Glony?Co to jest na roślinkach?

Tutaj porozmawiasz na temat glonów

Glony?Co to jest na roślinkach?

autor: Kolen26 » 26 sie 2019, 16:01

Witam wstępne informacje na temat akwarium:
200l 100x40x50 2msc od startu obsada 30 brzanek i 2zbrojniki wszystko póki co dość małe
Oświetlenie typowe w standardowej obudowie 60w, lecz na dniach dojdzie jeszcze 40w.
Rośliny to wszelkiego rodzaju łatwe rośliny po przez kryptokoryny kilka odmian nie pamiętam nazw jak i anubiasy, i kilka od znajomych.
Podłoże żwirek, rośliny sadzone w koszyczkach z podłożem.

Tyle na wstępie problem pojawia się na drodze wzrostu roślin nie nawożę bo światło dotychczas do 0.30w/l wody, ale roślinki marnieją a np: moczarka wcale prawie nie rośnie, a zawsze kojarzyłem ją, że trzeba było co chwile przycinać. MIałem w akwarium od ryb przeniesionych od zoologa ospę wyleczyłem ją błękitem metylowym, ale w sieci znalazłem, że to mogło rośliną również zaszkodzić teraz jest jakiś 3tyg po wymianie wody i nie widze poprawy/

To, że nie rosną to jedno lekko żółkną oraz od 1 sztuki od znajomego pojawiły się tak jakby włoski, ale mikro wygląda to jakby roślina złapała kurz pod wodą załączę zdjęcie o co chodzi widać zwłaszcza na górnym liściu roślina jest tym pokryta nie wszędzie, ale jednak. Chodzi o to co to jest i czy to jest groźne, bo co forum inny opis pasuje do identyfikacji, ale no zawsze jest coś co podważa tę teze więc proszę was o pomoc.


Zdjęcie z problemem widać górny liść https://www.fotosik.pl/zdjecie/bdc729c23fbe0cb2 u innych roślin też to występuje lecz troche mniej.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2019, 03:19
Lokalizacja: Poznań
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Glony?Co to jest na roślinkach?

autor: adams2121 » 26 sie 2019, 16:07

Na moje oko to zalążek krasnorostów . Popularny glon.
Dlaczego rośliny masz w koszyczkach ?
Druga sprawa - jak zakupione, tak w koszyczku posadzone ?

Tu moim zdaniem jest pierwszy problem .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Glony?Co to jest na roślinkach?

autor: Kolen26 » 26 sie 2019, 16:27

Adams nie w koszyczku ze sklepu po prostu było gotowe akwarium bez roslin, a że jest to akwarium wszystkich domowników nie mogłem ich przekonać na zrobienie go chociażby na ziemi ogrodowej etc więc kupiłem większe koszyczki i oczyściłem oczywiście ze sklepu po czym umieściłem tam podłoże jbl na górę drobny piasek i gotowe.
A zalążek krasnorostów czymś to zwalczać?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2019, 03:19
Lokalizacja: Poznań
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Glony?Co to jest na roślinkach?

autor: adams2121 » 26 sie 2019, 17:01

Nawożenie nie moja bajka .
Poczekaj na mądrzejszych ode mnie .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Glony?Co to jest na roślinkach?

autor: thaz » 31 sie 2019, 09:17

na liściach masz małe krasnorosty na których osadza się syfek :/ wiem, wkurza.
Jaki tam masz filtr? Może słabo dmucha i jest marna cyrkulacja?
Często robisz podmiany?
Kup sobie potas i piskaj raz na dwa dni.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Glony?Co to jest na roślinkach?

autor: Kolen26 » 02 wrz 2019, 10:10

@thaz Właśnie filtr mam wrażenie, że dmucha za mocno aż podmiany raz na 2tyg własnie zamówiłem zestaw makro mikro i carbo taki tańszy na testy + dodatkowo zastanawiam się czemu moje branki wiadomo rybki które trzymają się jednak dna i są z innymi odmianami brzanek i się świetnie dogadują dużą ilość czasu siedzą połowa przy mocnym prądzie wody druga połowa przy słabym i tak jakby machają i stoją w miejscu, a rano przed karmieniem wygląda akwarium pięknie latają po całym akwarium, a gdy tylko nakarmię to ich aktywność i sympatia spada do 0 i nie ważne czy dam mało karmy czy kapkę więcej nie wiem dlaczego tak się dzieje, że po prostu na filmikach w necie są takie mega aktywne i szybkie ;/
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2019, 03:19
Lokalizacja: Poznań
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Glony?Co to jest na roślinkach?

autor: adams2121 » 02 wrz 2019, 10:48

Jeśli mają duży prąd - mogą być zwyczajnie zmęczone.
Cały ambaras rozchodzi się o to aby miały gdzie odpocząć.
Krasnorosty przy nurcie będą zawsze.
Natomiast w roslinniakach widziałem również duże przepływy wody , aby nawozy docierały wszędzie w miarę równo.

Pisze jako osoba która ma największy nurt na forum. :D :cool
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
Reputation System ©'