Co sądzicie o tym podłożu? :)

Jak poprawnie i w jakim stylu urządzić nasze akwarium? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Co sądzicie o tym podłożu? :)

autor: Qstig » 19 lis 2020, 15:39

Cześć. Zastanawiam się nad podłożem białym żwirkiem dolomitowym. Jakieś opinie na jego temat? Planuje pod niego dać pałeczki nawozowe. Są one ciemnego koloru nie wiem czy nie zabarwią żwirku nie mam rozeznania. Całość dopełnią kamienie łupka białego. Roślinki chcę posadzić małowymagające.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 47
Rejestracja: 07 lis 2020, 18:44
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Co sądzicie o tym podłożu? :)

autor: marcin » 19 lis 2020, 16:54

Qstig pisze:Cześć. Zastanawiam się nad podłożem białym żwirkiem dolomitowym. Jakieś opinie na jego temat? Planuje pod niego dać pałeczki nawozowe. Są one ciemnego koloru nie wiem czy nie zabarwią żwirku nie mam rozeznania. Całość dopełnią kamienie łupka białego. Roślinki chcę posadzić małowymagające.


jeśli dobrze myślę to będziesz miał problemy z wodą w postaci lekko mlecznej wody a pałeczki nawozowe to tak szybko się nie rozpadają bo sam kiedyś stosowałem do roślin zielonych
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Co sądzicie o tym podłożu? :)

autor: adams2121 » 19 lis 2020, 16:56

Do jakiego biotopu /akwarium chcesz tego użyć????
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Co sądzicie o tym podłożu? :)

autor: Qstig » 19 lis 2020, 16:57

Nie mam sricte wybranego biotopu. Akwarium 54l także malutkie. Bardziej skusiła mnie przyjemna kolorystyka aniżeli konkretny plan
  • 0

Ostatnio zmieniony 19 lis 2020, 17:00 przez Qstig, łącznie zmieniany 1 raz
Czasami zagląda
 
Posty: 47
Rejestracja: 07 lis 2020, 18:44
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Co sądzicie o tym podłożu? :)

autor: Qstig » 19 lis 2020, 17:00

marcin pisze:
Qstig pisze:Cześć. Zastanawiam się nad podłożem białym żwirkiem dolomitowym. Jakieś opinie na jego temat? Planuje pod niego dać pałeczki nawozowe. Są one ciemnego koloru nie wiem czy nie zabarwią żwirku nie mam rozeznania. Całość dopełnią kamienie łupka białego. Roślinki chcę posadzić małowymagające.


jeśli dobrze myślę to będziesz miał problemy z wodą w postaci lekko mlecznej wody a pałeczki nawozowe to tak szybko się nie rozpadają bo sam kiedyś stosowałem do roślin zielonych


Miałem problem raz gdy źle wypłukałem piach także jestem zaprawiony. Ponoć ma nie barwić mimo to na 100% będę go dłuuugo płukał. To może nawóz w płynie? Nie stosowałem dotychczas takiego
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 47
Rejestracja: 07 lis 2020, 18:44
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Co sądzicie o tym podłożu? :)

autor: adams2121 » 19 lis 2020, 17:06

Dla ryb się przygotowuje warunki - nie odwrotnie, jak próbujesz to uczynić.
Od podłoża, parametrów wody, wielkości akwarium, oświetlenia, roślin itp.
Całość musi zagrać - inaczej będzie różnie.

Marcin pisze o mlecznej wodzie od tego grysu - tego nie wypłukasz.
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Co sądzicie o tym podłożu? :)

autor: Qstig » 19 lis 2020, 17:07

adams2121 pisze:Dla ryb się przygotowuje warunki - nie odwrotnie, jak próbujesz to uczynić.
Od podłoża, parametrów wody, wielkości akwarium, oświetlenia, roślin itp.
Całość musi zagrać - inaczej będzie różnie.


Zakładając, że będzie to na wzór biotopu malawii, da się jakąś obsadę dobrać w tym litrażu? :)
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 47
Rejestracja: 07 lis 2020, 18:44
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Co sądzicie o tym podłożu? :)

autor: marcin » 19 lis 2020, 17:48

raczej nie miałem małe malawi w 72litrowym ale to na próbę było ryby szybko rosły i zrezygnowałem i do malwi sypiesz piach a nie grys czy żwir te ryby kopia w podłożu
a jeśli chodzi o nawożenie nie widzę sensu no chyba ze ma być to akwarium ze zwykłymi rybami i roślinkami to ok . Nawożenie ustala się indywidualnie do zbiornika co w nim jest i ile jest roślin jak pobierają substancje odżywcze łatwo się zniechęcić jak wywali glony od przenawożenia i odwrotnie .
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Co sądzicie o tym podłożu? :)

autor: Qstig » 19 lis 2020, 17:53

Rozumiem. Czyli co najrozsądniej pozostać było by przy kamieniach łupka białego, zamiast białego grysu jakiś jasny żwir kwarcowy nie? A może macie jakieś ciekawe alternatywy? Chętnie się dokształcę :) roślinki jak pisałem mało wymagające a bez żadnego nawozu to raczej nie będą żyły bo skąd mają brać potrzebne do życia minerały.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 47
Rejestracja: 07 lis 2020, 18:44
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Co sądzicie o tym podłożu? :)

autor: marcin » 19 lis 2020, 18:16

Qstig pisze:Rozumiem. Czyli co najrozsądniej pozostać było by przy kamieniach łupka białego, zamiast białego grysu jakiś jasny żwir kwarcowy nie? A może macie jakieś ciekawe alternatywy? Chętnie się dokształcę :) roślinki jak pisałem mało wymagające a bez żadnego nawozu to raczej nie będą żyły bo skąd mają brać potrzebne do życia minerały.


na początek najlepsze rozwiązanie zwykły żwirek a z roślin jakieś cryptokoryny a do nich na początek wystarcza kulki glinianotorfowe
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'