Nowy adres nowe szklo

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Nowy adres nowe szklo

autor: Witek » 15 wrz 2015, 07:36

Kiryskom przydała by się plaża i na pewno grys nie może być ostry by się nie poharatały...
Z tańszych gruntów akwariowych mogę polecić Ci:
http://www.clarias.pl/ichthyo-tropic-gr ... -6210.html
Z trzy takie worki pewnie by starczyły, do tego plaża z przodu i jakiś patent na rozdzielenie...
Jest cięższy niż Manado i tak nie lata.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Nowy adres nowe szklo

autor: adams2121 » 15 wrz 2015, 09:45

E 1901 bym zaproponował jako filtr + mechanika wew.
Planujesz ryby ( srajduny) ciężko będzie o czystość.
Zbrojnikow masz cała masę - l180 - l183 mozsesz się pokusić

Reszta - bajka
Jak żyworódki ruszą - ciężko będzie wyłowić cokolwiek - z doświadczenia - duży problem

Piasek - kwarcowy zwykły dla kirysow i zbrojnikow + groty dla nich + korzenie + otoczaki
Na dno żadne ostre podłoże - inaczej wiecznie pokaleczone ryby
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Nowy adres nowe szklo

autor: Deletor » 15 wrz 2015, 13:52

Zbrojniki sa fajne nawet jak bym miał możliwość to bym zrobił baniak typowo pod nie. W okolicy nie mam albo przynajmniej nie wiem o istnieniu takiego zoologicznego co by sprzedawał zbrojniki po nazwach. Wszędzie albo glonojad, albo zbrojnik niebieski ew albinos. Pocztą zwierząt nie lubię wysyłać.
Na filtr sobie zerkne i przemyśle.
Kamienie nawet i jeśli to raczej w rośliny aby substrat trzymały na miejscu a z przodu jakiś kwarc. Korzenie jeszcze nie wiem dokładnie co bym chciał ale na pewno się pojawia. Póki co mam jeden mały, groty myślę zrobić z kokosa, myślałem jeszcze nad rurką pcv ale nie bardzo lubię 'syf' w akwa, może rurki z ceramiki i pochować gdzieś aby nie było tego widać.
Zyworodki wiem że może być z nimi problem zwłaszcza jak będzie dużo roślin i większe mi tego nie wyjedza. Ale tu jest plus że dogaduje się z dwoma sklepami aby odbieraly nadmiar. Każdy sklep chętny tylko o fvat proszą...


Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2014, 00:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Nowy adres nowe szklo

autor: adams2121 » 15 wrz 2015, 15:50

Co do filtra napisze ci ze u adamsa750 chodzi Eheim 2080 jak się nie mylę i to nie sam + skimer eheima A ryb niewiele

Co do ryb - ja mam problem z wylowieniem 3 cm mieczyka a łapie sprawnie - co odłów to nowy aranż, a to nie zawsze się uda

Zbrojniki najlepiej brać od hodowców - oni je rozmnazaja i pierwsza selekcję masz z glowy, ryby jakościowo nie do porównania ;)

Ja mam zbrojniki z Kalisza, Piotrkowa, Warszawy
Mieczyki z całego kraju od Szczecina do Wrocławia i na wschód

Hodowców masz sporo + Czechy i Słowacja z ich gieldami w zasięgu ręki więc nie jest tak źle ;)

Zbrojnikom szukaj grot peosa - mają w sobie magię i nawett odłów się w nich rozmnaza - skład gliny myślę że jest specjalny i ceniony przez wielu ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Nowy adres nowe szklo

autor: Deletor » 15 wrz 2015, 15:54

Co do filtra to na razie chce ten e1501 i tak budżet prawie o 100% przejechałem. Na starcie próbuje przyoszczędzić na czym się da. Wolę na start kupić jeden filtr ale lepsze podłoże. Podłoża nie wymienię szybko, a filtr zawsze mogę dołożyć czy wymienić. Nie mam doświadczenie w przesyłaniu ryb na takie odległości ale nic nie stoi na przeszkodzie aby takie nabyć.
Szczerze to zbiornik tych wymiarów to dla mnie nowość. Do tej pory największe jakie posiadałem to 112l.
W listopadzie będę jechał do białegostoku na kilka dni, może uda się zrobić jakieś zakupy ;)
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2014, 00:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Reputacja: 1
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości
cron
Reputation System ©'