Krasnorosty

Tutaj porozmawiasz na temat glonów

Re: Krasnorosty

autor: adams2121 » 21 cze 2017, 16:04

Wpuścić wygłodniałe krewetki w odp. Ilość - zjedzą wszystko.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Krasnorosty

autor: miewan » 22 cze 2017, 08:34

Teoretycznie powinienem być piewcą krasnali jako długoletni posiadacz ich swoistej rafy, ongiś zadowolony z ich bujnego i trwałego przyrostu. Jednakże wobec ich znacznego odwrotu ze "sztyletowa" i ponownego "objawienia" się struktur i faktur posiadanych tam skałek i korzeni, stwierdzam iż wole ten widok.
Do ich "upadku" nie przyczyniły się krewetki, tylko osłabienie związane z rykoszetem walki z sinicami.
Adam (sadam) pisał już o odpowiednim stosunku fosforu do azotu, ja poprzez rozchwianie tej równowagi -> wynik "przenawożenia" purigenem by następnie przedobrzyć z phosquardem, doczekałem się wysypu sinicy, która również zaatakowała krasnale, znacznie je osłabiając. Chemiczna walka z sinicami AlgenStop! Spezial (Femangi), dodatkowo odbiła się na krasnych, na to (już przy wyregulowaniu stosunku fosforu do azotu, tu również z pomocą magicznego woreczka zooleka) wrzuciłem całą bandę "skubiących" ryb, czego efektem są już tylko niedobitki krasnych jedynie na paru stanowiskach.
Z perspektywy, dla dzikości i naturalności aranżu krasne są ok, mam je zresztą w "paskudowie", tu jednak nie są tak eksponowane i nie zamierzam z nim walczyć, to w przypadku akwarii, gdzie za wystrój posłużyły np. zasadniczo przesadnie drogie skałki i korzenie, ale o ciekawych żłobieniach jak u mnie "te od Ady" lub przy "zachwastowie" to już problem.
Ja mam tą przewagę, że mam awers do chwastów ( u mnie nawet rogatek nie rośnie ).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'