Restart akwarium - potrzebna pomoc

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Restart akwarium - potrzebna pomoc

autor: Dhuz » 14 lip 2015, 04:54

Windus pisze:Ale często ktoś do mnie wpada. Czasami się nadużywa alkoholu i boję się, że ktoś po prostu mógłbym krzesłem zbić szybę...

Wyciągając wnioski z przykrego doświadczenia znajomych: Akwarium trzymaj bezwzględnie jak najdalej od miejsca, w którym często przebywają u Ciebie osoby pod wpływem. Alkohol, jak wiadomo, nie poprawia równowagi, ani nie dodaje dobrych pomysłów. W tym akurat przypadku gość zwyczajnie 'załokciował' w przednią szybę przy łapaniu pionu i ~60 litrów poszło na podłogę. Na szczęście obyło się bez ran ciętych i kłutych, tylko kilka zadrapań. Zależnie od indywidualnych gości i ich ogarnięcia tudzież życzliwości dla gospodarza, pomysły na karmienie mieszkańców akwarium różnymi przedmiotami obecnymi w domu (w tym mydłem) też nie są wykluczone, obiły mi się o uszy kilka razy. X_x
  • 0

~Nie rób drugiemu na daremno~
80x35x40 - Macropodus opercularis
40x25x25 - Heterandria formosa
40x25x25 - Cambarellus puer
30x20x20 - Triops australiensis
Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 48
Rejestracja: 19 cze 2015, 18:06
Lokalizacja: Wieliczka
Reputacja: 28
GG: 0

Re: Restart akwarium - potrzebna pomoc

autor: Windus » 14 lip 2015, 07:49

adams2121 pisze:http://www.akwariumonline.pl/viewtopic.php?f=56&t=1395

http://www.akwariumonline.pl/viewtopic.php?f=57&t=1058

aby daleko nie szukać - sporo większe ;)


Znałem temat piwko28 ale nie mogłe go wczoraj odnaleźć. Tematu Woytka nie znałem bo trochę mało byłem ostatnio na forum ale go przestudiuje. Dzięki za linki.

Anomis Erosa pisze:
Windus pisze:Mam do dyspozycji 5,2m na 2,5m powierzchni

Stawiaj na całości, jak szaleć to szaleć. :)

Windus pisze:Żona stwierdziła, że i tak mamy sporo miejsca to możemy odsunąć łóżko od ściany i postawić ściankę a nim akwarium. Taka opcja jest na pewno bezpieczniejsza i pozwala na montaż dość długiego zbiornika.
Bawił się ktoś w tak długie akwaria w bloku? Np. 2,5x0,4x0,5m.


Nie stawiałbym ścianki tylko zrobił stelaż, jak Ci się coś zmieni to nie będziesz musiał burzyć. Na bocji jest temat Dominika, który postawił jamnika w bibliotece. Problemem jest cyrkulacja wody. Musiałbyś mocno nad nią pomyśleć. W takim jamniku pięknie wyglądałaby jakaś ławica.


Znam temat Dominika, faktycznie może być problem z cyrkulacją. Postawienie stelażu może być łatwiejsze muszę to przeanalizować. A ławica powiedzmy neonków wyglądałaby pięknie. Chociaż z żonką zastanawiamy się nad akwarium typu Malawi lub Tanganika.

VrednyGonz pisze:Wieszanie na ścianie. Sam nie wiem czy osobiście bym ryzykował. Różnie bywa, chyba stara sprawdzona metoda z szafką jest jednak najlepsza. Raz że można schować filtr, żarło etc, a dwa, że jest stabilniejsza, a jeszcze trzecia sprawa, że może i w czyszczeniu baniaka będzie lżej.


No właśnie jest problem, że mieszkam na piątym piętrze i jak zaleję sąsiadów to narobię dość sporo szkód... A wolę postawić na ziemi np. 300l niż powiesić dla bezpieczeństwa 80l.

Dhuz pisze:
Windus pisze:Ale często ktoś do mnie wpada. Czasami się nadużywa alkoholu i boję się, że ktoś po prostu mógłbym krzesłem zbić szybę...

Wyciągając wnioski z przykrego doświadczenia znajomych: Akwarium trzymaj bezwzględnie jak najdalej od miejsca, w którym często przebywają u Ciebie osoby pod wpływem. Alkohol, jak wiadomo, nie poprawia równowagi, ani nie dodaje dobrych pomysłów. W tym akurat przypadku gość zwyczajnie 'załokciował' w przednią szybę przy łapaniu pionu i ~60 litrów poszło na podłogę. Na szczęście obyło się bez ran ciętych i kłutych, tylko kilka zadrapań. Zależnie od indywidualnych gości i ich ogarnięcia tudzież życzliwości dla gospodarza, pomysły na karmienie mieszkańców akwarium różnymi przedmiotami obecnymi w domu (w tym mydłem) też nie są wykluczone, obiły mi się o uszy kilka razy. X_x


Zastanawiałem się nad wyższym umiejscowieniem akwarium. Powiedzmy na szafce o wysokości 100cm, plus akwaium i pokrywa 160-180cm. Dość ciężko byłoby cokolwiek w nim zrobić...
Wiesz zdarza się zrobić imprezę ale nie robię z mieszkania meliny :)

Dziękuje wszystkim za pomoc. Jak wrócę do domu poprzesuwam meble i zobaczę co da się wycisnąć z mojego założenia.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 842
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Restart akwarium - potrzebna pomoc

autor: adams2121 » 14 lip 2015, 08:46

Ubezpieczenie ok200 -300 rocznie i sąsiedzi razem z tobą śpią spokojnie , a w razie wu tobie też z ubezpieczenia wyremontuja chatę + sąsiedzi - więc tym się nie przejmuj

Stawiaj jak największe - abyś potem nie żałował jak ja ze wieksze by weszło
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Restart akwarium - potrzebna pomoc

autor: Windus » 14 lip 2015, 14:24

Miałeś swój udział w moim akwarium mówiąc, że żałujesz, że masz za mały zbiornik.
Żona powiedziała, że nie chce abym marudził jak kolega z Białegostoku i postawił większe akwarium :)
  • 2

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 842
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Restart akwarium - potrzebna pomoc

autor: adams2121 » 14 lip 2015, 17:53

I o to chodzi - ja zawsze mogę przekonać ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Restart akwarium - potrzebna pomoc

autor: miewan » 14 lip 2015, 18:02

Tomasz, a kto by się Tobie sprzeciwił x)
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Restart akwarium - potrzebna pomoc

autor: adams2121 » 14 lip 2015, 18:19

Kwestia przedstwic odpowiednie argumenty ;) ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości
cron
Reputation System ©'