Jaka płeć? - Ramireza

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: Jaka płeć? - Ramireza

autor: Olla1221 » 19 lis 2019, 18:53

Poprosiłam dziś mojego chłopa o zakup 2 dziewczynek dla moich kawalerów (niestety ja osobiście dziś nie mogłam tego zrobić).
Przyniósł mi więc 1 i to płciowo niepewną :facepalm2
powiedzcie mi proszę czy to na pewno samica:
https://imagizer.imageshack.com/img921/1869/eIVFPZ.jpg

https://imagizer.imageshack.com/img924/3941/AvGTAh.jpg

brzuszek ma jakby czerwony, ale goni ją ten pierwszy samiec stąd moja niepewność.
No w sumie może być tak, że nie jest w jego guście ;p
  • 0

Ostatnio zmieniony 19 lis 2019, 19:26 przez Olla1221, łącznie zmieniany 1 raz
Nowy na forum
 
Posty: 24
Rejestracja: 18 lis 2019, 19:25
Lokalizacja: Łódź
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Jaka płeć? - Ramireza

autor: Misiak » 19 lis 2019, 19:06

Niby jakby. Poczekajmy aż się wybarwi bo jakaś taka wyblakła jeszcze.
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Jaka płeć? - Ramireza

autor: Olla1221 » 19 lis 2019, 19:24

Zestresowana jest przez tego rybiego terrorystę, stąd te blade kolory:/ jutro przyniosę drugą samicę i mam nadzieję, że do piątki sytuacja się wyklaruje
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 24
Rejestracja: 18 lis 2019, 19:25
Lokalizacja: Łódź
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Jaka płeć? - Ramireza

autor: Bieta » 19 lis 2019, 20:05

Moim zdaniem, to na 100% samica. A jest wyblakła trochę, bo nowy dom, nowe środowisko, moż ejeszcze jest młodZiutka i nie do końca wybarwiona i jakiś wariat ją gania. Spoko, to, że gania, to bym obstawiała, że jest zainteresowany- tzw "końskie zaloty". Jak dorzucisz druga Pania, to trochę sytuacja się zmieni. Zwyczajnie, obserwuj swoje akwarium. :)
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Jaka płeć? - Ramireza

autor: Bieta » 19 lis 2019, 20:12

W mojej pracowej 112-stce wygląda to tak, że raz samiec gania drugiego samca (zawsze ten sam tego samego) a za chwilę ten sam samiec goni tę samą samicę. Czasami dwie ryby się przeganiają, czasami cztery. Jednak robią to na tyle delikatnie, że nie czynią sobie krzywdy. Ne ma ran, pokaleczonych płetw, poobgryzanych ogonów. Ot bym powiedziała małe utarczki między osobnikami. Walczą o teren i hierarchię w nim. Na razie obserwuję, nie robię nic. Jednak, gdy walka przybierze na sile i będzie bardziej zacięta, z ranami- to zwyczajnie w obsadzie zostanie tylko jedna para Ramirezek.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Jaka płeć? - Ramireza

autor: Awokado » 20 lis 2019, 10:25

W nawiązaniu do zdjęć, jak dla mnie to raczej samiec. Obserwuj i niech ryba się zaaklimatyzuje, ale widać, że drugi promień pióropusza na grzbiecie jest dłuższy i ten brzuszek wcale nie jest tak mocno czerwony jak można by oczekiwać od ryby tej wielkości. Cierpliwości, od razu się nie pozabijają :D profilaktycznie możesz wrzucić do zbiornika kilka kryjówek, to pomoże rybom w aklimatyzacji.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Jaka płeć? - Ramireza

autor: Olla1221 » 20 lis 2019, 11:05

Borze i lesie szumiący.. 3 samce to najgorszy scenariusz:/ Jak kupie dziś 2 samice to będzie wystarczająco na dobranie parki?
Kilka kryjówek juz jest (nie widać ich bo krzaki zasłaniają) z kokosa oraz korzenia i łupków, ale dorzucę jeszcze jednego kokosa + rośliny tu i tam ;)
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 24
Rejestracja: 18 lis 2019, 19:25
Lokalizacja: Łódź
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Jaka płeć? - Ramireza

autor: Awokado » 20 lis 2019, 12:54

Spokojnie, kup te dwie pewne samiczki i obserwuj ;)
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Jaka płeć? - Ramireza

autor: Olla1221 » 25 lis 2019, 20:56

Przez kilka dni po wpuszczeniu 2 nowych samiczek w akwa był istny armagedon. Już się bałam, że się żadna parka nie dobierze, aż nagle w piątek nastąpił przełom i utworzyły się wyraźnie 2 parki, które to podzieliły się równo zbiornikiem na pół (jednak tamta rybka okazała się samicą ;) )
Wreszcie zapanował względny spokój (do rękoczynów dochodzi rzadko, najczęściej kończy się na puszeniu i groźbach wzrokowych)
Oddałam nadprogramową samicę i na razie postanowiłam resztę zostawić, i dalej obserwować towarzystwo :)
Tak więc dziękuję jeszcze raz za pomoc:D
  • 2

Nowy na forum
 
Posty: 24
Rejestracja: 18 lis 2019, 19:25
Lokalizacja: Łódź
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Jaka płeć? - Ramireza

autor: Bieta » 26 lis 2019, 03:58

Olla1221 pisze:Przez kilka dni po wpuszczeniu 2 nowych samiczek w akwa był istny armagedon. Już się bałam, że się żadna parka nie dobierze, aż nagle w piątek nastąpił przełom i utworzyły się wyraźnie 2 parki, które to podzieliły się równo zbiornikiem na pół (jednak tamta rybka okazała się samicą ;) )
Wreszcie zapanował względny spokój (do rękoczynów dochodzi rzadko, najczęściej kończy się na puszeniu i groźbach wzrokowych)
Oddałam nadprogramową samicę i na razie postanowiłam resztę zostawić, i dalej obserwować towarzystwo :)
Tak więc dziękuję jeszcze raz za pomoc:D


Obstawiałam takie zakończenie sprawy. :)
  • 1

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'