Gdzie to jest

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Gdzie to jest

autor: annaursula » 10 kwie 2015, 20:14

Myślę, że tak, ale na chwilę obecną jest dobrze. Bardzo dobrze.
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 99
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:12
Reputacja: 26

Re: Gdzie to jest

autor: miewan » 11 sie 2015, 10:07

Właśnie miną tydzień, jak przez parę dni miałem okazję zająć się "pielęgnacją" owego Grzesia, jednym z moich "zadań" było jego karmienie.
Wcześniej poinstruowany gdzie to jedzenie jest, co nim jest i kiedy rybsko chce jeść nieuniknienie zaopatrzony w patyczek wspomagający ( okresowo wspomagany przez Williama) podjąłem takie próby ( nie zawsze z sukcesem) .
Otóż Grzesiu sygnalizuje kiedy należy podać mu żarło ( kosteczki filecika, czerwony robaczek 2), tyle że nie zawsze jest to prawda. Nawet kiedy filecik ląduje na jego czaszce to przy jej strąceniu na prawo ( jego prawo) zostaje połknięty, na lewo (jego lewo) już niekoniecznie . Kiedy filecik opada na listek rośliny mamy do pomocy wzmiankowany patyczek wspomagający. Podobnie z robaczkiem kiedy wije się przed rybcią to cap, jak opada na dno jak kłoda, to tak sobie ( ale od czego są inne ryby tu zwłaszcza rozbisurmaniona w swoich zachowaniach "pończocha ).
Generalnie to sposób jedzenia jest adekwatny do sposobu poruszania, możemy z łatwością wskazać 6 grzesiowych póz :
- środkowy zawis w toni ( oczekiwanie na jedzenie )
- zawis ponadpodłożowy na liściu ( też może być jedzonko)
- prezentacja przed ulubionym krzakiem żabienicy
- wycofanie się za roślinę ( schował się)
- wolny dryf ku tafli ( no oddychać przecież musi)
- szeroki rozdziaw japy i skok ku "pończosze" ( najbardziej spektakularny, codzienny przejaw aktywności - pewnie chce się przywitać ;) ).
Generalnie może to wynik tej leniwej/męczącej aury, ale gdyby tak na codzień skarmiać Grzesia można dostać niemałej frustracji, skubaniec często oszukuje ( zwłaszcza William się na to kilkukrotnie nacinał ) i nie pobiera pokarmu ( może to nie te palce podające obiadki).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Gdzie to jest

autor: adams2121 » 11 sie 2015, 16:54

te ręce ;) leczą -- jak u mnie , ryby na mój widok klaszczą uszami ;) i się zrywają do żarcia, wsadzam łapy i podpływają ----na resztę (obywateli ) ucieczka :D
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości
cron
Reputation System ©'