Glonojad rybkojad?

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Glonojad rybkojad?

autor: MamaMuminka » 14 sty 2021, 11:02

Witam.
W akwarium mojego syna doszło do dość niecodziennej sytuacji. Padła jedna z rybek, z gupików i rezydujący w akwarium glonojad zaczął ją zjadać. Ignacy dość mocno to przeżył, bo to on zauważył co się dzieje. Starałam się odwrócić jego uwagę, ale zobaczymy na ile pomoże. Moje pytanie brzmi, czy to jest normalne? Wszystkie rybki kupiliśmy w sklepie zoologicznym w centrum handlowym bo Ignaś widział akwarium u kolegi i mu się spodobało. Dostał je pod choinkę. Czy mam wyrzucić tego glonojada czy zostawić to jak jest?
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2021, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Glonojad rybkojad?

autor: miewan » 14 sty 2021, 11:25

Glonek zwyczajnie w świecie uzupełnił sobie białko z padliny, to zupełnie normalne, zresztą jakbyś miała ślimole lub krewetki zrobiłyby to samo. Pocieszeniem jest to, że zdrowych ryb nie ruszy (no chyba że masz syjama).
Jeżeli synek tak to przeżywa to jest coś gorszego. Gupiki lubią się mnożyć i są żyworodne i często nawet sama mamusia zjada swoje dzieci - ten widok może być bardziej traumatyczny dla dziecka.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Glonojad rybkojad?

autor: Zbigniewa » 14 sty 2021, 13:33

Jest to jak najbardziej normalne! Jednak również uważam że jeśli to już synka przerażiło to co dopiero widok jak mama je swoje dzieci :( :ao

Zbigniewa ponownie zwracam Ci uwagę o nadużywaniu logo tut. forum - emot :ao jest naszym logo ! :miewan
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2020, 15:11
Lokalizacja: Kiekrz
Reputacja: 0
GG: 19

Re: Glonojad rybkojad?

autor: AdamN123 » 25 lut 2021, 12:45

Użytkownik miewan ma całkowitą rację ale bardzo możliwe że pani syn ryb nie dokarmia albo daje za mało pokarmu ale także radzę jeżeli nie macie pokarmu dla ryb dennych to są takie tabletki i glonojady do nich podpływają i zżerają całą kapsułkę
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2021, 16:00
Lokalizacja: wrocław
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Glonojad rybkojad?

autor: ManiaPI » 26 lut 2021, 18:39

miewan pisze:Jeżeli synek tak to przeżywa to jest coś gorszego. Gupiki lubią się mnożyć i są żyworodne i często nawet sama mamusia zjada swoje dzieci - ten widok może być bardziej traumatyczny dla dziecka.

Mistrz :D
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
Reputation System ©'