Ampularia a brzanki

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Ampularia a brzanki

autor: Aneta » 13 cze 2018, 11:42

Cześć!
Mam problem, a mianowicie posiadam w akwarium 2 brzanki i 3 danio (na początku było ich po 5), nie atakują się, co najwyżej czasami zaczepiają. Mam również 2 skalary, 5 neonów i glonojada. Ogólnie w akwarium panuje pokojowa atmosfera.
Problem zaczyna się tutaj. Dzisiaj byłam w sklepie zoologicznym i zaprzyjaźniona pani dała mi małą ampularie (muszla max 1cm), którą zawsze chciałam mieć. Dopiero jak doszłam do domu uświadomiłam sobie, że przecież mam brzanki, na które wiele osób się skarży jeśli chodzi o agresywne zachowanie.
Jak myślicie czy brzanki i danio pozbawią ampularie życia. Chyba, że macie jakiś pomysł jak je poskromić. Boję się na razie wpuszczać ślimaka do akwa.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2018, 11:21
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Ampularia a brzanki

autor: Garwolinianin » 15 cze 2018, 07:32

Witaj, nie martw się o ampularię, brzanki nie powinny atakować ślimaka ponieważ bez przerwy zajmują się starciami o pozycje w stadzie. Skalary i danio z brzankami to nie najlepsze połączenie, brzanki mogą obgryzać długie płetwy skalarom i daniom. Neony i są rybami ławicowymi i najlepiej się czują w grupie 10+ osobników. Brzanki również powinny być w większej grupie ponieważ wtedy agresja rozkłada się na całą grupę, w innym przypadku osobniki mogą się wycieńczyć. Chętnie Ci pomogę w doborze ryb, ile twoje akwarium ma litrów? Jaka filtracja? Opisz swoje akwarium i powiedz w jakim kierunku chciała iść.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2018, 23:23
Lokalizacja: Garwolin
Reputacja: 4
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'