

Re: Obsada zbiornika 50l

autor: Awokado » 05 lis 2017, 21:09

Nie masz miejsca? W akwarium póki co masz kopia sadzonek. Nie będziesz miał miejsca, jak nie bedzie widac tylnej szyby :) sadz rośliny, niech bedzie ich dużo!
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
cron
Reputation System ©'