Gupik w ciąży, a przynajmniej tak myślę

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Gupik w ciąży, a przynajmniej tak myślę

autor: Bloody King » 17 sie 2019, 12:07

Witam wszystkich. Jestem nowy w tych wszystkich akwarystycznych sprawach. Mamy z żoną akwarium 35 l z 2 molinezjami (wiem, że to dla nich za mały metraż, ale gość z zoologicznego zapierał się że dobry i teraz w sumie mamy problem), 2 titejkami i 2 gupikami. Filtr zwykły, za 50 zł do maks 100l. Wodę wymieniam co jakieś 12 dni 30% i raz na 3 miesiące całość. Karmione są zwykłymi płatkami z zoologicznego. Temperatura 27-29 stopni. Podejrzewamy, że jeden z gupików jest w ciąży, chociaż prosiliśmy o samców. Wiem, że trzeba wtedy rybkę do kotnika przełożyć i tak też wczoraj zrobiłem. Nie wiem jednak, czy nie za szybko. Czy narybek po porodzie przełożyć z kotnika gdzieś indziej? Żona się nie zgodzi, żeby te małe zostały pożywką dla molinezji, więc chce żebyśmy je komuś oddali, kto się nimi zaopiekuje. Stąd moje drugie pytanie: czy ktoś z Krakowa będzie chciał je przygarnąć? No i po trzecie... Przeczytałem, że jak gupik raz zajdzie w ciążę to będzie do końca życia rodzić, nawet bez zapłodnienia. Mam nadzieję, że to był żart... Prawda? Proszę o jak najwięcej porad o obsłudze ciężarnych gupików :)
Pozdrawiam,
Michał
P. S. Daje linki do zdjęć, to gdzie rybka jest luzem jest z poniedziałku, z kotnika jest z dzisiaj.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2019, 11:25
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Gupik w ciąży, a przynajmniej tak myślę

autor: adams2121 » 17 sie 2019, 12:26

To są dwa samce - oba mają gonopodium.
Wzdęty brzuch jedzonego z samców może być problemem.

Całej wody nie wymieniaj nigdy - góra 30%co tydzień.
Temperatura trochę za wysoka moim zadaniem

Molinezje i brzanki są do oddania .
Molinezje 10/15cm długości
Brzanki będą podgryzać płetwy.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Gupik w ciąży, a przynajmniej tak myślę

autor: Bloody King » 17 sie 2019, 12:41

Kurczę... Jeszcze wczoraj pokazywałem w innym zoologicznym zdjęcie i babka powiedziała, że na 100% ciąża...
Wiem, że molinezje za duże są do tego akwa, ale łatwo powiedzieć oddaj, A trudniej kogoś znaleźć, kto by chciał dorosłe ryby.
Molinezje strasznie syfią, ich odchody są nawet w żwirku, jak mam go wyczyścić nie wymieniając całej wody?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2019, 11:25
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Gupik w ciąży, a przynajmniej tak myślę

autor: adams2121 » 17 sie 2019, 13:46

Urządzenie zwie się odmulacz. Od 19 do 100 zł
I służy do usuwania odchodów , pokarmów zalegających w podłożu .
Jak pisałem nigdy nie wylewaj całej wody i nie płucz na raz filtra.
Filtr chodzi aż do zapchania, woda 1 raz w tygodniu podmiana 30% na początek wystarczy.

Ogłoszenia olx , Gumtree lub inny portal lokalny . A molinezje znajdą nowe szkło .
Są do oddania - jak piszesz brudzą strasznie. Dlatego też wymagają większego szkła.

Za brzuchem ma penisa - no chyba że ja źle widzę.
Zrób jak możesz lepsze zdjęcie .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Gupik w ciąży, a przynajmniej tak myślę

autor: Bloody King » 17 sie 2019, 15:32

adams2121 pisze:Urządzenie zwie się odmulacz. Od 19 do 100 zł
I służy do usuwania odchodów , pokarmów zalegających w podłożu .
Jak pisałem nigdy nie wylewaj całej wody i nie płucz na raz filtra.
Filtr chodzi aż do zapchania, woda 1 raz w tygodniu podmiana 30% na początek wystarczy.

Ogłoszenia olx , Gumtree lub inny portal lokalny . A molinezje znajdą nowe szkło .
Są do oddania - jak piszesz brudzą strasznie. Dlatego też wymagają większego szkła.

Za brzuchem ma penisa - no chyba że ja źle widzę.
Zrób jak możesz lepsze zdjęcie .

Zrobię jak będę w domu (kończę pracę dopiero o północy). Też mi się wydawało że ma, ale posłuchałem zoologicznego. Wisiały jakiś czas na olx, ale nikt nie chciał. Kupiłem je pół roku temu i już wtedy w zoologicznym mi powiedzieli, że z parę miesięcy mają. 3 miesiące je wystawiłem i napisałem że mają około pół roku, to jedyne co dostałem to pytania, czy narybrk molinezja też mam. Spróbuję je jeszcze oddać. Odmulacz kupię w przyszłym tygodniu. Chyba przydało by się wszystko wymienić z obsady i od nowa akwa założyć, prawda? :(
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2019, 11:25
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Gupik w ciąży, a przynajmniej tak myślę

autor: Bieta » 17 sie 2019, 15:57

Odmulacz dostaniesz też w sklepie zoologicznym.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Gupik w ciąży, a przynajmniej tak myślę

autor: adams2121 » 17 sie 2019, 21:05

Zostaw to na krewetki, rączki
A dla ryb kup 160l i zacznij nawet z molinezjami, dołóż mieczyki i glonojady na początek - po 4 młode osobniki i niech rosną i cieszą . A nie smucą ;)

Tyle że start większego zrób zgodnie ze sztuką. ;)

Poczytaj i chłoń wiedzę żeby zacząć dobrze. Błędy popełnia każdy .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Gupik w ciąży, a przynajmniej tak myślę

autor: Leszek.G » 18 sie 2019, 12:30

Bloody King pisze:Kurczę... Jeszcze wczoraj pokazywałem w innym zoologicznym zdjęcie i babka powiedziała, że na 100% ciąża...


Może ta pani myślała o sobie x) Bo na rybach to za cholerę się nie zna ;( Masakra że sprzedawca w zoologicznym nawet kilku podstaw nie zna.
Jak chcesz samicę to przy dupie musi mieć zaokrągloną płetwę - spiczaste mają samce - inaczej i prościej nie umiem wytłumaczyć. Dotyczy to wszystkich żyworódek - gupików, mieczyków, molinezji, platek, drobniczek itd.
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 174
Rejestracja: 04 sie 2018, 08:03
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Reputacja: 66
GG: 0

Re: Gupik w ciąży, a przynajmniej tak myślę

autor: monika42 » 16 wrz 2019, 10:06

większość sprzedawców nie wie nawet jaki to gatunek wiec lepiej iść do weterynarza .
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2019, 11:24
Lokalizacja: małopolskie
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Gupik w ciąży, a przynajmniej tak myślę

autor: Misiak » 16 wrz 2019, 10:13

Weterynarze też średnio ogarniają ryby, chyba że sami je mają u siebie. Niestety w większości przypadków jesteśmy zdani na siebie i wiedzę innych akwarystów.
  • 2

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'