Substrat a ziemia

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Substrat a ziemia

autor: thaz » 13 kwie 2015, 13:16

WOJTEK24 pisze: czyli: ziemia (ale tylko w tylniej częsci gdzie planuje największe zagęszczenie roslin) n ato żwirek lub bazalt w celu dociśnięcia ziemi a potem substrat.


Jeśli zrobisz tak jak napisałeś powyżej, to jakakolwiek ingerencja w przesadzanie roślin
zrujnuje Ci całe podłoże (żwir wymiesza się z substratem).

Zrób tak - ziemia na tył, przykryta siatką budowlaną a na to żwir, olej substrat
po co kombinować pod górę :)
  • 2

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5701
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Substrat a ziemia

autor: WOJTEK24 » 13 kwie 2015, 13:30

Piotrek juz wyjasniam:
założenie to był sam substrat (tak jak pisałem ben... coś tam ), po rozmowei z klikoma kolegami którzy go używali lub używają kupilem go, ale im blizej założenia akwarium i zdobyciu coraz wiekszej wiedzy zauważyłem że większość akwariów jest łysa (mowa oczywiscie o tym substracie) no i wpadłem na pomysł z tą ziemią jako że w chwili obecnej duze akwa mam na ziemi i sprawuje sie rewelacyjnie.

Odnośnie kolejności zasypywania .... to już z doświadczenia wiem że nawet siatka nie pomaga i zawsze trochę ziemi sie wydostanie ale mimo iż nie napisałem nic o siatce to oczywiście miała sie tam znaleźć.

Piotrek - łapka w góre za spostrzegawczość i reakcje :D
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Substrat a ziemia

autor: Witek » 16 kwie 2015, 07:59

Nie wiem jakie krewetki, ale ten substrat będzie dobrze trzymał parametry... bez niego będzie dużo więcej zabawy by parametry utrzymać... więc dla mnie ma to sens... a przy ziemi to chyba ogólnie jest zasada, że się sadzi i nie rusza... a jak już to obcina, a nie wyrywa...
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Substrat a ziemia

autor: rudy102 » 16 kwie 2015, 09:58

Jak miałem ziemię to w pończosze i jak pisałeś nie wyrywać. Tylko lekk wyciągnąć z 2cm korzenie i uciąć. Teraz mam substrat i nie ma co mieszać. Zawsze możesz sole podawać by braki minerałów uzupełnienić.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
cron
Reputation System ©'