co zrobić z tymi glonami?

Tutaj porozmawiasz na temat glonów

co zrobić z tymi glonami?

autor: Bieta » 01 kwie 2016, 13:47

No cóż, moje akwarium w pracy było ładne, ale do czasu. Ostatnio z powodu braku czasu do regularnej podmianki wody zlęgły się glony. Akwarium 72 litrowe, w środku filtr wewnętrzny, światło- jarzeniówka nie wiem jakiego typu (oryginalna pokrywa Juwel). Obsada ryb: 1 żałobnica, 5 neonów inessa, 8 bystrzyków amandy. Od kilku dni 2 zbrojniki niebieskie. Poza tym trochę krewetek, ślimaków helenek. Od jakiegoś czasu zauważyłam straty w rybach. Zeszły ze 3 zbrojniki niebieskie, bocja siatkowana, 5 neonek inessa, 4 bystrzyki amandy. Ciągle są jakieś straty. A na szybach pojawil się glon, wygląda to jak przymglone szyby na zielono. Szyba traci swoją przejrzystość i widać zielony nalot. Nie są to ani jekieś farfocle, ani gluty, po prostu nalot. Pomaga jedynie machaniczne usuwanie nalotu, ale na krótko. Co to może być, i jak się tego czortostwa pozbyć? :(
Bocja siatkowana była kupiona z 6 lat temu i do tej pory miała się dobrze. Swego czasu była inwazja ślimaków rozdętków, dlaetego zdecydowałam sie na zakup bocji siatkowanej. Ślicznie sobie z nimi poradziła.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: co zrobić z tymi glonami?

autor: adams2121 » 01 kwie 2016, 14:34

- zrób testy wody , bez tego wróżbita Maciej ci tylko pomoże ;)
Ślimaki są częścią ekosystemu - nie rozumiem ich exterminacji
Zjadają glony , resztki pokarmu , trupiki ;)

Przede wszystkim - regularne podmiany, bez tego ani rusz
A żeby mi nikt nie zarzucił - widziałem też baniaki z brakiem podmian
Mała obsada, odpowiednia filtracja , glowa .na karku i da rade
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: co zrobić z tymi glonami?

autor: Bieta » 01 kwie 2016, 14:35

Też pomyslałam o testach wody. Ale w pracy będę dopiero w poniedziałek. :D
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: co zrobić z tymi glonami?

autor: Misiak » 01 kwie 2016, 14:42

Być może sama sobie odpowiedziałaś w pierwszym zdaniu. Spróbuj zrobić testy, usystematyzować podmiany, ewentualnie służę pomocą i dostawą wody RO. Po dolaniu RO zmniejszy się stężenie tego co wywołuje niepożądane skutki.

Ostatnio coś sporo się dzieje. To nie pierwszy baniaczek o którym słyszę, że dzieje się coś złego. Może coś w wodzie? Tym bardziej, że w zakładach pracy jak Twój to nie jest rzadki problem ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: co zrobić z tymi glonami?

autor: Bieta » 01 kwie 2016, 14:58

W pracy mam stały dostęp do wody destylowanej :D . Spróbuję częściej podmieniać wodę i dodawać trochę wody destylowanej. W międzyczasie sprawdzę parametry, pH, NO2, NO3, przecież to zawsze mogę zrobić.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: co zrobić z tymi glonami?

autor: Mikołaj1404 » 02 cze 2018, 19:01

Też miałem taki problem. Najlepiej czyścić ręcznie szorstką stroną gąbki. Dobrze jest te doda zielonej herbat szklanka na 100l wody.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 21
Rejestracja: 02 cze 2018, 16:42
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 0
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'