Jak włożyć korzenie.

Jak poprawnie i w jakim stylu urządzić nasze akwarium? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Re: Jak włożyć korzenie.

autor: Natalia.t » 28 mar 2020, 18:24

Bieta pisze:Wygotuj je w wodzie z solą. Wtedy szybciej namokną.

Gotowałam wczoraj, potem całą noc i całe dzisiaj leżały w wodzie. Jeden już w miarę tonie, drugi dalej pływa... Ten co tonie ma uciętą dupkę i pewnie tamtędy w niego woda wniknęła. Ten drugi jest taki cały... Chyba go trzeba nawiercić albo coś.
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 89
Rejestracja: 07 lis 2018, 20:05
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 11
GG: 0

Re: Jak włożyć korzenie.

autor: dwojak23 » 28 mar 2020, 18:34

Nic nie nawiercaj tylko przywiąż kamień i zasyp to żwirem. Zrobiłem tak u siebie i jest lux pomada
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 996
Rejestracja: 02 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 272
GG: 0

Re: Jak włożyć korzenie.

autor: Natalia.t » 30 mar 2020, 09:55

nie mam takiego dużego kamienia. Zwiążę korzenie, trochę żwiru w rajstopie i może utoną. Pływa jak bojka.
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 89
Rejestracja: 07 lis 2018, 20:05
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 11
GG: 0

Re: Jak włożyć korzenie.

autor: adams2121 » 30 mar 2020, 10:29

Rozwiązanie prostsze - ma kilka osób.
Plexa/nierdzewka - płat pod piach i trytytki do korzenia - jak dobrze zrobione - nie wypłynie i zostanie na długi czas.
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Jak włożyć korzenie.

autor: Bieta » 30 mar 2020, 11:31

adams2121 pisze:Rozwiązanie prostsze - ma kilka osób.
Plexa/nierdzewka - płat pod piach i trytytki do korzenia - jak dobrze zrobione - nie wypłynie i zostanie na długi czas.


Ja mam w ten sposób zrobione duże korzenie i jest skuteczne. Korzenie nie wypływają
.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Jak włożyć korzenie.

autor: Awokado » 30 mar 2020, 13:23

Bieta pisze:Ja mam w ten sposób zrobione duże korzenie i jest skuteczne. Korzenie nie wypływają


Nie wypływają, bo ja robiłem :cool
  • 2

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Jak włożyć korzenie.

autor: Natalia.t » 30 mar 2020, 17:36

Oczywiście dużo rzeczy poszło nie tak, ale już prawie koniec. Czekam aż woda jeszcze trochę się wyklaruje i podgrzeje i wlewam resztę wody z rybami.
Korzenie sporo czasu były poza wodą i przyschły, aż drugi też zaczął się trochę unosić, ale wcześniej był już ładnie zatonięty, więc zapewne kwestia nocy, może doby, aż ostatecznie spocznie na dnie. Z rajstopą mi nie wyszło, wszystko się odwiązało i korzeń podryfował, ale druga rajstopa z kamieniami przewieszona przez niego załatwiła sprawę.
Jestem nawet zadowolona z efektu. Poprzednio było bez ładu i składu, kryptokoryny wyszły na przód, nie było widać ryb, ich życie toczyło się głównie przy tylnej szybie, ciężko było czyścić przednią szybę. Teraz rośliny z tyłu, z przodu widać trochę ślicznego białego żwirku, powinno być ładnie i wygodnie. :]

IMG_7704.JPG



Zaczyna mi się podobać ten korzeń taki sterczący do góry. Może go nie topić tylko czymś podeprzeć? :hihihi
IMG_7709.JPG
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Często zagląda
 
Posty: 89
Rejestracja: 07 lis 2018, 20:05
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 11
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'