Pytanie - Surrival

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: Pytanie

autor: Awokado » 07 sie 2019, 07:44

To ja dla równowagi w dyskusji, a jednocześnie zgodnie z własnym zdaniem powiem, że popieram Adamsa. Między innymi znalazłem nowy dom dla swoich Guianacar. Wpuszczając drobne ryby do 400l zbiornika dopiero widać jak się zachowują, zbrojniki mają gdzie się przepłynąć, kirysy śmigają jak szalone, tego nie zobaczycie w 40-100l akwarium. Gatunków ryb, które do takiej kosteczki mógłbym wpuścić jest zaledwie kilka. Nie ma sensu kaleczyć ryb, to my jesteśmy winni temu jaki los je czeka, jakie będą miały warunki. Ludziom często się zdaje, że skoro je, pływa to jest super, a gdyby tak wykonać eksperyment proponowany przez Tomasza to niejeden by zwariował :)
  • 2

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Pytanie

autor: miewan » 07 sie 2019, 09:54

Dlatego pisałem o rozsądnie dobranej obsadzie
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pytanie

autor: adams2121 » 07 sie 2019, 10:31

Rozsądku przy obsadach praktycznie nikt nie zachowuje .
Najlepszym przykładem jestem sam .
Co do powierzchni dna - pełna zgoda, ona jest najważniejsza.
Co do 40l - nie da rady .
Eksperyment by pokazał co się robi innym . Odczuwając na własnej skórze.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Pytanie

autor: miewan » 07 sie 2019, 12:51

Dobra, to od tyłu.
Zapakuj 1 szt. młodego Halophryne Trispinosus ( wielkość handlowa ok 5 cm), który dopiero z wiekiem i to w długiej perspektywie czasu osiągnie znaczniejsze rozmiary, do 160 litrów -> rybsko nie bardzo nadaje się jako towarzysz dla innych ryb, chyba że sporo większych lub raczej z tych szybkich ( a takich nie wrzucisz też do 100 cm długości ), dla ułatwienia przez całe swoje długie życie nie przepłynie więcej niż normalny neonek w ciągu 1 dnia.
Więc po jaką cholerę mu dno 100X40, 40 litrów jest tu aż nadto.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pytanie

autor: adams2121 » 07 sie 2019, 13:13

Podstawową zasadą jest dobór wymiarów , aranżu , technikalii itp pod konkretne ryby , gatunki.
Ale nie do 40 l - zbyt mało jest ryb ogólnodostępnych dla tego wymiaru
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Pytanie - Surrival

autor: Surrival » 08 sie 2019, 20:34

Filtr wewnętrzny turbo 550 gość mi w zoologicznym sklepie polecił ale nie miesza jakoś specjalnie ta woda no wiem ze duże akwarium to to nie jest myśle nad czymś większym ale jak się nie nauczę na małym jak chodowac ryby to co mi z dużego no ryby często po kilku miesiącach padają czyli może być to wina pH ? Nie sprawdzam wogole pH a jak mogę jego poziom ewentualnie ustabilizować ?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 14
Rejestracja: 05 sie 2019, 21:01
Lokalizacja: Przeworsk
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Pytanie

autor: Surrival » 08 sie 2019, 21:31

https://youtu.be/Uv0x42x-r7Y
Jakoś w sklepach zoologicznych ryby pływają swoją droga jest wiele poradników jak tu co zapodałem i ryby w małych akwariach pływają ale jak się nie zna odpowiedzi to najlepiej innych zbluzgac od debili a samemu uważać się za inteligenta z którym porównywanie sie jest jak porównanie pierda do kosmetyków .....
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 14
Rejestracja: 05 sie 2019, 21:01
Lokalizacja: Przeworsk
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Pytanie - Surrival

autor: miewan » 09 sie 2019, 07:49

Zacznę, od faktu że wydzieliłem Twój temat do oddzielnego wątku.
A teraz do brzegu.
Surrival pisze:ale jak się nie nauczę na małym jak chodowac ryby to co mi z dużego

To jest podstawowy błąd w przekonaniu, kolejność powinna być zgoła odwrotna. Lepiej uczyć się na dużym litrażu by z czasem móc opanować mały. Małe akwaria są dużo trudniejsze do prowadzenia poprzez łatwość zachodzących w nich zmian w warunkach, stabilność łatwiej osiągnąć w dużym, a i ewentualne pogorszenie parametrów zaczyna oddziaływać na ryby dużo wolniej co daje czas na reakcję, w małych akwariach to nagłe skoki.
Wkleiłeś "poradnik" green machine czyli uznanej "stajni" aquaskaperskiej, prezentowany filmik jest raczej ofertą co mogą zrobić u Ciebie ( i to zbiornika roślinnego) , za co zażyczą sobie sporo kasiory w skład której wejdzie jeszcze kwota profesjonalnych serwisów, a nie zbiornik amatora.
Ale nawet tu zwróć uwagę, że ryby zostały wpuszczone po 9 m-cach, kiedy już chwasty hulały na dobre i zbiornik był stabilny, a i wpuszczono mniej niż 10 gupolców.
Z Twoich niestety nieco lakonicznych wpisów, wynika jedynie tyle, że zbiornik masz od 1,5 roku i często zmuszony byłeś do zmiany obsady w wyniku padnięć dotychczasowej.
Zanim zaczniemy się unosić, zacznijmy od uzyskania informacji o Twoim zbiorniku :
litraż - 40 litrów
filtracja - turbo 550
podłoże - ?
oświetlenie - ?
wystrój - ?
obsada - ?
ogrzewanie - ?
może udałoby CI się wkleić fotkę zbiornika
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pytanie - Surrival

autor: Awokado » 09 sie 2019, 07:56

Przejrzałem wątek raz jeszcze i nigdzie nie widzę, żeby ktoś nazwał Cię "debilem", Adams sugerował, że w tej zabawie chodzi o żywe stworzenia, że należy o nich myśleć i nie kierować się tylko tym, że ktoś, gdzieś ma ryby w małym zbiorniku. Trafiłeś na forum gdzie odpowiadają Ci hobbyści, dla nas wielkość szkła ma olbrzymie znaczenie. Tu na pierwszym miejscu są ryby, a nie nasze ambicje. Co do porównań, o których wspominasz, cóż ludzie którzy Ci odpowiedzieli zajmują się akwarystyką od kilkunastu lat, nie jedno widzieli i zdecydowanie mają dużo racji. Zauważ, że nasze ryby nie padają w akwariach, może więc warto posłuchać?

Podpisuje się pod pytaniami Miewana, daj nam więcej danych, aby lepiej można było ocenić sytuację i pomóc.
  • 2

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Pytanie - Surrival

autor: Surrival » 11 sie 2019, 14:56

To tak wyglądało do niedawno teraz małe zmiany wprowadziłem
Filtr zmieniłem na aquael kaskadowy do max 40l akwarium
Jak widzicie piasek na ziemi ogrodowej
W akwarium w tej chwili 2 kiryski i 2 glonojady puli małe są to trzymam jak urosną bardziej to oddam komuś i te ryby mam najdłużej
Ostatnio miałem wiem za duże ryby do tego litrarzu 4 brzanki dodatkowo
Wcześniej 6 danio czerwonych
Same gupiki i bojownik
Miałem tez molinezje
Neony Inessa szybko padały
Razbory klinowe nawet długo dawały radę
Grzałki teraz nie mam bo ciepło jest i temp ok 26 stopni w zimie włączam grzałkę ale trochę słaba bo nagrzewa wodę o 4 stopnie więcej niż jest w pokoju wiec w ziemie temp wody około 22/23 stopni co myślicie co zmienić ....
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 14
Rejestracja: 05 sie 2019, 21:01
Lokalizacja: Przeworsk
Reputacja: 3
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
cron
Reputation System ©'