Brązowe glony wymknęły się spod kontroli

Tutaj porozmawiasz na temat glonów

Brązowe glony wymknęły się spod kontroli

autor: Shaohao » 07 sty 2021, 14:04

Pomocy! Mój zbiornik (80x40x40) jest pełen brązowych glonów i nie wiem dlaczego. Google podwowiada, że pwodem może być amoniak albo potas, ale zaczynając, filtrowałem akwarium przez 3 tygodnie. A teraz moje akwarium ma 5 tygodni (8 tygodni z wstępnie filtrowanym zbiornikiem).
Nie wiem dlaczego te brązowe algi zaczęły się pojawiać po 3 tygodniach. Myślałem, że może sytaucja sama się wyklaruje, ale w ciągu jednego tygodnia stan w zbiorniku znacznie się pogroszył. Wszystko było w porządku przez te pierwsze 3 tygodnie. Stosowałem zalecane dzienne dawki makroelementów i fosforanów, pierwszego dnia. Drugiego: mikroelementy, a trzeciego: żelazo z jednodniową przerwą. Przestałem dodawać nawóz w obawie przed glonami. Jedno dnia widzę trochę brązowych alg, ale nic z nimi nie zrobiłem tylko zostawiłem na noc, następnego dnia rano brązowe glony nagle urosły. Co się dzieje?? Nie mogę tego opanować!
  • 0

Shaohao
 

Re: Brązowe glony wymknęły się spod kontroli

autor: thaz » 07 sty 2021, 16:51

Co to znaczy "filtrowałem akwarium przez 3 tygodnie" ?
To że zwykle nie filtrujesz?

A jakie światło (i ile h świecenia), jaka obsada, jakie karmienie, jak filtracja?
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'