Kapsułka na sinice działająca w dwa dni

Tutaj porozmawiasz na temat glonów

Kapsułka na sinice działająca w dwa dni

autor: Adamsky44 » 23 sty 2021, 16:52

Cześć.
Dziś chciałem wam przedstawić specyfik na sinice w formie kapsułki, dzięki któremu pozbyłem się sinic w dwa dni.
Według producenta środek ten jest skuteczniejszy od Chemiclean, i ma się rozprawić z cyjanobakteriami w ciągu 24-48h.
U mnie się to sprawdziło. 1 kapsułka wystarcza na 80l akwarium. Ja akurat ten specyfik kupiłem na roslinyakwariowe.pl, gdzie możecie go zdobyć, natomiast nie wiem czy w innych sklepach akwarystycznych też jest w sprzedaży. W każdym bądź razie specyfik ten naprawdę działa. Więcej, wraz z efektami na filmiku : https://www.youtube.com/watch?v=tzhYaeo1MCM
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 29
Rejestracja: 14 maja 2020, 13:54
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 46
GG: 0

Re: Kapsułka na sinice działająca w dwa dni

autor: olanna » 26 sty 2021, 08:53

Osobiście wychodzę z założenia, że chemia - czyli wszelkiego rodzaju tabletki, specyfiki - to ostateczność. jest sporo sposobów na zwalczenie sinic, które świetnie się sprawdzają.

Wszelkiego rodzaju środki zawierają związki chemiczne i zawsze - podkreślam: zawsze - destabilizują akwarium, co w przypadku posiadania ryb może powodować ich śmierć. Sytuacja ma się inaczej w akwarium bez ryb, wtedy ta metoda ma większy sens.

Środki chemiczne pozostawiają swój ślad chemiczny na porowatych elementach akwarium jak ceramika filtra, podłoża aktywne, skały i ozdoby porowate jak lawa, wapienie, wszystko co ma przepuszczalną strukturę może zostać skażone na długi czas.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2021, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 0
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'