przyroda w akwarum

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: przyroda w akwarum

autor: radko » 08 gru 2013, 14:32

Azjatycka akwarystyka to zupełnie inna bajka i to raczej w klimatach braci Grimm niż Andersena...
  • 0

Moderator
 
Posty: 351
Rejestracja: 03 paź 2013, 07:17
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 100
GG: 0

Re: przyroda w akwarum

autor: alexb47 » 08 gru 2013, 19:49

akwaria to zbiorniki sztuczne, często łączymy ryby i rośliny które nie występują obok siebie, sporo chorób nie występuje w naturze( wszelkie zatrucia spowodowane chemia), bo ona reguluje sama to co się dzieje w zbiornikach recepta na naturalny zbiornik? raczej nierealne.


A jednak realne. Od ponad trzech lat pracujemy nad tym. Cała współczesna wysublimowana technia akwarystyczna służy tylko i wyłącznie napędzaniu koninktury producentów sprzętu. Miliony akwarystów na świecie dały ponieść się tej fali. Tak naprawdę, potrzebna jest dobra pompa, bo w domowych warunkach nie da się stworzyć "obiegu wody w przyrodzie" i słońce - czyli akwarium w oknie. Coś już o tym wiemy.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 753
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:26
Lokalizacja: Supraśl/Białystok
Reputacja: 22
GG: 2767468

Re: przyroda w akwarum

autor: alek » 08 gru 2013, 20:24

alexb47 pisze:
Tak naprawdę, potrzebna jest dobra pompa, bo w domowych warunkach nie da się stworzyć "obiegu wody w przyrodzie" i słońce - czyli akwarium w oknie.

W takim razie w jakim celu stosujesz oświetlenie sztuczne?
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: przyroda w akwarum

autor: miewan » 08 gru 2013, 21:05

Alex z całym szacunkiem, ale koszt Waszego " dzieła" jest porównywalny, jak nie wyższy, ze sprawdzonymi kubłami lub innymi systemami filtracyjnymi, zapominasz, że nie każdy ma miejsce na " domowe ogródki", mnie dodatkowo odrzuca konieczność dbania o chwasty, nie mam ich w baniaku i nie chciałbym się też z nimi bawić poza nim.
Jak wiesz, co nieco wiem o Twojej " superdoniczce" i nadal doceniam jej potencjał " nakrywowego filtra przelewowego", gdzie chwasty mi osobiście nie byłyby potrzebne, nawet li tylko dla estetyki.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
Reputation System ©'