Qbi-Wan hoduje zbrojniki

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: Co to jest??

autor: adams2121 » 17 wrz 2019, 15:50

Zamiast silikonu masz piasek ?
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Co to jest??

autor: Qbi-Wan » 17 wrz 2019, 16:09

adams2121 pisze:Zamiast silikonu masz piasek ?
Chodzi o tę smugę wzdłuż dolnej krawędzi? XD krótko po uruchomieniu akwarium miałem przeciek, więc awaryjnie uszczelniłem poxiliną.
A co z tym zielonym?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 51
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:40
Lokalizacja: Żalowo koło Cocidotego Zdrój
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Co to jest??

autor: adams2121 » 17 wrz 2019, 17:47

Glon w piasku - nie zwróciłem nawet uwagi na niego ;)
Glony są naturalną stroną akwarium. Gdzieś równowaga biologiczna została naruszona.
Odmulanie dna powinno zlikwidować ten problem, nigdy całego, 1/3 dna na raz nie więcej. Ew - wzdłuż szyby, jeśli razi to w oczy .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Co to jest??

autor: Qbi-Wan » 17 wrz 2019, 18:07

adams2121 pisze:Glon w piasku - nie zwróciłem nawet uwagi na niego ;)
Glony są naturalną stroną akwarium. Gdzieś równowaga biologiczna została naruszona.
Odmulanie dna powinno zlikwidować ten problem, nigdy całego, 1/3 dna na raz nie więcej. Ew - wzdłuż szyby, jeśli razi to w oczy .
Generalnie bałem się że to może być groźne na szczęście to bok akwarium, więc nie przeszkadza mi to

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 51
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:40
Lokalizacja: Żalowo koło Cocidotego Zdrój
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Co to jest??

autor: adams2121 » 17 wrz 2019, 18:10

W starych akwariach , nie odmulanych - standard aż do czerni nawet.
Nie widzę dobrze - może ktoś mądrzejszy spojrzy czy cyjanobakterii / sinic tam nie ma
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Co to jest??

autor: pawelek2304 » 17 wrz 2019, 21:54

Na mój gust to ten albinos pewnie jest samcem i w tej szczelinie miedzy skałami opiekuje się ikrą.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 204
Rejestracja: 28 paź 2013, 08:52
Lokalizacja: Białystok/Piasta
Reputacja: 18
GG: 4993916

Re: Co to jest??

autor: Qbi-Wan » 22 wrz 2019, 16:27

Sorki za milczenie i trzymanie w niepewności ;P oto update dnia 7 po złożeniu ikry:
Łebki i ogonki już wyraźnie widoczne żółte bańki (pewnie zapas) powoli zanikają. Temperaturę utrzymuję między 25.7°C a 25.9°C. Napowietrzanie i filtracja pełną parą.
Seban pisze:Albo pompka napowietrzająca, albo filtr wewnętrzny z napowietrzaniem, skierowany na kotnik. Spróbowałbym z najtańszym z siatki. Z kulek, najpierw pojawią się merdające ogonki, następnie żółtko zostanie wchłonięte i po około tygodniu lub dwóch, młode zaczną żerować. Do kotnika daj wtedy miękkie drewno i zacznij karmić spiruliną, najlepiej forte. Niezjedzone resztki ściągaj wężykiem.
No właśnie kiedy zacząć karmić i kiedy to drewno wrzucić? Jak wybrać miękkie drewno? Jakieś mam, po starym akwarium, wyparzyłbym i dodał chociaż wolę nowe.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Czy te karmy się nadają? Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Oto drewno jakim dysponuję:
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Co uważacie o radach dotyczących karmienia narybku zawartych tu: http://glonojad.eu/karmienie.htm
http://glonojad.eu/
Karmicie przetartymi warzywami?
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 51
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:40
Lokalizacja: Żalowo koło Cocidotego Zdrój
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Co to jest??

autor: Seban » 22 wrz 2019, 19:23

Drewnem miękkim jest np. grab. Drewno twardo to np. dąb lub red moor. Drewno możesz już teraz wrzucić do kotnika. Rybki powinny się pod nim schować. Kawałek drewna nie musi być duży, aby nie obciążał Ci za bardzo siatki kotnika. Opis na stronie, którą podałeś jest dobry. Możesz się stosować do niego. Najważniejsze, aby ryby miały dość często podawany pokarm i aby niezjedzony pokarm usuwać ze szkła. Np. na noc wrzucaj kawałek świeżego ogórka czy cukinii (obowiązkowo bez pestek, ale ze skórką) i rano wyciągaj to co zostanie. Te tabletki ze zdjęcia mogą być.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Co to jest??

autor: Qbi-Wan » 24 wrz 2019, 19:33

Seban pisze:Drewnem miękkim jest np. grab. Drewno twardo to np. dąb lub red moor.

Skąd wziąć takie drewno? Wystarczy jak znajdę kawałek grabu z trawnika i wyparzę? Czy brzoza też może być?


Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 51
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:40
Lokalizacja: Żalowo koło Cocidotego Zdrój
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Co to jest??

autor: Seban » 24 wrz 2019, 20:18

Może być coś znalezione, ale można kupić też w akwarystycznym na kilogramy. Może też każde inne drewno.
Pamiętaj, że to co znajdziesz musi być wysuszone i pozbawione żywicy i wszystkich soków. Nie może to być świeże drewno.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'