Pytanie - Surrival

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: Pytanie - Surrival

autor: Bieta » 11 sie 2019, 17:07

Ja bym tutaj widziała bojownika, zostawiłabym glonojady. Kiryski też by mogły zostać w sumie. A bojownik miałby jak w raju. Nic więcej bym nie dodawała. :)
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Pytanie - Surrival

autor: Surrival » 11 sie 2019, 20:46

Chciałbym trzymać albo neony inessa albo razbore galaxy co myślicie o tym da się w tm zbiorniku ?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 14
Rejestracja: 05 sie 2019, 21:01
Lokalizacja: Przeworsk
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Pytanie - Surrival

autor: Surrival » 11 sie 2019, 20:53

Czy tez będę miał z nimi problem jak poprzednio neony jakoś nigdy mi za długo nie żyły .... co być mogło tego przyczyna ...?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 14
Rejestracja: 05 sie 2019, 21:01
Lokalizacja: Przeworsk
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Pytanie - Surrival

autor: Bieta » 11 sie 2019, 23:05

Moim zdaniem dla neonów trochę za mały zbiornik. Nie wiem jak dla Rasbory Galaxy.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Pytanie - Surrival

autor: Bieta » 11 sie 2019, 23:08

A tak abstrahując od wszystkiego, cxzy nie mógłbyś postawić większego szkłą, tak chociaż 112 litrów, a najlepiej 200 litrów (wtedy byłoby super). Miałbyś wtedy o wiele większe pole do popisu z rybami. A szkło nie zajmuje aż tyle miejsca. Wystarczy raptem 80 cm lub 100 cm dlugości szkła. A piękna aranżacja, zdrowe ryby cieszyłyby oko. Pomyśl nad tym, może warto byłoby spróbować.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Pytanie - Surrival

autor: Bieta » 11 sie 2019, 23:12

Osobiście na 44 metrach 2 mieszkania mam dwa akwaria po 576 litrów, jedno 450 litrów i do sprzedania 390 litrowe ( w tej chwili jest tutaj misz masz, bo robię restart zbiornika), oprócz tego mam 54 litrowe z młodym narybkiem ziemiojadów altifronsów, 37 litrowe- bardziej jako paludarium i trzy kostki po 12 litrów w łazience z krewetkami. Jako, że zalęgly się tam wypłąwki, to jest bojownik,żeby je wyżerał. Oczywiście wyżera tez i krewetki.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Pytanie - Surrival

autor: miewan » 12 sie 2019, 08:38

Pierwotne tło z paździocha wyglądało dość ciekawie, nie wiem czemu zmieniałeś filtr z małego na mniejszy, akurat filtracji nigdy dość, a jeżeli za mocno "wieje" to każdą można nieco skręcić.
Jak na żyzne podłoże to chwastów też jest mocno ubogo no i brakuje tych szybko rosnących/pochłaniających, a zbiornik znowu świeży (oj pójdą glony) zwłaszcza, że jest mocno prześwietlony.
Robiłeś "rewolucje" więc teraz czekaj z rybami.
Neony odpadają - za krótkie i za jasne akwa.
Nie wiem jak utrzymasz ziemię pod piachem przy kiryskach, których ilościowo jest za mało, a z drugiej strony nie ma gdzie wpuścić uzupełnienia.
Zbrojniki, puki podrostki jeszcze jakiś czas ( krótki), mogą jeszcze chwilowo zostać.
Dosadź roślin, pomyśl nad pomysłem Biety o 1 bojowniku ewentualnie 4-5 samcach gupika.
Galaxy przy Twoim doświadczeniu jeszcze są za trudne.
Pomyśl o innych malenikich ( wśród razborek) ławicóweczkach, czyli takich, które "zawisają " niż napalasz się na pływające.
O wpuszczaniu innych rybek niż masz pomyśl gdzieś za miesiąc.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pytanie - Surrival

autor: Awokado » 12 sie 2019, 08:42

Elu, Surrival edytujcie posty :) Nie piszcie posta pod postem, będzie schludniej :) Co do szkła, to zgodzę się z Tobą i również będę namawiał na zakup większego szkła. Jeśli jednak nie to neony i razbora odpada. Krewetki i co najwyżej gupik endlera. Neony to ryby stadne, potrzebują miejsca do pływania tu stałyby w miejscu.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Pytanie - Surrival

autor: adams2121 » 12 sie 2019, 10:31

Jak ryby mają stać - polecam te ryby od aquarebelsow - z wystaw, które zawsze ze sobą wozili . Z ich aranżu i lampą.

A każdego allah

I znalazłem
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Pytanie - Surrival

autor: Surrival » 12 sie 2019, 15:31

Myślałem nad 200 l ale w tej chwili myśle nad kupnem domu i dlatego nie chce narazie zmieniać akwarium, jeśli chodzi o ziemie to nie mam z tym problemu bo jest zabezpieczona z góry siatka murarska filtr zmieniłem bo tamten zajmował dużo miejsca w środku to jakie np razborki mogę tu wpuścić czy klinowe tez mogą być ? Ewentualnie jakie rośliny dosadzić ?

Ale ogólnie i tak o co innego mi chodziło bo odeszliśmy od tematu co może być przyczyna tego ze ryby nie chcą pływać w tym akwarium...
  • 0

Ostatnio zmieniony 13 sie 2019, 14:31 przez Surrival, łącznie zmieniany 1 raz
Nowy na forum
 
Posty: 14
Rejestracja: 05 sie 2019, 21:01
Lokalizacja: Przeworsk
Reputacja: 3
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'