Nowy baniak, nowy glon :-)

Tutaj porozmawiasz na temat glonów

Nowy baniak, nowy glon :-)

autor: Gumiś » 14 maja 2016, 18:58

Witam moi drodzy !
Pragnę się pochwalić drugim moim baniaczkiem, a mianowicie 126l ogolniaczkiem. Zbiornik fukncjonuje już 3ci miesiąc, a wygkląda tak:
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

teraz kilka wiadomości:
oświetlenie 2x24w t5 6500k i 8000k (trzecia świetlówka póki co jest wyjęta, mam wrażenie że przy większym świetle rośliny wykazują niedobory.
akwarium na ziemi ogrodowej i lignicie, nie podaję co2 i nie nawożę kompletnie niczym.
filtracja eheim biopower 200 (po eksperymantach z hw302 i fzn3)
obsada:
parka pielegniczki ramireza
3 molinezje
3 gurami mozaikowe
4 otoski
5 razborek klinowych + 5 galaxy
kilka krewetek i 2 ślimaki helmet

Ostatnio borykam się z cienkimi nitkowatymi długimi glonami oraz poczatiem krasnorostów (przy czym te rosna jedynie na lisciach roślin stojących na wylocie filtra). Mam gałęzatke i to wygląda tak, jakby te cienkie nitki z niej wlasnie wychodzily. Zwiekszylam podiany wody oraz zwiększyłam przepływ filtra, jakies rady co jeszcze można zrobić?
Pozdrawiam i dzięki za uwagi
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 21
Rejestracja: 03 lis 2015, 12:11
Lokalizacja: Chełm
Reputacja: 9
GG: 0

Re: Nowy baniak, nowy glon :-)

autor: thaz » 15 maja 2016, 10:57

Piekne akwa, z odleglosci obietywu glonow nie widac - czyli jest dobrze :)
Przy starcie takie sytuacje moga miec miejsce, ja bym przeczekal ewentualnie zmniejszyl nieco czas swiecenia lub natezenie.

im@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Nowy baniak, nowy glon :-)

autor: michał » 15 maja 2016, 12:56

polecam femanga algen stopp general, na krasonorosty nie działa ale na nitkowate długie działa b. skutecznie
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 17
Rejestracja: 01 paź 2013, 11:57
Lokalizacja: Białystok - Wygoda
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Nowy baniak, nowy glon :-)

autor: Gumiś » 15 maja 2016, 18:14

dzięki, właśnie o to się rozchodzi, że nie chce lać chemii. Możliwe, że to przez świeży zbiornik, w drugim nic się nie dzieje, ma już ponad 8 miesięcy a nic nie nawożę, ani nie podaję carbo...
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 21
Rejestracja: 03 lis 2015, 12:11
Lokalizacja: Chełm
Reputacja: 9
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
Reputation System ©'