Jak to zrobić?

Jak poprawnie i w jakim stylu urządzić nasze akwarium? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Jak to zrobić?

autor: Łukaszokos » 01 lis 2020, 20:09

https://www.youtube.com/watch?v=bzfC4737rwM
w 55 sekundzie tego filmu jest akwarium z ciekawą ścieżką. Wie ktoś jak uzyskać taki efekt?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 14
Rejestracja: 20 wrz 2020, 13:56
Lokalizacja: Iwonicz
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Jak to zrobić?

autor: thaz » 02 lis 2020, 09:03

Musisz sobie porobić granice, np. z kawałków plastików i wysypujesz w środku drobny piasek.
Łączenia gradacji maskujesz roślinami.

Opcja raczej na drobniutkie ryby, bo większe zawalą Ci to momentalnie.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Jak to zrobić?

autor: marcin » 02 lis 2020, 21:49

Łukaszokos pisze:https://www.youtube.com/watch?v=bzfC4737rwM
w 55 sekundzie tego filmu jest akwarium z ciekawą ścieżką. Wie ktoś jak uzyskać taki efekt?


Jest kilka opcji, nie tylko tak jak pisze thaz z wykorzystaniem kawałków plastiku .

Pierwsza opcja jest taka usypywane podłoże obsadzasz roślinami i wyznaczasz sobie ścieżkę poprzez usypanie drobnego pisaku

Druga opcja jest taka z wykorzystaniem drobnych kamieni którymi wyznaczasz sobie ta ścieżkę , kamienie możesz pozostawić widoczne bądź zamaskować je np mchem .

Można też usypać na podłożu cieka warstwę piasku i skleić go klejem CYJANOAKRYLOWYM i po tym usypać kolejna warstwę piasku która już się nie zmiesza i nie pójdzie niżej w podłoże

Osobiście sam ścieżek nigdy nie usypywałem tylko tworzyłem plaże i oddzielając drobny piasek od żwiru stosowałem kamienie i zawsze mi się to sprawdzała ze żwir pozostawał na miejscu i piasek był czysty .
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Jak to zrobić?

autor: marcin » 08 lis 2020, 20:05

Jakby cie to dalej interesuje to możesz obejrzeć jak to jest zrobione dokładnie na tym akwarium o które pytałeś

phpBB [video]
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
cron
Reputation System ©'