Qbi-Wan hoduje zbrojniki

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Qbi-Wan hoduje zbrojniki

autor: Qbi-Wan » 16 wrz 2019, 20:45

Hejka wszystkim. Pytanie jak w opisie: Co to za dziwne kulki?!
Uprzedzam że znam historię o pszczółkach i kwiatkach. Jednak problem polega na tym że w tym akwarium poza ślimakami to żyją jedynie neonki inessa i dwa glonojady a te dwa glonojady są zupełnie różne (patrz zdjęcia). Fakt, ten czarny był opasły a dzisiaj jest "szczupły" ale to nie są świeżaki: oba mają po dobrych kilka lat i są od mojego dziadka. A jeżeli TO JEST IKRA, to czy jest szansa że coś z tego się wykluje? To jakieś mieszance przecież będą XD Jak się tym zaopiekować mam?
Sorki za słabą jakość zdjęć, zwłaszcza te ostatnie. Jest na nim schowany "chyba albinos" taki krótki z typową"zbroją". Jak trzeba będzie to jutro zrobię lepsze zdjęcia.Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 51
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:40
Lokalizacja: Żalowo koło Cocidotego Zdrój
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Co to jest??

autor: Misiak » 16 wrz 2019, 20:50

Na moje oko to ikra zbrojników. Oba ten sam gatunek tylko jeden albinos czy jakaś inna tam mutacja. Do tego pewnie jeden z rogami? ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Co to jest??

autor: thaz » 16 wrz 2019, 20:52

Albo... jakie dokładnie masz ślimaki? ;)
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Co to jest??

autor: Seban » 16 wrz 2019, 20:53

Według mnie to ikra zbrojników. Daj zdjęcia zbrojników z góry. Tak, aby było widać ich głowy. Samiec powinien pilnować ikry. Możliwe, że nie ma żadnej rurki/kryjówki i ikra rozsypała się po szkle. Możesz delikatnie zebrać ikrę, np. za pomocą wężyka, i dać do jakiegoś kotnika z dobrym napowietrzaniem. Jak ikra jest zapłodniona to za kilka dni pojawią się młode. Jak nie oddzielisz ikry to zajmą się nią neony i ślimaki.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Co to jest??

autor: Qbi-Wan » 16 wrz 2019, 20:59

thaz pisze:Albo... jakie dokładnie masz ślimaki? ;)
Standardowe szkodniki i jedną Helenkę gdzieś schowaną więc chyba odpada ;P

Dodam że drugie i trzecie zdjęcie to właśnie ten sam glonojad, przed i po akcji, na czwartym jest schowany między skałami ten albinos.
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 51
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:40
Lokalizacja: Żalowo koło Cocidotego Zdrój
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Co to jest??

autor: Qbi-Wan » 16 wrz 2019, 21:08

Seban pisze:Według mnie to ikra zbrojników. Daj zdjęcia zbrojników z góry. Tak, aby było widać ich głowy. Samiec powinien pilnować ikry. Możliwe, że nie ma żadnej rurki/kryjówki i ikra rozsypała się po szkle. Możesz delikatnie zebrać ikrę, np. za pomocą wężyka, i dać do jakiegoś kotnika z dobrym napowietrzaniem. Jak ikra jest zapłodniona to za kilka dni pojawią się młode. Jak nie oddzielisz ikry to zajmą się nią neony i ślimaki.
Co to znaczy "z dobrym napowietrzaniem"? Muszę pompkę powietrza kupić?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 51
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:40
Lokalizacja: Żalowo koło Cocidotego Zdrój
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Co to jest??

autor: Seban » 16 wrz 2019, 21:27

Albo pompka napowietrzająca, albo filtr wewnętrzny z napowietrzaniem, skierowany na kotnik. Spróbowałbym z najtańszym z siatki. Z kulek, najpierw pojawią się merdające ogonki, następnie żółtko zostanie wchłonięte i po około tygodniu lub dwóch, młode zaczną żerować. Do kotnika daj wtedy miękkie drewno i zacznij karmić spiruliną, najlepiej forte. Niezjedzone resztki ściągaj wężykiem.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Co to jest??

autor: Qbi-Wan » 16 wrz 2019, 22:07

Nie mogłem spać z myślą że są pozostawione na pastwę ślimaków. Nie jest to może kotnik, ale na noc musi wystarczyć. Filtr (tudzież filter) jak widać. Będę potrzebował napowietrzania? Temperatura 24-25°C, pH na zdjęciach, skala szeroka i "precyzyjna".Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 51
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:40
Lokalizacja: Żalowo koło Cocidotego Zdrój
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Co to jest??

autor: Seban » 16 wrz 2019, 23:17

Ikra powinna być intensywnie żółta lub pomarańczowa. Jeżeli jest biała lub przeźroczysta to nic z tego nie będzie. Przesuń ten karmnik bliżej kaskady. Woda z kaskady może się delikatnie wlewać do karmnika. Ja bym to tak ustawił aby spadała na rant tego kułaczka i z niego wpadała do karmnika. Jak tylko będziesz mógł, to wymień karmnik na kotnik. Może coś z tego będzie. O ile masz parę a nie dwie samice.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Co to jest??

autor: Qbi-Wan » 17 wrz 2019, 13:02

Tak to wygląda. Jak już to na całego ;P
Mam pytanie odnośnie drugiego zdjęcia. Wygląda groźnie :/Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 51
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:40
Lokalizacja: Żalowo koło Cocidotego Zdrój
Reputacja: 6
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'