Brak fazy.

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Brak fazy.

autor: BRO » 10 cze 2015, 18:23

Nie m to jak wyjebka prądu w połowie roboty w baniaku... ;) unikalne słońca dziennego wiec teraz mam.. Ciemno jak w dupie. ;)
Skusilo mnie to na pytanie.

Ile najdłużej ciagneliscie "życie" bez prądu? ;)
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: Brak fazy.

autor: adams2121 » 10 cze 2015, 18:41

jakiś czas temu po wywaleniu kondensatora max 10 godzin nie było zasilania w 750 przy dużym przerybieniu - brak strat w życiu - tylko te akwarium było bez prądu
przy wymianie instalacji zadbałem o oddzielne zasilania, jedyna rzecz muszę rozdzielić każde akwarium różnicówką i wtedy nawet zalanie mi nie groźne

kilka miesięcy 1 mieczyk żył z żółwiem bez jakiegokolwiek prądu w ok 50 l z codwudniową wymianą wody bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu, co więcej dorósł do 8-10cm lecz był strasznie chudy względem normalnego mego rozmiaru

ps zwarcie czy upływ ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Brak fazy.

autor: miewan » 10 cze 2015, 18:43

BRO Twoje szkiełko nie jest duże, nie pamiętam ale chyba jedziesz na filtrze wewnętrznym, nie wiem czy jest to wersja z pojemnikiem na ceramikę czy samą gąbką.
Zaniki prądu chyba doświadczyli wszyscy, często nawet o tym nie wiemy lub nie mamy jak reagować i nie wiele się dzieje.
I teraz o dziwo bardziej w dupa mają ci co mają rozbudowane systemy filtracyjne a zwłaszcza sumpy, problem jest też przy wrażliwych ściśle parametrowo rybach, u Ciebie raczej nie ma tego problemu.
Gdyby prądu nie było naprawdę długo wystarczy zwykła płukanka medii filtracyjnych, podmiana wody i dodanie bakterii, tam gdzie jest dużo ceramiki, gęstych gąbek etc sprawa wygląda poważniej.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Brak fazy.

autor: thaz » 11 cze 2015, 11:35

omg dobrze że mi się nigdy nie przytrafiło :D
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5701
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Brak fazy.

autor: BRO » 11 cze 2015, 12:53

adams2121 pisze:ps zwarcie czy upływ

Nie mam pojęcia ;o za 4 dzielnice nie miały prądu.

miewan pisze:BRO Twoje szkiełko nie jest duże, nie pamiętam ale chyba jedziesz na filtrze wewnętrznym, nie wiem czy jest to wersja z pojemnikiem na ceramikę czy samą gąbką.

Miewan, kompletnie nie odnosiłem tego do mojej sytuacji i mojego zbiornika,ale odpowiem(Kaskada jako główny filtr + wewnetrzny z ceramiką)

Raczej chodziło mi wasze przeżycia, czy mieliście jakieś hardcorowe akcje gdzie przez cały dzień nie było prądu, i ile najdłużej zdażyło wam się bez niego ciągnąć z racji sytuacji losowych :D
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: Brak fazy.

autor: dawid65437 » 11 cze 2015, 14:23

U mnie jakoś podczas dużej burzy nie było prądu przez jeden dzień. Kolejnym razem robili coś na liniach to zabierali prąd na ponad pół dnia i było tak przez dwa dni. W akwariach filtracja była jako: wewnętrzny+kubeł lub sam wewnętrzny. Zero strat w rybach. A były to palety,pyszczaki, ziemiojady, zbrojniki i krewetki.
Z racji miejsca w którym mieszkam dość często zdarzają się kilku godzinne braki prądu.
  • 0

424l --> Geophagus & Guianacara
112l --> Krewetkarium
60l --> Krewetkarium
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 419
Rejestracja: 26 paź 2013, 19:36
Lokalizacja: Białystok -> Nowe Miasto
Reputacja: 15
GG: 0

Re: Brak fazy.

autor: rudy102 » 11 cze 2015, 14:30

Ostatnio nie mam wolnego czasu. I zauważyłem o 15 po powrocie z pracy sassaną gąbką i zerowy ruch wody. Nie pamiętam czy rano deszczownica "pluskała". Zakładam że nie. Gąbke wypłukałem o 22 dopiero. Wszystko gra i żyje. Pozdrawiam.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: Brak fazy.

autor: BRO » 11 cze 2015, 22:02

Wychodzi na to, że dopiero przy końcu świata można się martwić o konsekwencje heheh
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości
cron
Reputation System ©'