Danio choprae - czy to normalne zachowanie?

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Danio choprae - czy to normalne zachowanie?

autor: Zyzoga » 26 lut 2020, 20:48

Witam forumowiczów,

mam pytanie dotyczące rybki Danio choprae:

3 dni temu wpuściłem 5 sztuk danio do zbiornika 54 litrowego razem z 20 szt neonków(nie pamiętam dokładnie nazwy odmiany, takie malutkie) i 5 krewetkami amano.

Temperatura wody ok. 25C, filtr i napowietrzanie cały czas włączone.

Pierwszego dnia danio zachowywały się zupełnie normalnie, zwiedzały zbiornik i dokazywały.

Problem pojawił się dwa dni temu: od dwóch dni rybki siedzą pochowane w trawach i za kamieniami. Od czasu do czasu jedna z nich wypłynie na szybki "zwiad" i wraca do kryjówki?

Czy to normalne zachowanie? Nie mam kompletnie doświadczenia z tymi rybkami, praktycznie wszędzie w opisach tego gatunku czytam, że to dość ruchliwe i żywiołowe rybki, a u mnie od dwóch dni bawią się w chowanego. Neonki tymczasem wyglądają jakby się już dobrze zaaklimatyzowały.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2020, 14:21
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Danio choprae - czy to normalne zachowanie?

autor: thaz » 01 mar 2020, 17:57

Te rybony chyba lubią się chować?
Poza tym, z 20 neonami - trochę gęsto, to może im przeszkadzać?
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Danio choprae - czy to normalne zachowanie?

autor: Robert J. O. » 05 mar 2020, 11:30

Tak jak wspomniałeś są to rybki ławicowe, należałoby zatem trzymać je w większym stadzie. Pływają w toni. Zachowanie ich jest podobne do innych " daniowatych", chociaż należą do bardziej płochliwych. Dorastają do ok 5cm ( samice są większe) a co za tym idzie, zbiornik powinien być większy. W akwarium powinno być też miejsce zacienione od góry, tam się chowają w razie zagrożenia ( odpoczynku ). Myślę, że problem może być związany z wielkością zbiornika.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 15
Rejestracja: 30 wrz 2019, 21:43
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 7
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'